Soda vimbu copētājus 7

Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes sektora vecākais inspektors Ints Roze apseko Bauskas un kaimiņu novadu ūdenstilpes, konstatējot makšķernieku pārkāpumus, kā arī uzrauga pašlaik aktuālo vimbu copēšanu.

Inspektors informē, ka aizvadītās nedēļas laikā konstatēti pieci pārkāpumi – viens par makšķerēšanu bez makšķerēšanas kartes, divi par makšķerēšanu bez licences un divi par makšķerēšanu neatļautā dienā. Copmaņiem bez licences paredzamais sods varētu būt 50 eiro, zvejošana bez makšķerēšanas kartes – 30 eiro, bet par zivju ķeršanu neatļautā dienā var piemērot 70 eiro lielu naudas sodu. Pārkāpēji notverti Bauskas novada Mežotnes pagastā un Rundāles novadā, posmā Emburga–Jumpravas upe abos krastos. Soda mēru nosaka apstākļi, vai pārkāpums veikts tīšuprāt vai neapzināti, sodāmais pieķerts atkārtoti vai pirmo reizi.

Lielākoties makšķernieki tiek sodīti par iepriekš minētajiem pārkāpumiem. «Salīdzinot ar pērno gadu, neteiktu, ka ir kas ļoti mainījies. Nav novērots nedz pārkāpumu pieaugums, nedz kritums,» stāsta inspektors. Aizvadītās nedēļas laikā nav konstatēts neviens pārkāpums par noķerto zivju skaitu. «Patlaban izskatās, ka zvejnieki neķer vairāk, kā ļauts. Protams, izsekot visiem līdzi nevar, un, iespējams, zivis ir kur paslēptas vai jau aizvestas, bet pieķerts neviens par šāda veida pārkāpumu netika,» informē inspektors.

«Upēs mainās ūdens līmenis, tāpēc makšķernieki maina zvejošanas vietas. Patlaban, iestājoties siltākam laikam, vimbu zveja tikai uzņems apgriezienus,» uzskata I. Roze. Viņš novērojis, ka Lieldienu svētku dienās makšķernieku aktivitāte bijusi salīdzinoši zemāka nekā pērn.

«Nepateicīgais laiks pie vainas, bet pēdējā svētku dienā bija labvēlīgāki laikapstākļi un uzreiz tika novērots zvejnieku aktivitātes pieaugums,» teic inspektors.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

jonis

Ar vimbām ,tā švaki.Izskatās,ka Lielupes baseins ir rūpnieciski izkāsts. Licenzes vimbas nepavairo, tikvien ir kā naudas iekasēšana par tukšām upēm.

pirms 5 gadiem, 2015.04.10 17:25

kā jau pie mums

baseins varbūt ir izkāsts, bet Lielupē un tās satekupēs vimbas ir, tikai ne visiem lošiem tās šogad lemts noķert. Runa verētu būt par Buļļupes murdiem, tiem gan tur nevajsdzētu atrasties, bet šeit visu nospēlē liela nauda un lemjošo ierēdņu ieinteresētība tajā, jo kāpēc gan jāatļauj šie murdi, ja zvejas žurnālos loma tikpat kā nav? Lietuvā ar šo pašu sērgu veiksmīgi tika galā, bet latviešiem jau citas vērtības.

pirms 5 gadiem, 2015.04.13 14:58

es

a pa upmalu piemēslošanu ir kaut viens vimbu ķērājs sodīts... kādas paliek upmalas pēc vimbu sezonas

pirms 5 gadiem, 2015.04.10 21:46

bobrāns

Un kā ar Auziņa laivām, vai Gabrāns ir atdevis?

pirms 5 gadiem, 2015.04.11 01:39

dobrāns

Nav ! Un pat netaisās to darīt. Lai vieglas smiltis smailītēm un Gabrānam viņās !

pirms 5 gadiem, 2015.04.11 13:33

ome

viss pa naktiim ar tiikliem ir izkertas,ar gabrana zinu

pirms 5 gadiem, 2015.04.12 14:01

jopcik

Tāpēc mums zivju nav!
https://www.youtube.com/watch?v=7T9MU-DOw-g

pirms 5 gadiem, 2015.04.16 12:19

Vietējās ziņas