Skolēnu dziedātprasme ir krietni augusi

Prieks dziedātāju sejās un vokālo prasmju izaugsme. Tā žūrija novērtēja Bauskas, Iecavas un Vecumnieku novada skolēnu koru sniegumu.

Dziesmu sacensībās Bauskas kultūras centrā žūrija vērtēja septiņu kolektīvu uzstāšanos. Viņu sniegumā ieklausījās kordiriģenti Jānis Ērenštreits, Mārtiņš Klišāns, Romāns Vanags, Gints Ceplenieks un Rita Platpere.

Bauskas 2. vidusskolas 5. – 12. klašu koris, kuru vada skolotāja Diāna Siliņa, ieguva otrās pakāpes diplomu. Pārējo kolektīvu sniegumu žūrija novērtēja, piešķirot tiem pirmo pakāpi. Tie ir Misas vidusskolas zēnu koris (diriģente Zaiga Jēgere), Bauskas Valsts ģimnāzijas jauktais koris (Mārīte Jonkus), Bauskas pilsētas pamatskolas 5. – 9. klašu koris (Ilze Žubēre), Misas vidusskolas 5. – 12. klašu koris (Z. Jēgere), Iecavas vidusskolas 5. – 9. klašu koris (Milita Pīlādze) un Bauskas Valsts ģimnāzijas un Bauskas sākumskolas 5. – 9. klašu koris (M. Jonkus).

Skati sāka kolektīvs, kurā divi duči zēnu ar skanīgām balsīm izpildīja Raimonda Paula dziesmu «Es nāku no mazas tautas». Septiņu kolektīvu vidū īpaši uzteicams ir šis Misas vidusskolas zēnu koris, vienīgais šāds kolektīvs mūsu novados. «Man patīk dziedāt, un es ļoti vēlos nokļūt Rīgā Dziesmu svētkos,» tik vienkārša ir 3. klases skolnieka Ņikitas Karaseva atbilde. Viņa skolasbiedrs no 2. klases Daniels Galkovs piekrīt šim apgalvojumam un piebilst, ka korī ir gatavs dziedāt līdz pat 9. klasei.

Renāra Kaupera kompozīcijā «Man dziesma» solo bija uzticēts dziedāt 5. klases audzēknim Dominikam Dumbraitim. Pēc uzstāšanās puika nekautrējās «Bauskas Dzīvei» atzīties, ka bijis ļoti uztraucies, lai arī solo nedzied pirmo reizi. «Sapratu, ka tā ir liela atbildība pārstāvēt savu skolu. Vēl nedaudz uztraucos, jo dziedājumu vērtēja žūrija. Taču pašam šķiet, nodziedāju labi,» tā spriež D. Dumbraitis.

Uzstāšanās skatē ir nozīmīga, lai iegūtu uzaicinājumu piedalīties šīs vasaras Skolēnu dziesmu un deju svētkos Rīgā. Bauskas Valsts ģimnāzijas 12. klases audzēknis Andris Stāmers neslēpj, ka viņam ir liela vēlēšanās nokļūt šajos svētkos: «Tā sanācis, ka Dziesmu svētkos Rīgā kā dalībnieks līdz šim neesmu bijis. Tādēļ ļoti gribu būt daudzo dziedātāju vidū. Tam jābūt skaistam, jautram un emocionālam pasākumam,» spriež ģimnāzists.

Viņa skolasbiedrene Madara Ārente portālam stāsta, ka piedalīšanās korī ir lieliska iespēja izbaudīt kopības izjūtu, ko nevar iegūt nevienā citā pasākumā. Ģimnāziste nenoliedz, ka nav viegli apvienot mēģinājumus ar gatavošanos vidusskolas izlaiduma eksāmeniem. Taču tās ir patīkamas grūtības. M. Ārente pārliecināta, ka arī studiju laikā atradīs kādu dziedošo kolektīvu, kurā iesaistīties.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas