Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni zīmē tautas tradīciju kalendāru

Bauskas mākslas skolas zālē 14. janvārī notika skolēnu veidotā kalendāra prezentācija un zīmējumu konkursa «Latviešu tautas tradīcijas» uzvarētāju apbalvošana. Konkursā piedalījās Bauskas un Rundāles novada deviņu skolu audzēkņi. Vērtēšanai tika iesniegti 82 zīmējumi. Visi ir eksponēti Mākslas skolas zālē, informē Natālija Matulēviča, Bauskas novada vizuālās mākslas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja.
 
Žūrija, ko vadīja Bauskas mākslas skolas direktore Mārīte Šulce, izvēlējās kalendāram 12 veiksmīgākās latviešu tautas tradīciju ilustrācijas un vēl četrus zīmējumus vāka noformējumam. Jaunais kalendārs ir nekomerciāls izdevums, tas ir paredzēts dāvināšanai. Izdošana tika finansēta no Bauskas novada domes budžeta. Konkursa dalībniekus un viņu skolotājus sveica Bauskas novada domes izglītības nodaļas metodiķes Māra Bauvare un Olita Vulāne.

Žūrijas priekšsēdētāja Mārīte Šulce pauda prieku par attēloto sižetu daudzveidību un radošo interpretāciju. Zīmētāju loks kļūst aizvien plašāks. Trīs konkursa uzvarētāji – māsas Inga un Ina Jajus un Ričards  Ruseckis – ir piedalījušies arī iepriekšējo gadu kalendāra zīmējumu konkursos. Inga Jajus, Bauskas 2. vidusskolas 9. klases skolniece, atzīst: «Brīnišķīgs konkurss, kurā vienmēr ir interesantas tēmas par Latviju, Rīgu, tautas tradīcijām. Dalībniekiem ir, kur izpausties. Es un māsa kalendāra zīmējumu konkursā piedalāmies ceturto reizi. Ne jau katru gadu esam iekļuvušas uzvarētāju pulkā, bet šoreiz mana kompozīcija «Meteņi» rotā februāra lappusi, bet Inas darbs «Ziemassvētku vakarā» ir publicēts decembra lappusē.»

Konkursā pirmo reizi piedalījās vizuālās mākslas skolotājas Aijas Ušerovskas audzēkņi no Pilsrundāles vidusskolas. Ik gadu konkursa dalībnieku vidū ir Pamūšas speciālās internātpamatskolas bērni. Viņu skolotāja ir Kristīne Patmalniece. Pamūšas speciālās internātpamatskolas audzēknes Gunas Smalganovičas kompozīcija, kas ataino Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku epizodi, ir publicēta kalendāra jūlija lappusē. Ļoti aktīvi ir Bauskas pilsētas pamatskolas zīmētāji un viņu skolotāja Daiga Sējēja. Viņas audzēkņu – 6. klases skolnieču Danas Gailes, Gerdas Veršinskas un Hertas Minkevičas, kā arī Uzvaras vidusskolas 9. klases audzēknes Robertas Dadžānes zīmējumi tika izmantoti vāka noformēšanai.

Arī pārējie zīmējumi, kas eksponēti izstādē, ir ļoti kvalitatīvi. Natālija Matuleviča, Olita Vulāne un Māra Bauvare sprieda, kur šo kolekciju varētu eksponēt vēlāk. Pagaidām tā atrodas Mākslas skolas zālē, un darbdienās ikviens var aplūkot skolēnu zīmējumus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas