Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni Plūdoņa testamentu meklē pagrabā un kafejnīcā

Pa Bauskas kultūras centru (BKC) ceturtdien, 8. martā, «siroja» novada skolu audzēkņi. Neierastās atrakcijās šeit tika svinēta novadnieka Viļa Plūdoņa 144. dzimšanas diena.

Bauskas Centrālās bibliotēkas darbinieki kopā ar BKC un Bauskas muzeja speciālistiem bija sagatavojuši atraktīvi izglītojošu spēli «Meklēsim Plūdoņa testamentu Bauskas muižniecības namā». Kultūras centra vestibilā skolēni saņēma pirmo norādi, kurai sekojot viņiem bija jāapmeklē dažādas telpas un jāizpilda uzdevumi.

Pēc uzdevumu izpildes «Bauskas Dzīve» uzrunāja skolēnus no Vecsaules. Atziņas bija pozitīvas. Skolēniem patika dūmu šovs lielajā zālē. Interesanti bija nokļūt bijušajā kultūras centra kurtuvē, kur bija sagatavoti īpaši spoku stāsti.  Klases audzinātāja Dace Mašēna uzteica rīkotājus par šādu pasākumu:  «Šis bija lielisks jaunā izglītības modeļa paraugs. Bērni paši gatavojas, izzina dzejnieka darbus. Arī mēs pirms tam bibliotēkā meklējām materiālus par Plūdoni. No atrastā daudz kas noderēja.»

Viļa Plūdoņa jubilejai veltītajā pasākumā 9. martā Bauskas kultūras centru apmeklēja 23 klašu komandas no gandrīz visām Bauskas novada skolām. Ēku no pagraba līdz augšstāvam «izložņāja» ap 250 bērnu – 3. līdz 6. klases skolēnu.

Vairāk lasiet laikraksta drukātajā versijā piektdien, 9. martā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas