Skolēni rada preču iepakojumu 1

Noslēdzies Bauskas Centrālās bibliotēkas janvārī izsludinātais biznesa ideju konkurss «Radi videi draudzīgu iepakojumu pats!». Bauskas novada skolu audzēkņi iesnieguši 47 darbus, godalgotas vietas saņēmuši desmit skolēni.

Katrs konkursants izgatavoja vienu ekoiepakojumu pārtikas vai nepārtikas precei no videi draudzīgiem materiāliem, kuru varētu otrreizēji pārstrādāt, lai tas zemē bioloģiski sadalītos pēc iespējas īsākā laikā. Izmantotie materiāli bija ļoti dažādi – papīrs, kreppapīrs, kartons, koks, bērza tāsis, salmi, klūgas, tapetes, kokoss, niedru salmiņi, dažādi audumi, sūnas, lapas, upes meldri, bišu vasks, dzija un citi. Arī piedāvātie iepakojuma veidi bija ļoti atšķirīgi – somiņas, kārbiņas, lādītes, trauciņi, groziņi, maisiņi, maciņi, pinumi, cibiņas un citi.

Godalgoto vietu ieguvēju vidū ir Īslīces, Vecsaules un Bauskas pilsētas pamatskolas audzēkņi. Visnopietnāk pie darba ķērušies īslīcieši. «Piedalījās visa Īslīces pamatskola. Bija izstāde, skolēni balsoja par labākajiem darbiem. Darbus, kas saņēma visvairāk balsu, sūtījām uz novada konkursu. Ir arī rezultāti,» saka Īslīces pamatskolas pedagoģe Rita Straumīte. Viņa atzīst, ka Īslīces pamatskolā ļoti daudz strādā ar vides problēmu risināšanu, tāpēc skolēni arī labprāt iesaistījās.

Iesniegtos darbus vērtēja Latvijas Iepakojuma asociācijas valdes priekšsēdētāja Iveta Krauja, Uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes priekšsēdētājs Aivars Svarenieks, Bauskas novada administrācijas attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Ieva Spriņķe, Bauskas novada administrācijas izglītības nodaļas metodiķe Baiba Stūre un Bauskas Centrālās bibliotēkas galvenā bibliotekāre Kristīne Čakāne.
«Paldies Biznesa bibliotēkas vadītājai Ērikai Pelcerei, kura šo pasākumu organizē jau astoto gadu, un žūrijai, kura vērtēja darbus,» saka R. Straumīte. «Biznesa ideju konkurss «Radi videi draudzīgu iepakojumu pats!» kārtējo reizi apliecina, ka jaunajai paaudzei piemīt labas zināšanas, inovatīva domāšana, radošums un atbildība par to, lai nākotnē vide kļūtu tīrāka un zaļāka,» pauž konkursa organizatori.

--
UZZIŅAI
Biznesa ideju konkursa «Radi videi draudzīgu iepakojumu pats!» godalgoto vietu ieguvēji
1. – 4. klašu grupā visi godalgoto vietu ieguvēji ir no Īslīces pamatskolas:
1. vieta – Montai Rimševicai, 3. klase;
2. vieta – Ancei Gailei, 4. klase;
3. vieta – Daigai Artjuhai un Mārcim Stenderam, 3. klase.

5. – 9. klašu grupā: 
1. vieta – Katei Esītei, Īslīces pamatskolas 8. klase, Nikolai Šikovai, Bauskas pilsētas pamatskolas 5. klase, Danielai Zotovai, Bauskas pilsētas pamatskolas 6. klase;
2. vieta – Dārtai Esītei, Īslīces pamatskolas 7. klase;
3. vieta – Madarai Sausajai, Vecsaules pamatskolas 9. klase, Elizabetei Žizenai, Bauskas pilsētas pamatskolas 5. klase.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vecie labie laiki

Sarežģījuši visu mūsdienās.Agrāk, kad zāle bija zaļāka ,nebija nekādu iepakojumu piesārņojumu problēmu.Un sasodītās plastmasas maz bija.Atceros 70.jos Rīgā uz Ļeņina ielas iepretim Dailes teātrim pat speciāls plastmasu izstrādājumu veikals bija,liels jaunums toreiz.

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.30 18:58

Vietējās ziņas