Skolēniem Rīgā ērtas naktsmājas un lielas pusdienu porcijas 8

Vecumnieku un Rundāles novada skolēni šajos svētkos, kā ierasts, nakšņo 88. vidusskolā. Līdz ar viņiem te iekārtojušies arī Kokneses novada mazie mākslinieki.

Apmierināti ar naktsmājām ir Rundāles dejotāji. Skolotāja Aiga Vangale stāsta, ka telpas ir plašas. Pēc nogurdinošām stadionā pavadītām stundām bērni te var labi izgulēties. Atsevišķā klases telpā iekārtojies šoferis Jānis Burcevs. «Maršruti, pa kuriem braukt, iepazīti, skolēni ir ļoti kārtīgi, arī nakšņošana ir ērta. Man patīk darbs šajos svētkos.»

Skolas telpās atpūtas brīdī «Bauskas Dzīve» sastapa Misas vidusskolas dejotājus. Deju kolektīva «Spriguļi» vadītāja Valija Vaina stāsta, ka skolēnu vidū ir bērni, kuri pirms desmit gadiem piedalījās svētkos, būdami otrās klases audzēkņi. Šogad viņi ir jau skolas abiturienti. «Pārrunājām, kas pa šiem gadiem mainījies, kā dejotprieks daudziem ir saglabājies,» stāsta skolotāja.

Pirmie deju svētki spilgti atmiņā palikuši abiturientam Aleksandram Sadovinam: «Arī pirms desmit gadiem dzīvojām šajā pašā skolā. Notika diskotēkas, vienu reizi mēģinājumu starplaikā bijām kaut kur izbraukuši. Atceros, toreiz atklāšanas pasākumā visi bijām pulcējušies krastmalā. Es biju pavisam mazs, neko nevarēju redzēt. Tad 12. klases puisis Aivars Spangers mani uzcēla sev plecos, un es visu lieliski pārredzēju. Tagad šie man ir jau trešie svētki. Viens posms manā dejotāja dzīvē būs noslēdzies, taču esmu nolēmis meklēt iespēju dejot arī studiju laikā.»

Iepriekšējās reizēs 88. vidusskolā mita arī baušķenieki, kuriem šogad nakšņošana ierādīta Rīgas centrā. «Mēs gaidām šos svētkus, un šogad īpaši priecājamies, ka dzīvotāju ir mazāk. Ierastā nepilna tūkstoša dalībnieku vietā tagad pie mums dzīvo ap 500 skolēnu. Taču mūsu rūpes nav mazākas, cenšamies viņus labi un garšīgi pabarot,» stāsta 88. vidusskolas pavāre Vera Homenko. Viņa smejot piebilst, ka vēl tiek gaidīti Skaistkalnes pūtēji un viņu atraktīvais vadītājs Jānis Kalniņš. «Tad tik mums sāksies jautrība, kad atbrauks muzikanti, sāksies balles. Turklāt Jānis Kalniņš mūs īpaši iepriecina ar kādu jautru melodiju, prombraucot uzdāvina šampanieti.»

Skolā atbildīgā skolotāja Diāna Okuņeva novērojusi, ka šogad daudzi bērni pilnībā nenotiesā visu porciju. Bērniem grūti pierast, ka ēdienam nepievieno sāli, citas garšvielas. Lielāka piekrišana ir desām, gaļas gabali nereti paliek neapēsti.

Vērojot skolēnu maltīti, arī «Bauskas Dzīve» pārliecinājās, ka teju puse no sākumklašu skolēniem nes projām šķīvjus, uz kuriem ir gandrīz neaiztikts karbonādes gabals, kartupeļi. Skolas pavāre skaidro, noteikumi visiem ir vienādi, vienlīdz lielas porcijas jāpasniedz gan pirmklasniekiem, gan 12. klašu skolēniem. Ja mazajiem uzliks mazāku gabaliņu un atvēlēs vairāk lielajiem, draud sods.

Par īpaši prātīgu šādu rīcību neatzīst arī Vecumnieku novada koordinators Jānis Kovals. Viņš apgalvo, ka paēduši ir gan lielie, gan mazie svētku dalībnieki. Tomēr, rīkojoties saimnieciskāk, līdzekļus varētu ietaupīt. Iespēju dažādot porcijas nepieļauj svētku organizatoru pārstāve Inga Vasiļjeva. Noteikumi un prasības visiem ēdinātājiem esot vienādas.

Protams, ierēdņiem ir vieglāk visu vienādot, jo īpaši gadījumā, kad jātērē valsts nauda. Privātā pasākumā diezin vai kāds tā tērētos.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

ANGELIKA

SVEICIENS JUMS VISIEM TURATIES KLAUSIET AIGUCI UN BAIBIŅU MĒS ARĪ ATBRAUKSIM ĻOTI ĻOTI GRIBAM

pirms 5 gadiem, 2015.07.09 20:18

io

visā šajā skaistajā pasākumā paldies ir jāmāk pateikt tiem, kas svētku spožumā tā arī neiznāk dienasgaismā. un jauki, ka ir tādi vadītāji, kas to prot. un to, cik tas ir neaizmirstami pavārītēm, stāsta šī intervija.

pirms 5 gadiem, 2015.07.10 12:19

moins

ērtas naktsmājas uz grīdas un uz pašu paņemtajiem matračiem un veļas? kauns jums ir ?

pirms 5 gadiem, 2015.07.10 12:57

:)

nu vai zini! Viesnīcas arī agrāk netika piedāvātas!

pirms 5 gadiem, 2015.07.10 14:31

io

var jau redzēt, ka tu nezini, kas ir dziesmu svētki. tā ja.

pirms 5 gadiem, 2015.07.10 18:29

moins

gribētu zināt vai pašvaldības darboņi arī - skolā uz matračiem?!

pirms 5 gadiem, 2015.07.11 11:59

Līga

Sveiciens Rundāles dejotājiem un skolotājām !

pirms 5 gadiem, 2015.07.10 17:18

Vietējās ziņas