Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni piedāvā «Lāčplēsi 2.0», poliheksus un citas idejas 2

Aptuveni pussimts skolēnu un pedagogu 5. martā pulcējās Bauskas novada Izglītības pārvaldē, kur notika jauniešu zinātniski pētniecisko darbu konference. Pasākumā tika prezentēti 26 darbi, daudzi bija ļoti interesanti. Skolēni veikuši aptaujas, eksperimentus, pētījuši pašu radītus produktus. Mārtiņš Siliņš un Aleksis Iļjins no Bauskas Valsts ģimnāzijas izveidojuši datorspēli «Lāčplēsis 2.0» uz «OS X» operētājsistēmas bāzes, izmantojot programmas «Objective-c» un «Cacao». Spēles varonim Lāčplēsim ir jāizvairās no lāča, Melnā bruņinieka, kurš mētājas ar eiro, no sumpurņa un Joda.  Pilsrundāles vidusskolas audzēkņi Mārtiņš Maldutis un Jēkabs Zeimuls bija veikuši pētījumu par neparastas ierīces - sveces sildītāja - lietderīgumu un efektivitāti. Puiši atzina, ka dzīvokļa uzsildīšanai jaudas nepietiks, bet nelielās siltumnīcās naktīs to var izmantot.  Īslīces vidusskolas audzēknis Artūrs Gailis stāstīja par interneta mājaslapu veidošanu. Interesants šķita Bauskas Valsts ģimnāzijas skolnieku Hārdija Ķivera un Ivo Aigara pētījums par poliheksu šūnu problēmām, taču reti kurš klausītājs saprata darbā atklāto. Bet stāsts bija par ģeometrijā pielietojamiem sešstūriem - heksagoniem, kas vizuāli atgādina bišu šūnas. Lielu uzmanību skolēni veltīja jauniešu dzīves un bezdarba problēmām. Par šo tēmu bija sagatavoti pieci darbi. Veselības jautājumiem bija veltīti 11 darbi.  Ielūgumu uz Zemgales reģionālo zinātniski pētniecisko darbu konferenci, kas 21. martā notiks Jelgavā, saņēma 16 darbu autori.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

optimists

Jācer,ka tiks radīts arī mīzalalutiņš *Lāčplēsis 2.0* plastmasas divlitrenē. Par lētu naudu ar lielu dulluma grādu. Skolēniem sen jau apnicis tas *Garais* un citi bikšūdeņi.

pirms 7 gadiem, 2013.03.06 11:35

Mārtiņš Siliņš

Autori, lūdzu izlabojiet: Objective-c un Cocoa ir programmēšanas valodas, kādās spēle ir sarakstīta.

pirms 7 gadiem, 2013.03.06 08:49

Vietējās ziņas