Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Slovākiem šķiet interesants Bauskas tiesas darbs 1

Latvijā divas dienas viesojas Slovākijas Augstākās tiesas (AT) delegācija. Bauskas rajona Tiesu un Rundāles pili viesi apmeklēja otrdien, 4. jūnijā. Latvijas Augstākās tiesas priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Dzalbe «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka Slovākijas AT delegācija ieradusies Bauskā, lai iepazītos ar pirmās instances tiesas darbu Latvijā. Viņi tikās ar Tiesas priekšsēdētāju, Latvijas Tiesnešu biedrības prezidenti Ivetu Andžāni, un tiesnesi - Tieslietu padomes locekli Aigaru Sniedzīti.Apskatot Bauskas tiesu, tās izvietojumu, Slovākijas AT priekšsēdētājs Štefans Harabins sacīja, ka netipiska ir tiesas atrašanās vienā ēkā ar policiju un prokuratūru: «Arī Slovākijā ir problēmas ar telpām. Taču mēs cenšamies izskaust šādu instanču atrašanos vienuviet. Kādā ēkā, kur ir tiesa, prokuratūra un policija, mēs ierīkojām trīs atsevišķas ieejas.» Plašāka diskusija izvērtās, salīdzinot abu valstu ieslodzījuma vietas. Slovāki interesējās, cik piepildīti ir mūsu cietumi, kādas ir ieslodzīto darba iespējas. Slovākijas AT kancelejas vadītājs Marošs Foltābijs stāstīja, ka aptuveni 85 procenti ieslodzīto strādā. Kādā apavu fabrikā izmanto ieslodzīto roku darbu, tādējādi nodrošinot augstu izstrādājumu kvalitāti. Mēbeļu uzņēmumā ieslodzītie izgatavo mēbeles, kuru pašizmaksa ir par 40 zemāka nekā līdzīgiem ražojumiem. Ir izdots valdības rīkojums, ka tiesu instancēm mēbeles jāiegādājas no uzņēmumiem, kuros tās darinājuši ieslodzītie.  «Protams, tās ir personas, kuras nav saņēmušas visbargākos sodus. Tie ir sava aroda meistari, kuri nonākuši konfliktā ar likumu,» skaidroja M. Foltābijs. P. Dzalbe skaidroja, ka mums šāda prakse nav izplatīta, jo iebildumi pausti no privātuzņēmējiem par iespējamo valsts iejaukšanos un tirgus kropļošanu. Latvijā daļa ieslodzīto var kaut ko strādāt tikai cietuma teritorijā. Tie ir dažādi iekšējie saimnieciskie darbu. I. Andžāne interesējās, cik noslogoti ir tiesneši Slovākijā. Š. Harabins atzina, ka esot ļoti daudz darba. Bauskai līdzīgā tiesā tiesnesis mēnesī izskata 20 - 24 krimināllietas, kā arī 40 - 50 civillietas. «Tas ir liels apjoms, mūsu tiesneši ir ļoti pārslogoti,» atzina Š. Harabins. AT Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece paskaidroja, ka pērn Latvijas AT pārstāvji apmeklēja Slovākiju un iepazinās ar tās Augstākās tiesas darba pieredzi. Šī ir slovāku kolēģu atbildes vizīte.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Gnīda

Man arī šķiet interesants šis salikums vienā ēkā - kā tāds konveijers. Rada iespaidu par policiju un visu tai piesaistīto kā tīri represīvu iestādi, bet laikam jau tas ir vienīgais veids, kā strādāt ar vietējiem deģenerātiem.

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 12:06

Vietējās ziņas