Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sniegs un ledus sabojā Bauskas Centrālās bibliotēkas jumtu 15

Pilsētas iedzīvotāji ir neizpratnē par dažu nesen remontēto pašvaldības ēku izskatu Kalna ielā.

«Bauskā ar pelēku pleķi «greznojas» Bauskas kultūras centra nams. Tagad brūk bijušās Bauskas vakarskolas jumta konstrukcijas, lai arī remontdarbi veikti samērā nesen. Varbūt vismaz redzamo brāķi vajadzētu novērst. Patīkami, protams, ka šogad diez vai uzkritīs tik bieza sniega sega, lai caurules un stiprinājumi uzkristu kādam uz galvas, bet ar laiku tas droši vien notiks,» raksta kāds portāla lietotājs. Situāciju skaidro Bauskas novada domes Saimnieciskās nodaļas vadītāja vietnieks Voldemārs Čačs: «Tā nav celtnieku, bet gan mājas apsaimniekotāja - Bauskas Centrālās bibliotēkas - vaina. Jumta konstrukcijas neizturēja tāpēc, ka ziemā no jumta netika tīrīts sniegs. Izveidojās metru biezas tā saucamās «sniega kabatas». Sniega un ledus masa salauza gan sniega barjeru uz jumta, gan lietus savācējteknes.» Pagājušā gada vasarā Kultūras centra ēkas lietus notekrenēs un notekcaurulēs uzstādīja elektrokabeli, kas ziemā sniegu un ledu izkausēja. Šogad līdzīgus darbus paredzēts veikt arī bijušās vakarskolas ēkas jumtam. Tiks salabota salauztā sniega barjera un lietus savācējrenes.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Ne jau tikai bibliotekas jumst ir nekvalitatīvi uzmestarots, bet kāds izskatās jaunais Rātsnams, cik briemīgi noplucis, tiešām, neizskatās kā jauna ēka, bet nezin cik sen celta, kas tos būvdarbus kontrolē un kurš paraksta pieņemšanas aktus???Nu tā taču nevar strādāt!

pirms 7 gadiem, 2013.03.25 15:39

to rāmais

kā mainās cilvēku attieksme, ja tavai kurpei atlīmētos zole, tu visticamāk uzrīkotu kārtīgu skandālu veikalā un prasītu apmainīt nekvalitatīvo izstrādājumu, bet te jau novada nauda, paņems un salabos, neskatoties uz to, ka nauda vienreiz jau samaksāta būvniekiem, būvuzraugam, objekta pieņēmējiem.

pirms 7 gadiem, 2013.03.25 12:32

Rāmais

Būtu saremontējuši labāk, nekā te taisīt baigo problēmu caur presi. Varētu padomāt, ka tā sniega barjera tāda ahūnā kosmisko tehnoloģiju mega konstrukcija. Un tagad šitādas šausmas, veselas četras stundas būs jāremontē. Un ko tagad darīt, kur ņemt naudu? Jāmeklē tagad vainīgie, kāpēc nesēdēja uz jumta un neturēja to sniega barjeru, kamēr tā lūza nost. Tāds lūk iespaids par šo rakstu.

pirms 7 gadiem, 2013.03.24 21:04

Rāmais

Nu tas tataču ir baigais pipec, un tik nrgaidīti!

pirms 7 gadiem, 2013.03.24 20:50

potenciālais vēlētājs

Ja runājam par vietnieka Čača viedokli un fotogrāfijā redzamo salauzto barjeru, tad, varbūt vajadzēja B Dz korespondentam uzklausīt tieši Saimnieciskās daļas vadītāja viedokli, varbūt viņš zinātu, ka šāda tipa jumtus tīra vienīgi attiecīgi sertificēti speciālisti ar speciālu aprīkojumu un zināšanām, varbūt vadītājs zinātu, ka šādu speciālistu tuvākā adrese ir Rīga un arī rindā ir jāpagaida. Kā bibliotēkas vai vakarskolas vadītāja ar savu izglītību var zināt šādu jumtu tehniskos parametrus un vai vispār viņa var redzēt, kas darās uz bibliotēkas jumta. Vai tieši šādiem nolūkiem nav domātas saimnieciskās daļas vīru prāta spējas? Ja runājam par jumta remontā pielietotajiem materiāliem, tad arī tur ir plašs klāsts, no teicamiem līdz butaforijām, kā arī liela nozīme ir remontu veikušās celtniecības firmas un būvdarbu pieņēmēja zināšanām un godaprātam. Kā redzams, tad tur ir liels robs kādu godaprātam, jo kvalitatīvai, prasmīgi uzstādītai barjerai sniega radītais svars bija jāiztur.

pirms 7 gadiem, 2013.03.24 12:56

moins

jābliež jauna !!! kāpostu vajag atmazgāt !!!!

pirms 7 gadiem, 2013.03.24 12:38

depīši

Valdiņ, kāpēc neaizskrēji notīrīt no jumta sniegu??? Izsauksim uz domes sēdi un atlaidīsim arī saimniecisko nodaļu.

pirms 7 gadiem, 2013.03.23 21:15

Papa

Protams ko ta' citu Čača teiks?
Nu negribas ticēt, ka "sniega kabatas" salauza sniega barjeras (kuru nozīme tieši ir NOTURĒT sniegu uz jumta). Varbūt problēmas ar jumta siltuma izolāciju? Siltums no bēniņiem bez problēmā atkausē sniega/ledus blāķi no apakšas un tas reāli šļūc lejā? Jebkurā gadījumā celtniecības brāķis.
Oi, vispār jau bija Čeljābinskas meteorīts...

pirms 7 gadiem, 2013.03.23 18:21

l

Kā bibliotēka var būt vainīga. Bibliotēka ir bibliotēka. Varbūt vainīgs bibliotēkas skapis vai kāda grāmata?

pirms 7 gadiem, 2013.03.23 16:41

Voldemārs Čačs ir vienīgais novadā kurš ar visu pašadevi strādā Baušķinieku labā... Kaut vairāk tādu cilvēku kā viņš..Bet tekne tak nav tā lielākā problēma Baušķiniekiem... ir krietni nopietnākas...

pirms 7 gadiem, 2013.03.23 15:33

Lieciet mieru Čačam - pavisam noskrējies, ja kaut kas, tad uzreiz viņš vainīgais. Saimniecības nodaļas vadītājs taču ir tas resnais Kalinka - veselības uzlabošanas nolūkos vismaz varēja pastaigāt pa ielām un gan pārlūkot , gan iepazīt īpašumus .

pirms 7 gadiem, 2013.03.23 15:16

Naudu sniega tīrīšanai nedod - jo ne ziemas, ne sniega nebūs. Jātaupa baseinam !

pirms 7 gadiem, 2013.03.23 14:58

Andormeda

Meli! Pirms vēl nebija sākusies sniega sezona, uz Kultūrsa centra ēkas sienas pēc lietus vienmēr parādījās tāds, kā pleķis.
Negrib novelt vainu uz remontdarbiem, jo tak tika ieguldīta liela nauda, bet izvēlējās pašus lētākos :)

pirms 7 gadiem, 2013.03.23 13:12

ko čačs varētu ieteikt tiem iedzīvotājiem, kuriem ir palaimējies sagaidīt ūdensvada un kanalizācijas darbu pirmās kārtas PABEIGŠANU uz savām "grantētajām" ielām. Kas notiks tad, kad zeme "nāks vaļā" un "laboratoriski pārbaudītais neststspējīigais segums" šajās ielās parādīs savu īsto seju, to, ko tas jau parādija februāra atkušņa dienās?

pirms 7 gadiem, 2013.03.23 11:34

Vietējās ziņas