Skolēnu brīvlaikā nodarbinātie bērni palīdz labiekārtot vidi

Gan baušķeniekus, gan novada viesus priecē pilsētas apstādījumi un daži jauni soliņi, kas parādījušies pie trotuāriem. Šogad Bauskas labiekārtošanā savu darbu ieguldījuši arī skolēni, kuri strādā mācību brīvlaikā.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) programmā «Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs» Bauskas novada dome šogad iesaista 15 skolēnus. Viens jaunietis strādā Mežotnes pagasta Garozā, trīs meitenes darbojas Vecsaules pagastā un 11 skolēnus nodarbina pašvaldības kapitālsabiedrība SIA «Vides serviss», informē Agita Eglinska, Bauskas novada pašvaldības administrācijas speciāliste.

Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņus Danielu Andreju Grigorjevu un Niklāvu Kalniņu «Bauskas Dzīve» sastop SIA «Vides serviss» darbnīcā Biržu ielā. Puiši krāso pie trotuāriem uzstādāmo soliņu sastāvdaļas. SIA «Vides serviss» transporta nodaļas vadītājs Valērijs Morozovs stāsta, ka jaunieši strādā kopš 1. jūlija un iesaistīti dažādos darbos – soliņu krāsošanā, teritorijas kopšanā, logu mazgāšanā un citos. «Jauniešu darbu vērtēju ļoti labi,» apliecina V. Morozovs. Viņš smaidot vēl piebilst – puiši ne dzer, ne pīpē, – īpašības, kas diemžēl mūsdienās daudziem darba meklētājiem nav raksturīgas.

Zēni atzīst, ka darbs nav grūts. Gūtas arī noderīgas iemaņas. D. A. Grigorjevs esot jau krāsojis, bet N. Kalniņam tā ir jauna pieredze. Soliņu statīvus puiši vispirms nokrāso ar grunts krāsu un tikai tad ar ierasto brūno toni, kādu mēs redzam Bauskas soliņiem. «Esmu jau pamanījis pilsētā divus jaunus soliņus, kurus mēs palīdzējām sagatavot,» stāsta Daniels Andrejs. V. Morozovs informēja, ka jaunos soliņus uzstāda ne tikai Bauskā, bet arī novada teritorijā.

Niklāvs pastāstīja, ka vēlējies strādāt vai nu Bauskas novada pašvaldībā, Rundāles pilī vai SIA «Vides serviss». Iznācis tikt labiekārtošanas nozarē. «Vēlos nopelnīt naudu, jo ir savi plāni, kurus gribu īstenot kopā ar draugiem,» teic jaunietis.

Otrdien, 14. jūlijā, vēl trīs jaunieši darbojās pie Salātu ielas 20. nama, veicot darbus, kas nepieciešami, lai sagatavotu ēku renovācijai – kārtoja pagrabus un kopa mājas apkārtni. Divas meitenes iesaistītas apzaļumošanas darbos – ravēja apstādījumus Kalna ielā, pie Bauskas novada domes, kā arī Lāčplēša un Zaļās ielas krustojumā.

«Meitenēm apstādījumu kopšanas jomā ir dažāda pieredze. Bija divas no Īslīces pagasta – ar pieredzi ravēšanā, un to varēja just. Bauskas meitenēm tās ir jaunas prasmes, kas jāapgūst. Nesteidzinām – galvenais, lai darbu paveic rūpīgi. Tas ne vienmēr ir vienkārši – nezāles ir jāmāk pamanīt,» stāsta SIA «Vides serviss» apzaļumošanas nodaļas vadītāja Aina Bele. Jaunietes šogad palīdzējušas sakopt Bauskas pilskalna estrādi pirms Kantrimūzikas festivāla.

«Šie bērni ir ieinteresēti strādāt, jo vēlas nopelnīt. Nodarbinātības valsts aģentūras pasākums ir iespēja, ko var izmantot,» atzīst Agita Eglinska.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas