Skolu Mežotnē nelikvidēs 115

Mežotnes internātvidusskola turpinās darbu. Jautājums par tās slēgšanu Bauskas novada domes sēdē 26. februārī netiks skatīts.
Apvienotajā komiteju sēdē 19. februārī pēc divu stundu garām diskusijām tikai četri no 16 klātesošajiem deputātiem atbalstīja lēmuma projektu par Mežotnes internātvidusskolas likvidēšanu. Tie bija deputāti Vera Grigorjeva, Raimonds Žabovs, Rudīte Čakāne un domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks.

Komiteju sēdei administrācijas darbinieki, galvenokārt izglītības nodaļā strādājošie, bija cītīgi gatavojušies. Citādāks nekā pirms nedēļas izglītības, kultūras un sporta lietu komitejā bija sagatavots pamatojums lēmuma ievadā. Pievienoti bija plaši un izvērsti dokumenti, kuros dominēja fakti par nepieciešamību likvidēt izglītības iestādi. Plašs bija trūkumu uzskaitījums, kā būtiskāko minot mazo skolēnu skaitu. Arī pedagogu kvalifikācija tika atzīta par zemu, bija minēti skolēnu zemie rezultāti valsts pārbaudes darbos, vidējais vērtējums šī mācību gada pirmajā pusgadā bijis vien 4,9 balles. Izsakot viedokli par šo SVID analīzi, skolas direktore Dace Peņķe uzsvēra, ka tajā «aizmirstas» daudzas labās lietas: «Rakstot analīzi, pie mums neviens neatbrauca, neko uz vietas neapskatījās, tādēļ arī daudzi labie padarītie darbi palikuši nenosaukti.»

Diskusijās viedokļus pauda gandrīz visi deputāti, argumentētākie tie bija Aivijai Kursītei, Aleksandram Novickim. «Vispirms mēs izlasām lēmuma projektu par skolas likvidēšanu, tad katru dienu tiek likti klāt jauni un jauni dokumenti. Tas rada iespaidu, ka iecere apzināti tiek dzīta tempā uz priekšu. Nav pareizi, ka tā pa īstam par šo problēmu mēs diskutējam tikai tagad, nevis pirms tam tiekamies ar skolotājiem, skolēniem, vietējiem iedzīvotājiem,» viedokli izteica A. Kursīte.

Viņai nekorekts šķita internātvidusskolas salīdzinājums ar citām novada skolām. Tiek uzsvērts, ka skolēniem Mežotnē vairākos mācību priekšmetos ir nepietiekams vērtējums, daudziem augstākā atzīme ir četras balles. «Ja ģimnāzijā drīkst uzņemt skolēnu, kuram ir četras balles, un tas ir normāli, kāpēc Mežotnes internātvidusskolā, kurā mēs zinām, kādi audzēkņi ierodas, četras balles – tas ir kaut kas slikts?!» vaicāja deputāte. Atbalstot mācību iestādes pastāvēšanu, deputāts Uldis Kolužs uzsvēra, ja administrācijas darbinieki tik daudz laika un enerģijas būtu veltījuši, lai palīdzētu skolas komandai, kā viņi to tērējuši tagad, gatavojot daudzos kritiskos faktus un piemērus, situācija Mežotnē būtu pavisam citādāka.

Arī deputāts Alvis Feldmanis sacīja, ka tagad visu vainu uzveļ direktorei, bet kāds ir attīstības un plānošanas, saimnieciskās nodaļas, sociālā dienesta pienesums, palīdzība? Kā strādā mūsu izglītības nodaļa, sociālie darbinieki, ka no Bauskas novada 30 bērnu brauc mācīties uz internātskolu Iecavā? Kāpēc viņu vecākus neizdodas pārliecināt sūtīt savus bērnus uz sava novada skolu?

Emocionālu vēstījumu pauda skolotāja Anita Jakubenoka: «Par mums jau pa visu Latviju izplatīta negatīvā informācija. Vecāki interesējas, kad būs pēc bērniem jābrauc. Viens 5. klases puika vakar pirms aizmigšanas man vaicāja: «Mums tagad būs kā Ukrainā – tie spēcīgie vājos likvidēs?» Man nebija viņam, ko atbildēt. Ļoti ceru, ka šovakar es viņam varēšu paskaidrot ko citu.»

Domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks apgalvoja, ka pirms četriem gadiem situācija bija tāda pati. Arī tad bija sagatavots lēmuma projekts par skolas likvidēšanu, taču tika solīts, ka viss labosies, ka būs bērni, jaunas apmācību programmas. Pēdējos divos gados pašvaldība daudz naudas ieguldījusi skolas infrastruktūrā, daudz darījusi arī direktore D. Peņķe. Tomēr galveno problēmu, audzēkņu skaita samazināšanos, nav izdevies novērst. «Ja tagad nenobalsosim par skolas likvidēšanu, kurš pateiks, cik mazam ir jābūt skolēnu skaitam, lai šo skolu slēgtu?» retoriski vaicāja domes priekšsēdētājs.

Balsojums apliecināja, deputātiem pietrūcis pārliecinošu argumentu par izglītības iestādes slēgšanu, iespējams, kāds pakļāvies emocionālajam spiedienam. Iespējams, kādu bija iespaidojusi deputāta Voldemāra Čača replika: «Likvidējot skolu, mēs neko daudz neiegūsim finansiāli, taču morāli mēs ļoti zaudēsim.»

Pēc balsojuma daudzi steidza mierināt asarās izplūstošo skolas direktori, vēlēja viņai un kolēģiem izturību. Taču netrūka arī pesimistisku repliku, ka pēc gada šo jautājumu noteikti būs jāskata atkal.

Pievieno komentāru

Komentāri 115

Jampadracis!!!!

Pie reizes - likvidējiet arī nabadzību! Bet tā pastāv! Cik neapzinātu bērnu ir, kuri nemācās? Sociālo darbinieku slinkums tos apzināt. Kāpēc vietējo bērni nemācās šajā skolā? Kāpēc tiek vesti uz skolām ar diviem lieliem autobusiem? Kāpēc tur tiek izšķiesti līdzekļi? Skolā visiem pedagogiem ir augstākā izglītība. Valstī atzītas kvalifikācijas. Kad izbeigs apmelot!!!

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 16:12

:)

Pēc dienas pamodušies ābelnieka roklaižas "+"' un "-"licēji. Veido sabiedrisko viedokli

pirms 5 gadiem, 2015.02.20 21:10

Resnis

Tas ir tikai laika jautājums,tāpat aizslēgs.Ļoti nepiemērota vide skolai-kādai armijas daļai gan.Jāapvieno abas Mežotnes skolas vienā un bērni būs Bauskā .

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 16:12

Vika

Loģiski, ka jāapvieno abas Mežotnes skolas vienā

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 16:41

Aicinājums

Visus novada deputātu bērnus, mazbērnus un mazmazbērnus turpmāk lūdzu sūtīt tikai uz Mežotnes internātvidusskolu! Tad pļāpāšanai beidzot sekos arī reāls darbs!

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 16:13

nu bet

Vai tavi jau tur mācās?

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 16:55

sviesc

Kāpēc gan nē? ja tomēr nē, tad šie paši argumenti ir arī jebkuram citam vecākam. pavisam vienkārši...

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 17:06

Wtop

Kāpēc tad tik daudz skolotāju no Mežotnes strādā citās skolās,negrib vis palikt sādžā.Ēka jau saremontēta,bet piekrītu -skolai tā vieta par drūmu.Varbūt nepilngadīgos noziedzniekus mācīt ...

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 16:17

Pol

Liecieties mierā.Tāpat likvidēs.Tas ir negodīgi pret citām iestādēm,deputāti domā pilnīgi neracionāli un nesaimnieciski.

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 16:19

Mol

jā tas ir negodīgi pret citām iestādēm, ja ņem vērā ka ābelnieka īpašā "zvaigznīšu komanda" neleitderīgi izsaimniekoja naudu Garozas, un Bērzu projektos, un tas kopā saskaitot bija ~ ap miljonu euro

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 19:33

Dome

Nu, kur tad uzvaras saucieni? Piebļāva pilnu forumu, cik ļoti vajag skolu saglabāt, tagad - klusums! Deputāti gaida apsveikuma un pateicības vārdus! A te, lasu, ka tomēr vieta skolai par drūmu. Kā tad tā? Ko nu tagad lai dara?

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 16:33

bez komentāriem

Vienkārši- forumā sēž ābelnieka administrācijas uzticamie pakalpiņi - lēmumu bīdītāji! vārdos nesaukšu.

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 17:32

Drūmajam Domes Darbonim (DDD)

Kā tad tā? Ko nu tagad lai dara? Vienkārši TAGAD BŪS JĀSTRĀDĀ!!!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.02.20 22:50

777

Tas ,ka skola palika ir labi,bet tādā gadījumā atstājiet arī Mežgaļos pamatskolu,Jaunsaulē pamatskolu un Uzvarā vidusskolu! Tas būtu godīgi pret citām skolām.Pārsteidz atsevišķu deputātu divkosīgums.Aiz muguras runā vienu,bet kad jābalso citu.Labi ,ka ir goda vīri Vera,Raimis,Rudīte unĀbelnieks,tie nelocās kā priedes vējā.

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 16:53

slota

Tiem godavīriem Verai,Raimim, Rudītei un Ābelniekam tik vienkārši nesanāks likvidēt lauku skolas!

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 17:36

888

ābelnieks ir "goda vīrs, kurš nelokās", a ha ha ha hāāāā...

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 19:38

novērotajs

tas nav labi ,ka palika .drūmi kurā normālā skolā vienai klasei ir divi klases audzinātāji?.Vajadzēja likvidēt un ....

pirms 5 gadiem, 2015.02.20 12:47

Kalinkas pirtsklubiņam

kreņķis ne pa jokam! tavu skādi, piekdiena ir klāt labāk paperieties!

pirms 5 gadiem, 2015.02.20 21:15

sa

Paldies, kad nelikvidējāt skolu.Dacei, visu cieņu.

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 16:53

Mss

Nu ko ta Dace tādu paveikusi .?Bērnu nav?!Tā ēka jāizmanto Derpeles vajadzībām un būs ok!Arī vecīši būs priecīgi un ciems nepazudīs.Iesaistiet vecīşus kādā darbā.

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 16:58

atbilde - Mss!!!

Dace ir daudz paveikusi, skolas labiekārtošanā, bērnus nevar tik ātri piesaistīt, jāpaiet vismaz 5 gadiem. Pateicoties Dacei, šajā skolā tika atvērtas jaunas izglītības programmas. Laikam te kādam ir skaudība, kad skolu tomēr nelikvidē. Skaudība ir slikta īpašība!

pirms 5 gadiem, 2015.02.20 11:33

to Mss

Skolu LIKVIDĒS! Tikai laika jautājums!

pirms 5 gadiem, 2015.02.20 14:06

šaubu nav

un to panāks ābelnieka kalinkas&ruhockas administrācijas pakalpiņi!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.02.20 21:53

Re nu

Tad jau Mārai tagad jāatkāpjas, jo viņas koncepcija ir sabrukusi, pārbaudes laiks nav izturēts

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 17:08

Tā ir

tā vešalka jau tāpat nesaprot to, ka viņa ir galīgi ne savā vietā. Katram šādam viduvējam darbonītim būtu jāsaprot, ka jāatkāpjas, bet sagaidīt no administrācijas roklaižām šādu rīcību ir galīgi garām, jo viņi diemžēl slīks bezjēdzībās, bet ar zobiem iekodušies turēsies pie amata

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 19:36

***

Nav jāatkāpjas, jo pārbaudes laika vienkārši nav!

pirms 5 gadiem, 2015.02.20 07:27

@

paldies tev Inetiņ, paldies! Attaisnošu ar uzviju uzticēto!

pirms 5 gadiem, 2015.02.20 22:32

pētnieks

Citāts no Alvja" no Bauskas novada 30 bērnu brauc mācīties uz internātskolu Iecavā? Kāpēc viņu vecākus neizdodas pārliecināt sūtīt savus bērnus uz sava novada skolu?" lūk, izglītības nodaļa vai attīstītāji, vai nu kas Jums tur par tiem speciālistiem ir, aptaujājiet šos tikai 30 vecākus un Jūs uzzināsiet iemeslus, kāpēc viņu bērni mācās Iecavas internātskolā nevis Mežotnes. Tas taču ir tik vienkārši? Nu izdariet to, nevis vainu noveliet uz visiem, tikai paši sevi neredziet. parasti vispirms ir p[ieprasījums un tad piedāvājums, tas ir normāls tirgus. šeit deputāti par katru cenu taisa piedāvājumu un dusmojas, ka tam nav pieprasījuma. Nu tad nekā. nav un viss. Biznesā tas strādā vienkārši, sliktu produktu neviens nepērk, un ja mārketings arī sūdīgs un nespēj pārliecināt, ka tas ir tieši tas, kas tev visvairāk vajadzīgs, nu tad nekā. Vai ne, Alvīt?

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 17:13

X

Kāpēc Mārai,tā jau deputātu ideja, katru gadu runā par slēgšanu.Kristīgo,kur bija normāls bērnu skaits aizslēdz-nesaprotu deputātu lēmumu.

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 17:16

par cik

Tā bija Māras koncepcija, pirms viņu pieņēma darbā....

pirms 5 gadiem, 2015.02.20 09:35

Es

Visu cieņu deputātiem-Kursītei un Čačam. Ja var ticēt žurnālista sēdes atstāstam...

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 17:21

Tu

nekāds paldies nav Čačam

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 19:30

bezcers

ak emocijas emocijas, bet sakiet, lūdzu, kas būs tālāk?
neticu, ka tur kas mainīsies, ja nu vienīgi pedagogi un darbinieki nesāks klonēt bērnus

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 18:46

slota

pats no sevis nekas nemainīsies...... kamēr ābelnieks un administrācijas darboņi beidzot nesāks domāt un strādāt - kā viņiem patīk deklarēt - kopējas lietas labā !!!

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 20:29

Zass

Piekrītu bezceram,nekas jau nemainīsies...prasīs tik novadam naudu uz pilsētas skolu rēķina

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 18:49

Svars

Tā arī būs,nepaies mēnesis,ka atkal prasīs līdzekļus un tad atkal kādam kaut ko ņems nost,lai izvilktu dzīvību skola ar dažiem bērniem,dies ko par to domā finanşu ministrija

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 19:33

Masa

tieši to pašu ko par ģimnāzijas remonta naudu...

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 19:40

Rita

Kurş filozofē par abu Mežotnes skolu apvienoşanu?Pilnīgi traki esat!Tikai ne to.Pamatskolā bērnu pietiek.

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 19:42

Masai

Bet ğimnāzijā ir bērni,tā ir perspektīva.

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 19:44

120

Nu tad nevajag tos vietējos bērnus laist citās skolās,lai sēž Mežotnē.Sviests kaut kāds.Lai Alvīts no savas kabatas maksā par nelietderīgu naudas iztērēšanu.

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 19:49

Vietējās ziņas