Šodien apbalvos Bauskas novada skaistāko Ziemassvētku rotu autorus 10

Šodien Bauskas Rātsnamā sveiks 14 konkursa «Bauskas novada Ziemassvētku rota 2018» uzvarētājus. Šogad konkursa komisija apskatīja vairāk nekā trīsdesmit objektus – privātmājas, novada iestāžu un uzņēmumu ēkas, kas gada nogalē bija īpaši izrotāti un izgaismoti, informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe.

Nominācijā «Individuālā dzīvojamā māja vai viensēta» par konkursa uzvarētājiem ir kļuvuši - Tomasu ģimenes īpašums «Kamenītes» Dāviņu pagastā, Krastiņu saimes nams Lakāju ielā 13 Ceraukstes pagastā un Inas Buneres īpašums «Ilgas» Vecsaulē.

Nominācijā «Uzņēmums» tiks apbalvoti atpūtas komplekss «Miķelis», individuālais uzņēmums «Novads», velte tiks piešķirta arī SIA «Uzvara-Lauks» par administratīvās ēkas pievilcīgo svētku rotu.

Nominācijā «Iestāde» tiks sumināti Īslīces pamatskola, Ceraukstes pagasta pārvalde un Bauskas kultūras centrs, kas šī gada svētkos izveidoja notikumu māju «Baltais briedis».

A. Dulbe atklāja, ka būs arī speciālbalvas. Komisijas simpātiju balva paredzēta īpašuma «Lobgale» Brunavas pagastā saimniekiem - Straģu ģimenei, Dāviņu pagasta «Vīgriežu» saimniekiem - Tjuševiem, baušķenieku Salātu ielas 9 saimniekiem - Arājiem, Bērzu ielas 35 īpašniekiem - Dreimaņu ģimenei un pirmsskolas izglītības iestādei «Zīlīte».

Pirmo trīs vietu ieguvēji katrā nominācijā saņem Bauskas novada pašvaldības uzslavas rakstu un naudas balvas – pirmās vietas ieguvējs saņem dāvanu karti 150 eiro vērtībā, otrā vieta – dāvanu karti 100 eiro vērtībā, trešā vieta – dāvanu karti 50 eiro vērtībā.

Atpūtas kompleksa «Miķelis» noformējums nominācijā «Uzņēmums» atzīts par veiksmīgāko. Kristīne Jakuška, atpūtas kompleksa «Miķelis» īpašniece, portālam atklāja: «Ikkatrs apbalvojums jebkurai sievietei ir kā jauna rotaslieta. Visu to darījām klientiem un savām acīm, bijām pat pārsteigti par balvu. Vispār Gailīšu pagastā bija ļoti radoša svētku izgaismošana.»

Savukārt i/u «Novads» īpašniecei Solveigai Ikertei ir vairāki ieteikumi konkursa rīkotājiem – daudzi bija izrotājuši īpašumus, bet par to trūka informācijas. Arī viņa pati būtu labprāt apskatījusi citus objektus. «Vajadzēja sākumā publicēt sarakstu ar apskatāmajiem objektiem, varētu aplūkot, būtu stimuls citai reizei. Tā daudz kas palika neredzēts un nezināms, Bauskā viena iela pat esot bijusi izrotāta kā Vācijā.
Es pati savas ēkas noformējumu nebūtu nemūžam pieteikusi, mani pieteica kāds cits, par to esmu priecīga. Daudzi bija izrotājuši namus, bet viņus neviens nepieteica, paši latviešiem raksturīgajā kautrīgumā to nedarīja. Konkursa komisija varēja apbraukāt visu pilsētu. Konkurss man patīk, bet tā norise gan jāuzlabo. Savukārt no uzņēmējiem gribētos lielāku atsaucību.»

Nominācijas «Individuālā dzīvojamā māja vai viensēta» uzvarētājs Kristers Tomass no Dāviņu pagasta «Kamenītēm» stāsta: «Vienmēr cenšamies ieturēt Ziemassvētku garu, nav pirmais gads, kad rotājam māju. Necentāmies konkursa dēļ, jo par to nemaz nezinājām. Pagasta vadītāja, kas mums dzīvo kaimiņos, ieteica piedalīties, iedeva nolikumu, tā mēs arī pieteicāmies. Mēs priecājamies, ka tā iznācis, jauki, ka centieni novērtēti. Cilvēku atsaucība māju izrotāšanā svētkiem varētu gan būt lielāka.»

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Svētki vajadzīgi

Varētu arī Vecumnieku dome rīkot šādu konkursu, lai cilvēki censtos izgreznot savas mājas svētkos un no skaistuma iegūtu visi. Nav jau tik grūti izdot nolikumu un aicināt darboties.

pirms 2 gadiem, 2019.01.25 08:49

pieredze

vai tad māju un apkārtni pušķo nolikuma vai nieka rubuļu pēc, jebšu tomēr pašiem, lai prieks? Kādi tur nolikumi un uzsaukumi- grib dzīvot tumsā un šmucē, tad arī dzīvo!

pirms 2 gadiem, 2019.01.25 15:27

uz Lieldienām

varētu apbalvot tos, kuriem lielākās(skaistākās) olas, tikai balli pēc apbalvošanas nerīkot

pirms 2 gadiem, 2019.01.25 10:02

Māmiņa

Vai PII iestāžu logi nebija izrotāti? Tikai Īslīces vidusskolas?

pirms 2 gadiem, 2019.01.25 11:39

Ieva

Paldies Salātu ielas 9 saimniekiem. Ļoti jauki noformēts pagalms. Katru dienu braucot garām rodas svētku sajūta un sirdī prieks.

pirms 2 gadiem, 2019.01.25 16:11

uzvārds

jā, kamēr tumsa, tur smuki, neko neteikt :)

pirms 2 gadiem, 2019.01.25 23:15

?

Vai tiešām komisijai pašai grūti izstaigāt,izbraukāt pilsētu un palūkot, kuri ir skaistākie objekti? Tur vajag milzīgu godkāri un pašlepnumu, lai pats sevi pieteiktu konkursā. Vai tad nevar vienkāršot zvanot, lai cilvēki pasaka, kas viņiem patīk un nosauc adresi un viss, kāpēc vajag to visu birokrātiju ar iesniegumiem,piekrišanu utt..

pirms 2 gadiem, 2019.01.25 16:42

???

Kāpēc Vecsaules pagasta mājām ""Ilgas" foto nav redzama lielā skaistā egle(skatot bildē pa labi) bet tikai mazām. Tad būtu cits skatījums.

pirms 2 gadiem, 2019.01.25 18:35

Dārza iela

Salātu iela 9 . IZCILI .Visi priecājāmies.

pirms 2 gadiem, 2019.01.25 19:57

Bauskas iedzīvotāji

Jūsu novada rota ir Arnolds Jātnieks.

pirms 2 gadiem, 2019.01.26 10:00

Vietējās ziņas