Skolēni tērpos ievij etnogrāfiskus motīvus

Vasarā skolēnu dziesmu un deju svētkos Rīgā savus talantus atklās tērpu darinātāji, kā arī vizuāli plastiskās mākslas meistari. Bauskas bērnu un jauniešu centrā (BJC) 31. martā notika divas skates.

Tērpu skates žūrijā strādāja rokdarbniece Velga Katkeviča, deju pedagoģe Ligita Irbīte un rotu māksliniece Ginta Zaumane. Darba viņām gan daudz nebija, jo vērtēt nācās tikai trīs kolekcijas. Bauskas sākumskolas 4. klases meitenes demonstrēja kolekciju «Rakstītāja man māsiņa». Meitenēm to palīdzēja darināt skolotāja Aiva Linkeviča. Bauskas pilsētas pamatskolas pedagoģes Daigas Sējējas vadībā 6. klases meitenes bija sagatavojušas kolekciju «Gadskārtu raksti». Savukārt BJC rokdarbu studijas «Kamolītis» meitenes žūrijai atraktīvi demonstrēja savu kolekciju «Saburto».

Pēc skates žūrija portālam atzina, ka oriģinālas bija visas kolekcijas. Tādēļ visi trīs kolektīvi izvirzīti Zemgales reģiona skatei, kas notiks 24. aprīlī Bauskas kultūras centrā. «Meitenēm vēlu būt smaidīgām, drošām, būt lepnām par saviem tērpiem, jo tie jums tiešām ir interesanti,» tāds izskanēja G. Zaumanes vēlējums.

Vienlaikus BJC risinājās arī vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkurss «Rakstu darbi». Novērtējot jauno mākslinieku paveikto, dalībai Zemgales reģiona izstādē, kura no 8. līdz 24. aprīlim būs skatāma Bauskas muzejā, tika izvirzīti Pamūšas speciālās internātpamatskolas, Bauskas sākumskolas, Bauskas pilsētas pamatskolas, Uzvaras vidusskolas, kā arī Bauskas BJC pulciņu audzēkņu darbi. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas