Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēniem vasarā būs 268 darba vietas

Mūspuses četros novados šovasar algotu darbu vienu mēnesi varēs strādāt 268 skolu jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) joprojām aicina pieteikties darba devējus, kas vēlētos nodarbināt skolēnus, saņemot par to līdzfinansējumu.

Līdz otrdienai, 27. maijam, 13 darba devēji bija pieteikuši 98 darba vietas, informēja NVA Bauskas filiāles vadītāja Igunda Bēmane. Vislielāko darba vietu skaitu – 20 –skolēniem piedāvās Codes pagasta dārzeņu audzētāja SIA «Neils». Vairāk nekā desmit skolēnu ir apņēmušies nodarbināt SIA «Sparlats», Rundāles pils muzejs un Rundāles novada dome.

Darba vietas lauksaimniecībā piedāvās arī Gailīšu pagastā reģistrētā SIA «Smildziņas», pieredzi bišu dravās jaunieši varēs smelties, strādājot Valles pagasta z/s «Ībēni». I. Bēmane atgādina, ka skolēnu nodarbinātības programma ilgs līdz 29. augustam, tāpēc darba devēji var pieteikties līdz jūlija beigām.

Par viena skolēna nodarbināšanu darba devējs saņem 160 eiro skolēna darba algai (50 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas 320 eiro) un 32 eiro skolēna darba vadītāja darba algai pirms nodokļu nomaksas. Darba devējam jānomaksā visi nodokļi un atlikušie 50 procenti no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas, kā arī jānodrošina kvalificēts darba vadītājs. I. Bēmane piebilst, ka programmā var iesaistīties tikai tie darba devēji, kam nav nodokļu parādu un pasludināta maksātnespēja vai sākts likvidācijas process.

Rundāles novada pašvaldība šogad labprāt piekritusi iesaistīties skolēnu nodarbinātības programmā. Labiekārtošanas darbus ik mēnesi Rundālē novadā plānots uzticēt četriem jauniešiem. «Iepriekšējo gadu pieredze, kad īstenota līdzīga programma, rāda, ka skolēni ir atsaucīgi, strādātgriboši un apzinīgi sava darba veicēji,» teic Rundāles novada izpilddirektors Aigars Sietiņš. Viņš atklāja, ka galvenokārt jauniešiem nāksies ravēt nezāles taciņās, slaucīt teritoriju un iesaistīties citos apkārtnes sakopšanas darbos. Divas personas strādās Rundālē, bet Viesturos un Svitenē pa vienam skolēnam katrā.

Rundāles pils muzejs vasaras mēnešos plānojis nodarbināt 14 skolēnus: piecus  jūnijā , četrus jūlijā un piecus jauniešus augusta mēnesī.
Muzeja apmeklētāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Inga Ripa atklāja, ka skolēni veiks eksponātu uzrauga pienākumus, proti, uzmanīs ekspozīciju telpas un eksponātus kā arī nepieciešamības gadījumā sniegs apmeklētājiem pamatinformāciju par uzturēšanās noteikumiem Rundāles pils muzeja ekspozīciju telpās.

Iepriekš muzejs jau ir piedalījies NVA organizētajā skolēnu nodarbināšanas programmā vasarā 2007. un 2008. gadā. «Darba kvalitāte ir atkarīga no konkrēta jaunieša attieksmes pret uzticētajiem darba pienākumiem. Ir bijuši dažādi skolēni,  taču par  daudziem  vēl šobrīd ir vislabākās atmiņas un vienmēr prieks satikt,» teic I. Ripa.

Skolēnu pieteikšanās NVA plānota līdz ceturtdienai, 29. maijam, elektroniski NVA mājaslapā. Jaunieši darbu varēs sākt ar pirmdienu, 2. jūniju. I. Bēmane atklāja, ka pašlaik darbam vasarā ir reģistrējušies 110 bērni.

Arī potenciālie darba devēji var pieteikt brīvās darba vietas, elektroniski aizpildot anketu NVA mājaslapā vai sazinoties personīgi. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas