Skolēnu mācību uzņēmumu saražoto varēs iegādāties tirdziņos Rīgā, Iecavā un Bauskā 2

Decembrī, nu jau kā ierasts, notiek pirmie aktīvie skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņi. Jau sestdien, 7. decembrī, skolēni tirgosies Rīgā, «Domina» tirdzniecības centrā, svētdien, 8. decembrī, būs Iecavas kultūras namā, bet 13. decembrī – Bauskas autoostā.

Šādus tirdziņus rīko organizācija «Junior Achievement Latvia». Sestdien, 7. decembrī, Rīgā, «Domina» tirdzniecības centrā, notiks skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) ziemas pasākums «Cits bazārs». Ieradīsies 270 SMU no visas Latvijas, to skaitā būs arī mūsu novadu uzņēmumi. Pazīstamākais no tiem pašlaik ir Bauskas 2. vidusskolas uzņēmums «Ķirbēns», kas nodarbojas ar vietējo pašmāju ķirbju sulas gatavošanu.

Jau nākamajā dienā, 8. decembrī, Iecavas kultūras namā notiks reģionālais skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš, kuru organizē Iecavas vidusskolas ekonomikas skolotāja Antra Pāruma. Iecavas novadā pagaidām pazīstamākais uzņēmums ir SMU «Tīrumiņš», kas nodarbojas ar ziepju ražošanu un tirgošanu.

Savukārt 13. decembrī Bauskas autoostā notiks ikgadējais SMU Ziemassvētku tirdziņš «Cits bazārs Bauskā». Viena no pasākuma organizatorēm – Īslīces pamatskolas sociālo zinību skolotāja Rita Straumīte – informēja, ka pieteikušies 30 SMU no Bauskas sākumskolas, Bauskas Valsts ģimnāzijas, Bauskas 2. vidusskolas, Īslīces pamatskolas un Iecavas vidusskolas. «Pircējus laipni aicinām iegādāties netradicionālas, skolēnu ražotas Ziemassvētku dāvaniņas par pieņemamām cenām. Preču klāsts šogad solās būt ļoti dažāds un piemērots dažādām pircēju gaumēm un vecumam,» pauž R. Straumīte. No sarakstā esošajiem uzņēmumiem pašlaik popularitāti ir iemantojuši divi – Bauskas sākumskolas meiteņu uzņēmums «PAMA», kas tirgo ekoloģiskus lūpu balzamus un spīdumus, kā arī jau minētais «Ķirbēns» no Bauskas 2. vidusskolas.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

duduu

Kāpēc ir izvēlēta autoosta tirdziņa vietai? Tur jau neapgrozas tā klientūra kurai intersē kas jauns un nebijis un arī vairāk vai mazāk maksātspējīgie par ko jaunu tur nav. Varbūt arī kļūdos, bet nevarēja uzrunāt kaut tā paša Rimi koridorus izmantot, kur silts, laba gaisma un ļaudis iet ar iepirkšanās domu.

pirms gada, 2019.12.04 21:57

pupū

pāgājušajā gadā autoostā bija gan silts, gan gaišs, tāpēc apskatīt un nopirkt varēja sev interesējošo preci, tākas nevajag klabēt ja neesi bijis, bet viedoklis kā jau baušķim ir

pirms gada, 2019.12.04 22:08

Vietējās ziņas