Skolotājiem sekos «ēnas» 2

Nedēļā pirms rudens brīvlaika Latvijas skolotājiem, iespējams, līdzi sekos deputāti. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) no 17. līdz 21. oktobrim organizē akciju «Skolas diena». Visu līmeņu deputāti tiek rosināti vienu dienu iejusties pedagoga dzīves un darba ritmā. Deputāti aicināti uz vairākām stundām kļūt par skolotāju «ēnām», jau no rīta kopā izbraukt ar skolēnu autobusu, piedalīties stundās, ieturēt maltīti, pēcpusdienā būt klāt pagarinātās dienas grupas un pulciņu nodarbībās. LIZDA Bauskas nodaļas vadītāja Māra Graudiņa skaidro, ka šīs akcijas mērķis ir veidot lielāku lēmējvaras izpratni par pedagogu darba pienākumiem un darba vidi. Bauskas novada domes deputāte Rudīte Čakāne «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka viņa noteikti šajā akcijā iesaistīsies, vien jāizdomā, vai doties uz savu bijušo Jaunsaules skolu vai Mežgaļu pamatskolu. «Man ir vēlme izzināt darba ritmu skolā, iejusties skolotāja lomā, iepazīt šo laiku skolēnus. Uzskatu šo akciju par lietderīgu,» tā R. Čakāne. Griķu pamatskolas direktores vietniece audzināšanas darbā Ludmila Baltrušaite šo ideju uztver pozitīvi un deputātus savā skolā ļoti gaida: «Es viņiem ieteiktu vienu dienu pasekot līdzi direktores gaitām, kuras pārziņā ir skola ar struktūrvienībām. Lai deputāts redz un izvērtē, kāds ir pienākumu apjoms, cik daudz ir birokrātisko prasību. Savukārt pie skolotāja deputātam būtu svētīgi visu dienu nosēdēt vienā klasē, lai pavērotu, kādi skolēni ierodas, kādas ir viņu vecuma, emocionālās atšķirības. Man šķiet, ka par pedagoga darbu daudziem sapratne ir ļoti minimāla.»

Pievieno komentāru

Komentāri 2

skola

Graudiņa ,skolā strādāt ir kas cits, nekā kopā ar deputātiem izklaidēties vienu dienu . Pastrādājiet, pavizinieties ar autubusu līdzi kaut pāris nedēļas, tas jums būs sipri par daudz. Varbūt kāds sāks domāt. Iesaku pedagogiem neizlikties , bet parādīt īsto skolas dzīvi.

pirms 9 gadiem, 2011.10.16 14:05

Uz priekšu arodbiedrības! Tēlojat vien , ka labu darbu darāt.Nebūs jāiestājas pret naudas sekošanu skolēnam, kas laukus iznīcina!

pirms 9 gadiem, 2011.10.16 13:39

Vietējās ziņas