Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēnus ieinteresē datordizaina specialitātē

Bauskas pilsētas pamatskolā trešdien, 5. februārī, viesojās Baltijas Starptautiskās akadēmijas (BSA) 4. kursa studenti. Skolēniem viņi stāstīja par iespējām apgūt datordizainera specialitāti.

Daudz jāzīmē, jāapbruņojas ar pacietību, vienkārša mājas darba izpildei dažreiz nākas izlietot visu paku A4 formāta papīra. Taču par paveikto ir gandarījums, jo to var redzēt televīzijas reklāmās, avīzēs un žurnālos, vides reklāmās, veikalu plauktos. Tās bija galvenās atziņas, ko par studijām un tajās apgūto profesiju skolēniem stāstīja BSA jaunieši.

4. kursa studente Elīna Vinogradova mācījusies Bauskas pilsētas pamatskolā, tad Bauskas 1. vidusskolā, tagad viņa drīz iegūs augstāko izglītību. «Uz savu skolu esmu atbraukusi kopā ar studiju biedriem, lai skolēniem pastāstītu par iespējām apgūt interesantu, radošu un noderīgu profesiju,» atklāj E. Vinogradova.

 Viņas kursabiedre Ieva Madarāja uzskaita īpašības, kuras nepieciešamas datordizaina programmas studentiem: «Jābūt pacietīgiem, nemitīgi jāpilnveido savas zīmēšanas prasmes, jāpārzina mākslas, stilu vēsture. Protams, to visu var apgūt arī studiju laikā. Skolā cītīgi vajadzētu mācīties matemātiku, īpaši ģeometriju, izkopt telpisko domāšanu.»

Savukārt 4. kursa audzēknis Aleksejs Pridaņņikovs stāsta par iespējām darba tirgū, kādas ir šīs profesijas apguvējiem. Jaunieši var strādāt reklāmas aģentūrās, izstrādāt dizainu visdažādāko uzņēmumu ražotajām precēm. Šīs specialitātes studenti var līdzdarboties grāmatu izdošanā, iespējams, kādam būtu darbs arī animācijas filmu radīšanā.

«Ir ļoti patīkami redzēt savu īstenoto projektu, piemēram, vides reklāmā vai televīzijā,» stāsta A. Pridaņņikovs. Students piebilst, ka darba tirgū šī amata pratēji ir ļoti pieprasīti.

Par savu augstskolu jaunieši bija ieradušies informēt baušķeniekus, jo viņiem arī tas ir viens no mācību uzdevumiem. Tāpat jaunieši meklē sev prakses iespējas. Pilsētas pamatskolas direktors Jānis Rumba aicināja studentus savus talantus atklāt, piemēram, izstrādājot vienotu dizainu skolas gaiteņiem: «Daudzi gaiteņi, koplietošanas telpas skolā sagaidījušas kārtu remontam. Prakses laikā te jums būtu iespēja izpausties un radīt mūsu audzēkņiem mūsdienīgu, gaumīgu, interesantu mācību vidi.»

Studentu stāstītajā ieklausījās pamatskolas vecāko klašu skolēni. 9. klases skolnieks Emīls Sproģis «Bauskas Dzīvei» atklāja, šī profesija varētu būt saistoša, taču tās apguvei nepieciešama laba telpiskā izjūta. Viņš šaubās, vai spēs sevī tādas iemaņas izkopt. Madara Žemaite sapratusi, cik svarīga šajā amatā ir pacietība. 9. klases skolniece Dagnija Kairone pieļauj iespēju, viņai šāds darbs varētu patikt. Zīmēt, veidot reklāmas, pēc tam priecāties, kā paveiktais ir skatāms afišās, televīzijas pārraidēs.

Studenti pilsētas pamatskolas telpās izveidojuši izstādi «Izvēlies savu nākotni pats!». Tajā redzami studiju gados realizētie projekti: skices, veidojumi no māla, zīmējumi, maketi.

Iepazīstināt ar mācībām un praktiskajiem darbiem Bauskā bija ieradušies BSA studenti Elīna Vinogradova, Einārs Bušs, Natālija Strogova, Alīna Eglīte, Violeta Vita Pentjuša, Aleksejs Pridaņņikovs, Līga Meijere, Elza Mežkaze, Justīne Vilkauša, Ieva Madarāja, Alīna Batraņeca, Daila Ševčenko un Ieva Ziņģe.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas