Skolēni rāda erudīciju mutes veselības jomā 1

Bauskas un Rundāles novada piekto klašu skolēni 16. aprīlī Bauskas 2. vidusskolā demonstrēja zināšanas mutes veselības jautājumos.

Zemgales mutes veselības centra (ZMVC) rīkotā viktorīna «Esi gudrs – būsi vesels!» notiek jau 12. reizi, informē pasākuma organizatore Ilona Saukuma.

Konkursā piedalījās novada 12 skolu audzēkņi. Komandās bija pieci dalībnieki un viens kapteinis. Lai spēcinātu vienotību, bērni bija domājuši par vizuālo noformējumu. Daži bija tērpušies skolas formās, citi bija nodrošinājušies ar vienādiem atribūtiem – T krekliem vai baltām cepurītēm, kas atgādināja zobiņus. Līdzi atbraukušie atbalstītāji bija sagatavojuši plakātus un uzmundrinošus saukļus, piemēram, «Jaunsaulei jāuzvar!» vai «Pilsrundāles sakodienam, urrā!».

Medmāsu lomās iejutās pasākuma vadītājas – Bauskas kultūras centra direktore Ilva Vansoviča un Iecavas kultūras nama pārstāve Laimrota Jaunzeme. Risinot uzdevumus par zobu uzbūvi, kopšanas līdzekļiem, mutes veselību un uzturu, kaitīgiem ieradumiem, zobu traumām un citām tēmām, komandas ar atraktīviem pārbaudījumiem izklaidēja līdzjutējus un skolotājas. Pasākuma organizatore I. Saukuma stāsta, ka piektklasniekiem šāds konkurss ir ļoti aktuāls, jo viņiem mainās sakodiens un ir nepieciešamas īpašas rūpes par mutes veselību.

Žūrija par viktorīnas uzvarētājiem atzina Bauskas sākumskolas audzēkņus, otro vietu izcīnīja Ozolaines pamatskolas komanda, trešo – Uzvaras vidusskolas piektklasnieki. Bauskas sākumskolas sociālo zinību skolotāja Agita Barkova stāsta, ka konkursam gatavojušies nopietni. Lai izraudzītos labāko komandu no trim 5. klasēm, skolā organizēts līdzvērtīgs atlases konkurss ar erudīcijas pārbaudi un priekšnesumu gatavošanu. Par spēcīgāko atzīta 5.b klase. Skolotāja atklāj, ka bērni apmeklējuši konsultācijas un vākuši papildinformāciju.

Bērniem iepriekš bija jāsagatavo divi mājasdarbi par tēmu «Nākotnes zobu stāsts» – zīmējums A2 formātā un priekšnesums. Uzslavas par zīmējumu saņēma Codes pamatskolas vienība, jo darba izstrādē bija piedalījies viss kolektīvs. Balvu par labāko priekšnesumu ieguva Ozolaines pamatskolas bērni.

Konkursu vērtēja Bauskas novada izglītības nodaļas metodiķes Līga Kļaviņa un Baiba Stūre un Rundāles novada domes speciāliste izglītības un IT jautājumos Zinaida Sparāne. Žūrija atklāja, ka pats svarīgākais mājasdarbos bija sasaiste ar nākotnes tēmu.

Vairāk par konkursu lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā pirmdien, 20. aprīlī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

norauts zobs

jācer,ka mutes brūķēšanā arī neatpaliek

pirms 5 gadiem, 2015.04.20 15:09

Vietējās ziņas