Skolu jaunieši novados gatavojas kultūrizglītības jomu skatēm 2

Saistībā ar XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks no 6. līdz 12. jūlijam Rīgā, mūspuses novados pavisam drīz sāksies koru un deju kolektīvu kopmēģinājumi, priekšskates un skates.

Plānots, ka Dziesmu un deju svētkos piedalīsies vairāk nekā 35 000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm. Svētku laikā notiks 60 pasākumu, to vidū 40 bezmaksas un 20 ar ieejas biļetēm (tās sāks tirgot maijā), pārstāvot visas kultūrizglītības nozares, – kora mūziku, tautas un mūsdienu deju, pūtēju un simfoniskos orķestrus, koklētājus, folkloristus, skolu teātrus, vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas meistarus, informē organizatori.

Ligita Irbīte, Bauskas un Rundāles novada skolu tautas deju kolektīvu virsvadītāja, pastāstīja, ka pašlaik notiek deju precizēšanas semināri. Viņa informē, ka 4. un 13. februārī Īslīces kultūras namā norisināsies Bauskas un Rundāles novada izglītības un kultūras iestāžu deju kolektīvu priekšskates. 4. martā būs deju skate, kur Bauskas un Rundāles novada dejotāji pirmie visā Latvijā izdejos Dziesmu un deju svētku repertuāru.

«Dejas kļuvušas grūtākas, taču jāiemācās tāpat, jo bērni kļūst gudrāki,» teic L. Irbīte. Viņa atklāja, ka kolektīvi tiek uz svētkiem pēc skatē sniegtajiem rezultātiem: «Jābūt augstam līmenim, jo no visiem deju kolektīviem brauc uz svētkiem tikai apmēram puse.»
Tautas deju lieluzvedums «Saule vija zelta rotu» notiks 10. un 11. jūlijā Daugavas stadionā, informē vietne www.nacgavilet.lv. Uzveduma vadmotīvs jeb simbols būs vainags – galvasrota. Atšķirībā no citiem gadiem šogad nolemts dejošanā iesaistīt arī pieaugušo kolektīvus. «Šajā koncertā radās ideja piesaistīt vidējās paaudzes deju kopas, kam tas ir brīvprātīgs pasākums. Viņi paši teica, ka gribētu piedalīties. Lielai daļai vidējās paaudzes dejotāju pašu bērni dejo bērnu kolektīvos,» skaidro tautas deju lielkoncerta virsvadītāja Dagmāra Bārbala.


Bauskas novadam ir sadarbības līgumi izglītības jomā ar Rundāles, Iecavas un Vecumnieku novadu, un šī sadarbība mācību iestāžu koriem notiek arī Dziesmu un deju svētku sagatavošanas procesā, to koordinē Bauskas 2. vidusskolas skolotāja, 5. – 12. klašu kora vadītāja Diāna Siliņa. Viņa joprojām cerot, ka uz svētkiem varēs doties visi septiņi Bauskas reģiona izglītības iestāžu kori – Vecumnieku vidusskolas zēnu koris un 5. – 9. klašu koris, kā arī Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas koris; Misas vidusskolas 5. – 12. klašu koris, Iecavas vidusskolas 5. – 9. klašu koris, Bauskas pilsētas pamatskolas koris un Bauskas 2. vidusskolas 5. – 12. klašu koris.
Pirmais kopmēģinājums visiem minētajiem koriem plānots 13. februārī Iecavas kultūras namā. D. Siliņa atklāj, ka dziedātāju kopskaits varētu būt ap 240, uz mēģinājumu ieradīsies koru koncerta «Dziesmubērns» Mežaparka Lielajā estrādē mākslinieciskais vadītājs un virsdiriģents Edgars Vītols, virsdiriģenti Līga Celma un Jevgēņijs Ustinskovs. Skates koriem paredzētas 24. martā un 8. aprīlī.


Māra Bauvare, Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koordinatore
Bauskas novadā, akcentē, ka svētkos šovasar ļoti liela vērība veltīta drošībai – lai bērniem būtu sabalansēta slodze, emocionāls un cita veida atbalsts. Šajos svētkos, piemēram, atļauts uzstāties koriem, kuros dzied bērni, sākot no 4. klases, jaunāki nepiedalīsies.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

korists

Kur tad ģimnāzijas kori, Bauskas mūzikas skolas koris?

pirms gada, 2020.01.22 14:38

Žēl

Diemžēl nav ģimnāzijā vairs kora, kas spētu startēt skatē. Ļoti žēl.

pirms gada, 2020.02.02 19:50

Vietējās ziņas