Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolotājiem Bauskā turpina samazināt algas 37

Bauskas novada skolu pedagogi par darbu septembrī saņems mazāku atalgojumu, nekā viņi saņēma pirms gada. Par to liecina 22. septembrī Bauskas novada domes finanšu komitejā pieņemtais lēmums par pedagogu mēneša darba algas likmi. Pagājušajā mācību gadā Bauskas novadā algu diferenciāciju veica, nosakot, ka mazāk saņems pedagogi, kuri strādās skolās ar vidējo klašu piepildījumu līdz 15 skolēniem. Pērn, pirmajā pusgadā, skolotājiem ar darba stāžu, lielāku par desmit gadiem, tie bija 310 lati.  Pārskatot atalgojumu janvārī, šī summa samazināta līdz 300 latiem. No šī gada septembra pedagogi, kuri strādā skolās, kur vidējais klašu piepildījums nepārsniedz 13 skolēnus, saņems tikai 295 latus par slodzi. Attiecīgi par pieciem līdz 15 latiem samazināta alga arī pārējām pedagogu grupām. Šogad ieviesti trīs klašu piepildījuma dalījumi agrāko divu vietā. Skolās, kur klašu vidējais piepildījums pārsniedz 20 skolēnus, ilgi strādājošais pedagogs par slodzi saņems 325 latus, kas ir par 15 latiem mazāk nekā pirms gada. «Politiķi to vien runā, ka situācija stabilizējas, valsts rāpjas laukā no krīzes, bet ar skolotājiem viss notiek pilnīgi pretēji - algas samazinās,» tā savu sašutumu «Bauskas Dzīvei» izteica kāda lauku skolā strādājoša pasniedzēja. Valsts noteikusi pedagogu mēneša darba algas likmi no 245 līdz 255 latiem atkarībā no darba stāža. Nonākot kopējai naudas summai pašvaldībā, to iespējams pārdalīt, lai izlīdzinātu skolotāju algu lielajās pilsētas un mazajās lauku skolās. Bauskas novada izglītības pārvaldes metodiķe Laila Jurcika skaidro, ka algas samazinātas, jo novadā būtiski sarucis skolēnu skaits. Līdz ar to kopējā no valsts saņemtā naudas summa ir mazāka. To tad arī sadala novada skolu pedagogiem. L. Jurcika sacīja, ka, neraugoties uz šo samazinājumu, kaimiņu novados pedagogu darba algas likme par slodzi ir vēl mazāka nekā Bauskas novadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 37

vēl gadus divus atpakaļ Skolootāji bija Lie;ākie ceļojumu biroju klienti .. ceļoja uz nebēdu .. tagad -mazliet mazāk naudas, Bet nav tā, ka MAZ.. TĀ NAV!!

pirms 8 gadiem, 2011.09.29 20:34

ata

Jo mazāk skolēnu, jo mazāk darba skolotājiem - citās profesijās tas pats - algas samazinās, bezdarba draudi palielinās. Nu nevar taču maksāt vairākus simtus latu mēnesī par dažu stundu darbu dienā. Labam skolotājam, kas tiešām STRĀDĀ 8 st dienā arī šodien alga sanāk ne slikta.

pirms 8 gadiem, 2011.09.29 19:21

ata

Jo mazāk skolēnu, jo mazāk darba skolotājiem - citās profesijās tas pats - algas samazinās, bezdarba draudi palielinās. Nu nevar taču maksāt vairākus simtus latu mēnesī par dažu stundu darbu dienā. Labam skolotājam, kas tiešām STRĀDĀ 8 st dienā arī šodien alga sanāk ne slikta.

pirms 8 gadiem, 2011.09.29 19:20

jana

Te kāds teica, ka reti kurš vienu slodzi strādā. Vispirms uzzini tad saki. 2 darbos strādā tie un benzīnā tērē naudu vai autobusam , lai aizbrauktu uz citu skolu tāpēc , ka nav tās vienas slodzes vienā skolā. Kad saņemšu 1. algu pēc jūnijā saņemtās ( jo skolotājs aizejot atvaļinājumā septembra beigās saņem pirmo algu) uzrakstīšu cik saņemu strādājot no 8-15 ar augstāko izglītību un maģistra grādu.Atgādināšu , ka starpbrīži ir tikai 10 min. Labprāt samaksātu par vienas nedēļas aizvietošanu jebkuram , kas nostrādās ar 25 skolēniem un tad varēsim patērzēt. Pie tam, nav nevienas iestādes kurās varētu iet un pārbaudīt skapjus , atvilknes.Tā tagad varēšot darīt. Nebrīnos , ka pēc gada izdomās, ka arī uz mājām pārbaude ieradīsies, lai pārbaudītu skapjus un kārtību skolotāja dzīvoklī.Cik tālu turpinās pazemot. (Šobrīd pat nav tik svarīga nauda ,kā sāp šī nekaunība).

pirms 9 gadiem, 2011.09.28 22:36

tauta

viens otrs no mūsu tautas kalpiem labprāt nevienam algu nemaksātu, jo viņu apsēdusi doma, ka tieši viņa uzņēmums maksā algu visiem budžeta iestāžu strādājošajiem

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 13:28

skolotāja

Nav ko visu laiku "cepties". Tāpat mūs te neviens nedzird.
Braucām uz streiku, ko panācām? Pilnīgi neko.
Tāpat arī tagad. Kā ir tā jādzīvo. Citiem klājas vēl sliktāk.
Protams, ka žēl, ka tāda samaksa par darbu, ko neviens nevar izmērīt, bet ko darīt, ja nav kam mūs aizstāvēt.:(

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 10:49

25.09.2011. 19:29:13

tam, kas lieliem burtiem raksta- kad valsts piešķir mērķdotāciju , tad arī dala... un nekad tas nav augustā...

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 09:43

KOLEGO

Ko ķeriet kreņķi! Daudz tāLaila bijusi kādā skolā ,parunājusies ar skolotājiem? Da nevienam tai izglītības pārvaldē jūs nerūpat. NE VIE NAM! žēl ka vadītāja tā mainījusies,kādreiz bija feins cilvēks-skolotājs.

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 08:34

matemātiķe

Jāā... Mīļie pedagogi nu nebakstīsim viens otru ar pirkstu.Lai nu kas ,bet mēs tak zinam cik šīš darba stundas ir sūras ,un kļūsim pieklājīgi viens pret otru . Ja Jurickas kundze saka par algām ,man gribētos zināt cik viņa pelna, jo skolotājs ar šādu samaksu dzīvot nevar ,var tikai izdzīvot. Mēs tak visi zinam ā ceļas dzīves dārdzība.
Veiksmi VISIEM pedagogiem.

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 08:30

vidējais skolotājs laukos

Mana alga satāv no- kabinets 100 latu ,divas slodzes 500 latu,pēcstundu grupiņa 100 latu,klases audzinātāja 100 latu+brīvdienas,atvaļinājums kpopā 3 mēneši... tatad 800 latu! Nu,ko jūs bērnudārzu auklītes te raudat nāciet uz lauku skolām,jo mums te klasē bērnu 3 mazāk kā jums bērnu vienā grupiņā.

pirms 9 gadiem, 2011.09.25 22:51

hi!

un nevajag aizmirst, ka administrācijas vēl visus radus iekārto siltās vietās!

pirms 9 gadiem, 2011.09.25 22:49

Tāda tukša pļāpāšana... nekas tāpat nemainīsies...

pirms 9 gadiem, 2011.09.25 21:29

Objectiv

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) pieprasījusi Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) paskaidrojumu par pedagogu darba samaksai un speciālās izglītības iestāžu uzturēšanas paredzētā finansējuma samazinājumu par 2,5 miljoniem latu.

Kā biznesa portālam "Nozare.lv'' norādīja LIZDA pārstāvis Edgars Grigorjevs, līdz šim IZM apgalvoja, ka "šis gads iezīmējies ar stabilitāti un principā "nauda seko skolēnam", summai nevajadzētu atšķirties no iepriekšējā mācību gadā saņemtajiem 678,48 latiem".

Turklāt, tā kā pēc valsts izglītības informācijas sistēmas datiem šogad izglītojamo skaits samazinājies par 10 722 skolēniem, naudas summai uz vienu skolēnu teorētiski vajadzēja palielināties, nevis samazināties, uzskata LIZDA.

"Sadales komisijas sanāksmē par valsts budžeta mērķdotācijām pedagogu darba samaksai 20.septembrī tika konstatēts finansējuma pieaugums par 0,48 latiem, tātad - 678,96 latiem gadā uz vienu skolēnu. Taču šodien IZM sasauktajā komisijas ārkārtas sēdē tika nosaukta cita summa - 677,40 lati. Līdz ar to summa, kas seko vienam skolēnam, ir samazinājusies par 1,08 latiem. Līdz ar to finansējums samazinās par 2,5 miljoniem latu un pašvaldības nevarēs nodrošināt pedagogiem atalgojumu iepriekšējā mācību gada apmērā par to pašu darbu," sacīja Grigorjevs.

Notikušajās mērķdotācijas sadales komisijas sanāksmēs konstatēts samazinājums arī uzturēšanas līdzekļiem pašvaldību speciālās pirmsskolas izglītības iestādēm, internātskolām, attīstības un rehabilitācijas centriem, speciālajām internātskolām bērniem ar fiziskās, garīgas attīstības traucējumiem. Tām finansējums nodrošināts tikai 52,69% apmērā, norāda LIZDA.

Kā ziņots, no 2011.gada 1.septembra nav izmaiņu saistībā ar pedagogu atalgojumu, un aprēķina metodika nav mainīta. Dotācijas pašvaldības izglītības iestāžu un privāto izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai tiek aprēķinātas un sadalītas pēc vienotiem principiem, ņemot vērā skolēnu skaitu izglītības pakāpē attiecīgajā teritorijā un izglītības iestādē īstenotās mācību programmas.

Šajā mācību gadā Latvijas vispārizglītojošajās skolās dienas, vakara un neklātienes programmās mācās 218 539 skolēni, kas salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir par 10 500 skolēniem mazāk.

IZM informē, ka mērķdotācijas aprēķins pašvaldībām pedagogu atalgojumam un speciālo izglītības iestāžu uzturēšanas izdevumiem tiek veikts, pamatojoties uz pašvaldību ievadīto un apstiprināto informāciju Valsts izglītības informācijas sistēmā (VIIS) - skolēnu skaitu izglītības pakāpē attiecīgajā teritorijā un izglītības iestādē īstenotajām mācību programmām, kā arī Ministru kabineta noteikumos paredzētajiem koeficientiem.

IZM norāda, ka mācību gads un finanšu gads ir atšķirīgi periodi, līdz ar to finansējumu 2011.gada septembrim-decembrim ir iespējams aprēķināt tikai tad, kad skolas un pašvaldības iesniegušas un apstiprinājušas informāciju par skolēnu skaitu jaunajā mācību gadā, kas atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem jāievada septembra sākumā noteiktajos datumos.

IZM varot veikt aprēķinus tikai pēc tam, kad visas pašvaldības ievadījušas informāciju. Aprēķinu rezultātā secināts, ka šajā mācību gadā, salīdzinot ar iepriekšējo mācību gadu, ir pieaudzis padziļināto izglītības programmu skaits, kurām atbilstoši noteikumiem piemēro koeficientu 1,3, pieaudzis skolēnu ar īpašām vajadzībām skaits, kuri integrēti vispārējās izglītības iestādēs - piemēro koeficientu 1,6, palielinājies to pašvaldību skaits, kurām piemēro blīvuma koeficientu 1,3, kā arī speciālajās izglītības iestādēs pedagogu slodzes tarificētas par 315 likmēm vairāk nekā iepriekšējā mācību gadā, kaut gan skolēnu skaits speciālajās izglītības iestādēs samazinājies par 1227 bērniem, kam nepieciešami papildu 478 000 latu.

pirms 9 gadiem, 2011.09.25 20:58

klau? Umņiki! lzslēdziet labāk gaismu, lieniet zem deķa un taisiet pismačus, lai bērni rodas!!!! Tad arī algas celsies!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.09.25 20:14

ŠOKS

KAS LAILU JURCIKU DELIĢĒJIS INTERVIJAI MASU MEDIJOS ?Izglītības pārvaldi vada Aija Spriņķe,KURA ARĪ VARĒTU SNIEGT INFORMĀCIJU SKOLOTĀJIEM!!!UN , KUR MŪSU ARODBIEDRĪBAS VADĪTĀJAS MĀRAS GRAUDIŅAS VIEDOKLIS???

pirms 9 gadiem, 2011.09.25 19:52

Ziīītei

"Zīlīte" uz saviem spārniem nav atnesusi PATIESU informāciju par Jelgavas novada skolotāju atalgojumu!!!Gribējās pačivināt!!! Vari aizlidot uz Tukuma novadu u.t.t.

pirms 9 gadiem, 2011.09.25 19:39

KĀPĒC LĒMUMS PIEŅEMTS TIKAI 22. septembrī,BET NEVIS ,PIEMĒRAM, 22.AUGUSTĀ!SKOLOTĀJS jAU STRĀDĀ, BET CIK SAŅEMS ... KAUT KAD TIKAI UZZINĀS!
P.S. Bērnudārzu audzinātājas jau var SŪKSTĪTIES PAR SAVU, APMĒRAM, 200 LATU LIELO ALGU, TIKAI SABIEDRĪBAI MINIET GAN, KA 1. GRUPU AUDZINA 2 AUDZINĀTĀJAS, KATRA STRĀDĀJOT PUSDIENU!!!
UN LIELAJIEM SKOLOTĀJU DARBA PRASMJU UN ALGU APRUNĀTĀJIEM IETEIKUMS VEIKSMĪGI STUDĒT PEDAGOĢIJU UN SĀKT DARBU BAUSKAS NOVADA MĀCĪBU IESTĀDĒS!!!

pirms 9 gadiem, 2011.09.25 19:29

klukstei taisnība

Jā muļķu zemīte...šo cukuru būtu atdevuši daudzbērnu ģimenēm . Baigais žests izber ēdienu zemē , tai pašā laikā bērni badu cieš. Neēdis cilvēks kļūst ļauns...tā mēs to ļaunumu vairojam. Palīdziet mīļie skolotāji dažiem, kas grib ieskaidrot, ka jums nauda nav galvenais, bet paši tai laikā apceļo pasauli saņem tāaaaāads algas.

pirms 9 gadiem, 2011.09.25 19:21

ņaudētājiem

Un ko lai saka bērnudārzu audzinātājas,kurām ap 200ls algas. Viņas arī par savu naudu dabūja mācīties un vēl joprojām to turpina darīt. Varbūt jūs gribētu teikt,ka viņas nestrādā? Domāju viņām atbildība ir trīsreiz lielāka,kā skolotājām... Tā,ka nevajag īdēt.

pirms 9 gadiem, 2011.09.25 16:15

Vietējās ziņas