Šodien daļā Latvijas gaisa kvalitāte vēl būs slikta, Bauskā tā būs viduvēja 3

Latvijā vairākas dienas pasliktinājusies gaisa kvalitāte. Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) izplatījis brīdinājumu, ka pēdējās dienās palielinājusies cieto daļiņu PM 2,5 jeb putekļu koncentrācija gaisā. Piesārņojuma līmeni šobrīd ietekmē laika apstākļi.
Mikroskopisko putekļu diennakts vidējā koncentrācija nedrīkst pārsniegt 25 mikrogramus kubikmetrā.  Valsts vides dienesta operatīvie dati liecina, ka pirmdien Liepājā cieto daļiņu koncentrācija bija 42, Ventspilī – 34, bet Rēzeknē – 39 mikrogrami kubikmetrā.


LVĢMC pārstāve Sanita Pelēķe skaidro, ka Latvijā esošie laika apstākļi neveicina gaisa masu vertikālo sajaukšanos un palēnina gaisa piesārņojuma izkliedes ātrumu. Iemesls tam ir gaisa temperatūras inversija, kad siltā gaisa «kupols» pārklāj samērā lielu teritoriju un neļauj apakšējiem gaisa slāņiem pacelties uz augšu, un dominē lēns vējš līdz bezvējš. Parasti šādas gaisa temperatūras inversijas ilgst tikai dažas stundas, bet tad, kad virs teritorijas nostabilizējas augsta spiediena gaisa masas, inversija var turpināties ilgāku laika periodu. S. Pelēķe atzīmēja, ka šāda situācija nav nekas unikāls, parasti tā notiekot vairākas reizes gadā.

Sahāras tuksneša putekļu mākonis vakar, 23.februārī, augšējos atmosfēras slāņos virzījās pāri Skandināvijai un Baltijas valstīm, un Latvijā to varēja sajust lietus līšanas laikā. Sahāras tuksneša putekļi kopā ar lietu nonāca uz zemes virsmas, atstājot pēdas uz virsām un drēbēm, bet nekādi nepasliktinot gaisa kvalitāti. Prognozes liecina, ka putekļi virs Latvijas saglabāsies vēl šodien un rīt, bet līdz zemes virsmai sausā frakcijā tie nonāks zemās koncentrācijas (<5 mg/m3) un būtiski neietekmēs gaisa kvalitāti.

Bauskā šodien gaisa kvalitāte tiek prognozēta kā viduvēja. Sliktāka kvalitāte ir Rīgas, Jelgavas, Liepājas un Ventspils apkaimē. «Ja rodas tādi simptomi kā iekaisušas acis, klepus vai iekaisis kakls, vēlams samazināt intensīvas āra aktivitātes. Jutīgo iedzīvotāju grupām jāapsver iespēja samazināt fiziskās aktivitātes, sevišķi brīvā dabā,» iesaka LVĢMC pārstāve S. Pelēķe.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

O

Tencinājums vietā,jo nav nekāda gaisa smirdne

pirms mēneša, 2021.02.24 14:13

David Liam

Sveiki, mēs esam cilvēki, kas palīdz cilvēkiem droši apmierināt visas viņu finansiālās vajadzības. Jūs, kas vēlaties maksāt par māju, automašīnu vai citu finansējuma pieprasījumu. Bet jums nav pietiekami daudz naudas, lai samaksātu. Mēs varam jums to novērst, un jūs mums atmaksājat 3% procentus. Nopietni, mums ir pārliecība, godīgums, ar kuru jūs būsiet apmierināts. Pastāstiet mums, kas jums nepieciešams
E-pasts: liamfinancing@gmail.com
WhatsApp: +33755738263

pirms mēneša, 2021.02.24 15:50

Vietējās ziņas