Sociālās mājas iemītniekiem pašvaldība atsaka palīdzību līdzekļu trūkuma dēļ 14

Savas likstas «Bauskas Dzīvei» uzticējuši sociālās mājas iemītnieki no Mēmeles ielas 3b Bauskā: «Sociālajā mājā Bauskā dzīvojam daudzi veci cilvēki. Šurp bieži brauc ātrās palīdzības mediķi ne tikai no Bauskas, bet arī no citām vietām. Nereti viņi mūsu māju nevar atrast, jo no Draudzības ielas tā nav redzama un no Mēmeles ielas nevar piebraukt. Gribētu, lai pašvaldība uzliktu norādi Draudzības ielas pagriezienā uz Mēmeles ielu 3b. Savulaik šajā mājā bija apkopēja, kura uzkopa kāpņu telpas, tagad viņa aizgāja pensijā, novada dome jaunu cilvēku vairs nepieņem, liek mums pašiem tīrīt. Šeit dzīvo lielākoties veci un slimi cilvēki. Kā var aicināt 80 gadus vecu cilvēku kopt kāpņu telpu? Pat ja es to gribētu, fiziski nespētu, bet netīrībā dzīvot arī negribas. Ko darīt?» Diemžēl Bauskas novada administrācijas lietvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas Andras Matuļenko skaidrojums sociālās mājas iedzīvotājus neiepriecinās. Viņa apliecina, ka pašvaldības budžetā līdzekļi šādu neplānotu ceļa zīmju uzstādīšanai nav paredzēti. Tādējādi tuvākajā laikā norādes Draudzības ielā uzstādīt nav iespējams. Savukārt par koplietošanas telpu uzkopšanu A. Matuļenko teic, ka pašvaldības pienākumos neietilpst sociālo māju iekštelpu uzkopšanas nodrošināšana. Līdz šim to veica persona, kas bija nodarbināta projektā «Darba praktizēšanas pasākumu nodrošināšana pašvaldībās darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai» jeb tā saucamais «simtlatnieks». Projekts noslēdzies, jauni bezdarbnieki un darba meklētāji darbiem vairs netiek piesaistīti. Ja šāds vai līdzīgs projekts būs arī nākamajā gadā, iespējams, situāciju atkal varētu risināt līdzīgi. Šogad šim darbam cilvēks norīkots netiks.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Guna

Vispār pirms piešķirt sociālo dzīvokli vajadzētu izvērtēt,kam to dot.Es saprotu,ka jāatbalsta vecie cilvēki,par to vispār šaubu nav.Arī tad,ja notikusi kāda nelaime un cilvēki palikuši bez pajumtes,bet ne jau dzērājiem kā tas ir manā mājā.Ielaida vienu pārīti.No tā laika dzeršanas,lamāšanās tā ka viss pagalms skan.Bērni klausās.Labāk būtu piešķirts šis dzīvoklis,ne mazais,kādai ģimenei ar bērniem,bet te dzērājiem paveicās.

pirms 9 gadiem, 2011.10.20 08:11

kolchoznieks

Lai dzīvo Kolchozs!!!!
Lai dzīvo Kolchozu Kolchoznieki!!
Ura ura ...lai dzīvo, lai dzīvo!!!!!!!!!!!!
Katram pēc spējām un katram pēc vajadzībām!!
Ja nopietni,- pašvaldības sociālie dzīvokļi no citiem pašvaldības īres dzīvokļiem atškiras tikai un vienīgi ar to, ka šo dzīvokļu īrniekiem ir pazemināta īres maksa (ja nemaldos -- 30%apmērā) un varētu būt arī noteikti komunālo maksājumu atvieglojumi.
Taču -- paģērēt, lai sociālo dzīvokļu īrniekiem "pašvaldība vēl dibenus pēc kakāšanas noslauka" -- tas nu gan IR KOLCHOZSS!!!
Attopieties!!

pirms 9 gadiem, 2011.10.19 20:24

biezpiens

Bet mums, daudzdzīvokļu māju iemītniekiem , arī Namsaimnieks kāpnes netīra, tas jādara pašiem. Un Mēmeles 3 sociālie dzīvokļi ir tikai pirmajā stāvā, otrajā un trešajā stāvā parasti privatizēti dzīvokļi, un ne jau visos sociālajos dzīvokļos dzīvo tik veci cilvēki, arī daudzdzīvokļu mājās dzīvo veci un vientuļi cilvēki. Un sniegu šķūrē sētnieks un tāds jau gan laikam ir.

pirms 9 gadiem, 2011.10.19 18:53

biezpiens

Bet mums, daudzdzīvokļu māju iemītniekiem , arī Namsaimnieks kāpnes netīra, tas jādara pašiem. Un Mēmeles 3 sociālie dzīvokļi ir tikai pirmajā stāvā, otrajā un trešajā stāvā parasti privatizēti dzīvokļi, un ne jau visos sociālajos dzīvokļos dzīvo tik veci cilvēki, arī daudzdzīvokļu mājās dzīvo veci un vientuļi cilvēki. Un sniegu šķūrē sētnieks un tāds jau gan laikam ir.

pirms 9 gadiem, 2011.10.19 18:52

māvējiem

Ko var muldēt, sociālie cilvēciņi tur tai mājā ir tikai pirmajā stāvā un nekādu sniegu viņiem tur neviens šķūrēt neliek. Ja grib lai par viņiem rūpējas, lai dodas uz veco ļaužu namu. Sociālā māja nav tas pats kas pansionāts!
Par zīmēm vēlāk paši cepsieties. Tādu vietu, kad ēka īsti neatrodas acīmredzamā vietā Bauskā, kur nu vēl novadā, ir daudz, tad zīmes jāliek visur, kā paskaidrosiet - še un te neliekam bet tur liekam! Dārgi tas viss sanāk beigās!

pirms 9 gadiem, 2011.10.19 16:54

Kate

Kas ir šīs sociālās mājas apsaimniekotājs? Ņemot vērā, ka ēku apdzīvo ļaudis cienījamā vecumā apsaimniekotājam vajadzētu gan koplietošanas telpas uzturēt kārtībā, gan ziemā sniegu tīrīt.

pirms 9 gadiem, 2011.10.19 16:33

biezpiens

Par kāpņu telpu uzkopšanu var risināt paši ļaudis. Minu kā piemēru , kurš nevar pats kopt mēnesī novēl latiņu ,tam kam vēl ir spēka. Nabaga pašvaldībai par ceļa norādēm varētu palīdzēt mākslas skola, vai skolēnu namiņa audzēkņi. Varbūt kāds uzņēmējs var palīdzēt.Būs stilīgi un interesanti.

pirms 9 gadiem, 2011.10.19 11:43

ups

Kauns! Toties mums ir pašvaldibas poliči,kuri pa dienas vidu tantes trenkā!

pirms 9 gadiem, 2011.10.19 11:38

NEGLĪTI

Augstākā mērā bezsaimnieciskums, bet kas tad tur sēž, paši redziet.

pirms 9 gadiem, 2011.10.19 11:33

kauns

KAUNS Bauskas novada pasvaldibai!!!!! Vecumnieku, Rundales un Iecavas pasvaldibas dara visu saviem cilvekiem. Zel, ka prezidents nevar attiecinat Rikojumu Nr.2, sen butu laiks.

pirms 9 gadiem, 2011.10.19 10:28

Kāpēc pašvaldībai vajadzīga sociālā māja? Lai demonstrētu savu nabadzību?

pirms 9 gadiem, 2011.10.19 09:59

Sviests

Nu vai tiešām kauna administrācijas darbiniekiem vairs nav? man kauns to pat lasīt! Varbūt ziemā tantiņām vēl vajadzēs sniegu šķūrēt???

pirms 9 gadiem, 2011.10.19 09:11

neticami!! vai tiešām nevar atrast naudu ceļazīmes uzstadīšanai uz pašvaldības ceļa??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kkāds ārprāts!!!

pirms 9 gadiem, 2011.10.19 09:11

Vietējās ziņas