Sliktas kvalitātes produktu dēļ lauzts līgums ar piegādātāju

Iecavas novada domes centralizētajā iepirkumā izglītības iestāžu pārtikas produktiem vienā daļā līgums ar sākotnēji uzvarējušo piegādāju lauzts nepieņemamas kvalitātes dēļ.

Piegādātājs mainīts cūkgaļas un liellopu gaļas produktu sadaļā, kur sākotnēji uzvarēja SIA «Bajards» ar kopējo līgumcenu 37 278,68 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), «Bauskas Dzīvi» informēja Iecavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Podniece-Jostmane. Nepieņemamās kvalitātes dēļ līgums ar šo piegādātāju lauzts, noslēdzot citu līgumu ar SIA «Nākotne Export» par 40 422,02 eiro.

Jau ziņots, ka šajā mācību gadā Iecavas novadā pārtikas iepirkums izglītības iestādēm rīkots centralizēti, apgādājot Iecavas vidusskolu, internātpamatskolu, Dzimtmisas pamatskolu, Zālītes speciālo internātpamatskolu, bērnudārzus «Cālītis» un «Dartija». Lielākais piegādātājs iepirkumā ir Lietuvā dibināts uzņēmums SIA «Sanitex», kas darbojas Baltijas mērogā. Domes un skolu pārstāvji iepriekš «Bauskas Dzīvei» pauda, ka iepirkumā priekšroka bijusi Latvijā audzētiem un ražotiem produktiem.

Dzimtmisas pamatskolas direktore Jana Arāja «Bauskas Dzīvei» pavēstīja, ka novada kopējā iepirkumā ir lielāks apjoms, tāpēc firmām piegādes izpildīt ir izdevīgāk un piedāvājumu ir vairāk. «Kad iepirkumu rīkojām tikai no vienas iestādes ar vairākkārt mazāku pārtikas daudzumu, gadījās, ka mūsu skolas iepirkums ar mazo apjomu nevienai firmai nebija interesants,» skaidro vadītāja. Vecāki pauduši tikai atzinīgus vārdus par Dzimtmisas skolā gatavoto ēdienu, un priekšroka tiek dota Latvijas precei, apliecina J. Arāja.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas