Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni pārbauda erudīciju veselības jautājumos

Bauskas un Rundāles novada piekto klašu skolēni 8. aprīlī Bauskas 2. vidusskolā demonstrēja savas zināšanas mutes veselības jautājumos, informē pasākuma organizatore Ilona Saukuma.
 
Skolēni no 12 novada skolām piedalījās Zemgales mutes veselības centra (ZMVC) rīkotajā viktorīnā «Esi gudrs – būsi vesels!». Konkurss pēc vairāku gadu pārtraukuma tika rīkots tā sākotnējā organizēšanas vietā – Bauskas 2. vidusskolā. I. Saukuma stāsta, ka skolas direktore Grigorjeva skolēnus sagaidīja ar svinīgu uzrunu. Viktorīna Bauskas novadā tiek rīkota jau desmito gadu.

Žūrija par zinošāko dažādos ar mutes veselību saistītos erudīcijas jautājumos atzina Bauskas sākumskolas komandu. Otrajā vietā ierindojās Vecsaules pamatskolas skolēni, trešajā – Gailīšu pagasta Uzvaras vidusskolas 5. klase.

Bērniem bija iepriekš jāsagatavo arī priekšnesumi. I. Saukuma stāsta, ka tie bija radoši, interesanti un aizraujoši. Tika teatralizētas dažādas anekdotes, izspēlētas īsas etīdes. Organizatore atzīst, ka atmiņā palicis Bauskas pamatskolas uzvedums, kurā amerikāņu profesors mācīja, kā kopt zobus.

Mājas darbus vērtēja kompetenta žūrija – Bauskas novada izglītības nodaļas metodiķes Māra Bauvare un Olita Vulāne un Rundāles novada domes speciāliste izglītības un IT jautājumos Zinaida Sparāne.

Pēc punktu saskaitīšanas pirmo vietu, tāpat kā erudīcijas konkursā, ieguva Bauskas sākumskola, otrajā vietā palika Bauskas pamatskola, savukārt trešajā – Bauskas 2. vidusskola.

M. Bauvere stāsta, ka bija definēti skaidri kritēriji, tāpēc uzvarētājus noteikt nebija grūti. Viņa atzīst, ka priekšnesumi bija interesanti. «Varēja just, ka bērni bija padziļināti pētījuši veselības tēmu, uzsvaru liekot uz mutes veselību,» atzīst M. Bauvere, piebilstot, ka skolēni bija domājuši par vizuālo noformējumu, rādīja komandas saliedētību un prasmi pielietot zināšanas. 

ZMVC konkursa mērķis ir izglītot skolēnus mutes veselības jautājumos. Kopā konkursā piedalījās skolēni no Bauskas 2. vidusskolas, Bauskas sākumskolas, Bauskas pamatskolas, Uzvaras vidusskolas, Īslīces vidusskolas, Griķu pamatskolas, Codes pamatskolas, Mežgaļu pamatskolas, Ozolaines pamatskolas, Mežotnes pamatskolas un Pilsrundāles vidusskolas.

Pasākuma pirmo kārtu finansiāli atbalsta Bauskas un Rundāles pašvaldība. Šāda veida viktorīna 15. aprīlī notiks arī Iecavas un Vecumnieku novada 5. klašu skolēniem Vecumnieku pagasta Skaistkalnē. Savukārt 25. aprīlī uzvarētāju komandas no abiem pirmajiem konkursiem būs aicinātas uz reģionālo konkursu, kas arī notiks Bauskas 2. vidusskolā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas