Skolēni veido ilustrācijas dzejoļiem 1

Vizuālās mākslas konkursā «Raiņa un Aspazijas dzejas tēlu pasaulē» piedalījās piecpadsmit 1. – 4. klašu skolēni no Bauskas un Rundāles novada, portālu informē vizuālās mākslas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Natālija Matulēviča.

Konkurss šogad bija veltīts Aspazijas un Raiņa jubilejai. Skolēni izpaudās, zīmējot ilustrācijas populāriem Raiņa un Aspazijas bērnu dzejoļiem. N. Matulēviča atklāj, ka šo autoru dzeja ir ļoti tēlaina, tādēļ bērni ieinteresēti lasījuši piedāvātos daiļdarbus un tos vizualizējuši. Vairāki skolēni izvēlējās Raiņa dzejoli «Lellīte Lolīte» un Aspazijas dzejoli «Pasaciņa».

Izvērtējot darbus, par labāko 1. un 2. klašu grupā žūrija atzina Uzvaras vidusskolas 2. klases skolnieces Līvas Andreikas ilustrāciju Raiņa dzejolim «Lapsa un kurmis». Darbiņš izpildīts akvareļu tehnikā, skolniece parādīja savas prasmes krāsu pludināšanā. Līva veiksmīgi attēloja dialogu starp graciozu lapsu un amizantu kurmi.

Bauskas sākumskolas 4. klases audzēkne Viktorija Zubova ilustrēja Aspazijas dzejoli «Pasaciņa». Žūrija to atzina par labāko 3. un 4. klašu grupā. Darbiņš ir ļoti glezniecisks, interesanta kompozīcija – pasaciņa attēlota kā meitene, kas ar sirmu kumeliņu jāj pa sapņu pasauli.

Vizuālās mākslas konkursā piedalījās 1. – 4. klašu audzēkņi no Uzvaras, Īslīces, Pilsrundāles un Bauskas 2. vidusskolas, kā arī Bauskas sākumskolas, Codes, Mežgaļu, Griķu, Ozolaines un Bauskas pilsētas pamatskolas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

?

Bildē redzēju meiteni no Mežotnes pamatskolas, tātad Mežotnes pamatskolas auzdēkņi arī piedalijās vizuālās mākslas konkursā, kas ir apsveicami, tikai nezin kāpēc Mežotnes pamatskolu raksta autors piemirsis pieminēt!

pirms 5 gadiem, 2015.03.15 20:30

Vietējās ziņas