Skolēniem Bauskas novadā trūkst datoru 20

Bauskas novada Izglītības nodaļas (IN) apkopotā informācija liecina, ka salīdzinājumā ar pavasarī veikto ģimeņu apzināšanu pieprasījums pēc datoriem ir ievērojami audzis, portālam apliecināja IN metodiķe Baiba Stūre.

1. – 12. klašu audzēkņiem kopumā nepieciešami 515 portatīvie datori un 130 planšetdatori. Salīdzinājumam B. Stūre min, ka pavasarī skolu pieprasījumā papildus izglītības iestādēs esošajiem resursiem bijušas vien 46 viedierīces – 32 planšetdatori 1. – 5. klašu izglītojamajiem un 14 mobilie telefoni 10. – 12. klašu jauniešiem, ko Bauskas novadam nodrošināja Izglītības un zinātnes ministrija ar uzņēmuma «Bite Latvija» starpniecību.

Bērnu skaits salīdzinājumā ar pavasari neesot audzis šādā apjomā, un pirmajā pandēmijas vilnī īpašu problēmu ar resursu pieejamību attālinātam mācību darbam neesot bijis. Taču jaunākie dati rādot pavisam citu ainu.

Aptaujājot saimes, nav precizēts, cik ir tādu ģimeņu, kurās vispār nav datora, un cik ir tādu, kurās ir viens dators uz visiem. Šajā reizē vien vaicāts, vai bērnam attālinātam darbam ir pieejams portatīvais dators/planšete. 

Daudzas ģimenes secinājušas, ka planšetdatori nav risinājums. Ja pirms tam saimes mēģināja iztikt ar citām viedierīcēm – telefoniem, planšetdatoriem –, tad tagad ir sapratušas, ka bez datora bērnam daudzus mācību uzdevumus izpildīt ir gandrīz neiespējami. Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina gan uzskata, ka šis aspekts attiecināms uz izglītības iestādēm. «Pedagogi izvēlas, kādu metodiku izmantos darbā, un domājams, dara to pēc tam, kad ir izvērtējuši, ar kādu rīku attālinātajā mācību procesā skolēns šo uzdevumu varēs izpildīt,» teic I. Šomina.

IN metodiķe B. Stūre precizēja, ka šī bijusi Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) iniciēta aptauja un tai arī visi dati nodoti. «LPS vēstulē bija norādīts, ka informācija vākta, lai apzinātu nepieciešamo viedierīču daudzumu kvalitatīva attālinātā mācību procesa nodrošināšanai. Vēstulē gan nav neviena vārda par to, kāda rīcība sekos,» teic B. Stūre.

Epidemioloģiskajai situācijai valstī pasliktinoties, arī 5. – 6. klases varētu pāriet uz attālināto mācību formātu. Šādu viedokli izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska šonedēļ paudusi publiskajā telpā. Izglītības un zinātnes ministrijā skaidroja, ka lēmumi par šādu risinājumu tiks apspriesti nākamajā nedēļā, balstoties uz statistiskajiem rādītājiem.

Līdz šim noteikts, ka attālināti mācās 7. – 12. klašu skolēni. Augstākajā izglītībā klātienē var īstenot klīnisko praksi rezidentūrā un tādas praktiskās daļas apguvi, kas nepieciešama profesionālo prasmju vai kvalifikācijas ieguvei un kuru nav iespējams veikt attālināti. Pirmsskolas vecuma grupām un 1. – 6. klašu skolēniem mācības notiek klātienē.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

"Par labām pārmaiņām"

ZZS uzdāvinās Mac datoru katram skolniekam.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.22 10:50

Zzs

Sakostiem zobiem uzdāvinās.... pārtikas talonu 10 EUR!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.24 07:33

Problēma

ir tur, ka viss uzvelts uz skolas vai pašvaldības pleciem. Ģimenēs netiek sašķirotas prioritātes. Ragi, nagi pielīmēti , jauni vai pārnedēļas. Bet datorus - dodiet skola, pusdienas ( ne jau kādas, bet garšīgas!)- pašvadība! Mācību līdzekļus - pats par sevi saprotams arī.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.22 13:34

Jānis

Ko kunksti ierēdni? Baidies ka no aldziņas atvilks? Par ko tad tos nodokļus maksājam? Izglītība taču ir bezmaksas, ja? Nu tad uz priekšu.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.22 14:12

Ti Jānis

Tu laikam stulbs esi,palasi,ko pats raksti. Sanāk ka ģimenēs tik ražos bērnus un valsts visu pirks,ja esat saražojuši bērnus,tad paši arī rēķinaties ar izdevumiem un tā jau ir pa skaistumsaloniem dzīvo dārgi auto drēbes,bet bērnam nepueciešamo visu lai gādā valsts...idiotisms.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.22 17:13

Jānis

Tu vēl stulbāks. Bērnu paldies Dievam nav. Tādiem ka Tev nav jāvairojas.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.22 18:58

Jānis

Ja valsts grib lai bērni mācās attālināti, tad lai dod tos datorus.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.22 18:58

Jānim

Attopies un neizrādi savu prastumu! Valsts grib, lai mūsu bērni būtu veseli, lai neatnestu slimību uz mājām!
Var jau arī nemācīties attālināti. Atkārtots mācību gads arī ir variants. Tikai tas būs dārgāks par datoru!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.22 19:08

Ti Jānim

Ja Tu vari rakstīt -ražo bērnus,tad esi nopietni slims ar kādu psihisku slimību,kuru arī par velti Tev ārstēs valsts Gintermuižā.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.24 06:05

tikai

nevajag,slimniicu izcenojumos raksta,ka pacienta iemaksa jaamaksaa. Vai tev nebija?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.24 11:50

Ti Jāni

Bet Tevi arī kāds saražoja.Vai varbūt Tevi kāpostos atrada.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.25 06:50

P

Nav aizkalniem laiks,kad datoriem trūks skolēni.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.22 18:12

to P

Zelta vārdi! Un tā jau ir daudz nopietnāka problēma.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.22 21:29

?

Kur palika informācija ( rakstiņš) par deputātu diskusijām saistībā ar BJC u.c. direktoru algām?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.23 10:33

Izglītības un IT nodalai.

Apsveicami, ka tiek veikta kaut kada apzinasana. Bet vai pasvaldibas lielais cilvekresursu skaits (IT nodala, izglitibas, sabiedrisko attiecibu nodala) nevar konkreti atbildet un pareikt so:
1. Trukst tik un tik gimenem datori, monitori, programara, interneta pieslegumi u.c. attalinatajam macibam nepieciesamas komponentes;
2. Bernu macibam interneta nav nepieciesami jaunakas paaudzes datori. Jautajums, kur paliek visu pasvaldibas iestazu nolietota tehnika, kurai es ticu nav pielietojums arvien pieaugosu programaturas apjomu del ikdienas darbu nodrosnasai tajas.. novada administracija, skolas, bernudarzi, komunalie servisi u.c. Tur tiesam nevar salasit darba vietas un ziedot gimenem?
3. Kadel vel nav izsludinata akcija no pasvaldibas vai soc.dienesta puses, ka musu novada skolniekiem pietrukst vismaz tik un tik monitori, kaut cik jedzigi procesori, peles, taustiji utt ujp.. Ticu, ka ja ne nivada pasvaldibas, tad privato uznemumu “krajumos” ir iespejams salasit un nodrosinat sim gimenem nepieciesamo tehniku;
Kur ir sads apkojums un ka mes varam palidzet? IT nodalas darbs sastadit sarakstu cik kas nepieciesams un pienemt darbojosos tehniku;
4. Vai pasvaldiba ir nakusi ar ierosinajumu ka sim gimenem atbalstit interneta pieslegumu attalinatam macibam? Lmt, bites, tele2 nets maksa menesi ap 10-20eur un vai tad nevaram sim gimenem atlauties saja Covid laika sada veida palidzet?
5. Vai esiet versusies pie programmu nodrosinatajiem ar lugumu sados asptaklos atlaut instalet un palaist sim girmenem kaut kadu basic variantu, lai legali var macities no majam..?

Es neesmu datorspec, bet lasot so rakstu u skatoties uz “krajumiem” jau rit varetu pie domes durvim izkramet paris kastes ar iekartam, kuram pieliekit IT darbonu rokas un pasvaldibas velmi reali palidzet, vismaz dazas gimenes butu apgadatas ar tehniku!

Jus variet apkopot, bet saciet darit! Datortehnika, kurus sobrid izmanto pasvaldibas un novada privatie uznemumi ir viena lieta, bet tie kas ir nolietoti un stav “krajumos” lieto noderetu sim giminem.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.23 20:34

aha

Un pie reizes aptaujā -cik ir to vecāku,kuri atsakās no skolas piedāvātajiem datoriem.Jo tad taču bērniņam būs jāmācās un nevarēs izdomāt n-tās atrunas-kāpēc nemācās un kāpēc vecāki vispār netiek galā ar saviem bērniņiem. Jo klātienē ar visu bija jātiek galā skolotājam,arī ar bērnu audzināšanu,ne tikai mācīšanu. Šis laiks parāda tās ģimenes,kur vecāki nekādi nav spējīgi ietekmēt savus bērnus,kur bērns ir sen ņēmis virsroku.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.24 07:36

aha gudriniek

Tavs komentārs ir vairķ nekā stulbs.Tu ienīsti bērnus,un cilvēkus,kuriem ir bērni.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.25 06:54

Sd

Soc dienests sagādāja ģimenei datoru, tas tika pārdots, jo esot bijusi vajadzīga nauda

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.25 20:54

Vietējās ziņas