Šodien pašvaldību debatēs «ReTV» iztaujās Bauskas novada kandidātus 41

Vai partiju solījumi saskan ar to, ko no jaunās pašvaldības sagaida iedzīvotāji? Kā līdzšinējo dzīvi savā pilsētā vai pagastā vērtē iedzīvotāji un cik daudz no politiķu iepriekš solītā ir realizēts dzīvē? Šie un citi jautājumi tiks aplūkoti «ReTV» ziņu dienesta un portāla  «Tvnet» veidotajās klātienes pašvaldību debatēs «Latvija testē pašvaldības». Šodien, 17. maijā, pulksten 21.25 varēs skatīt Bauskas novada sarakstu līderu iztaujāšanu, portālu informēja  «ReTV» publicitātes vadītājs Andris Jurga.

Viņš skaidro, ka «ReTV» ziņu dienests uz debatēm aicina iedzīvotāju ziņā desmit skaitliski lielāko pašvaldību visu sarakstu līderus. «Tvnet» īsteno piecas debates, fokusējoties uz skaitliski mazākajām pašvaldībām. Visas debates būs pieejamas ar surdotulkojumu.

 Kandidātiem būs jāatbild uz dažādiem jautājumiem, kas parāda politiķu izpratni, zināšanas un izglītības līmeni par Pašvaldību likumu; par vispārējiem noteikumiem, kas skar pašvaldības, arī par vēsturi, kultūras un arī ikdienišķiem jautājumiem. Diskusijas vada Ģirts Timrots. 

«Tvnet» fokusā būs pieci mazākie Latvijas novadi – Alūksnes, Līvānu, Saulkrastu, Valkas un Ventspils. Lai gan četrus no tiem, izņemot Saulkrastu novadu, administratīvi teritoriālā reforma neskar – teritoriju robežas paliek līdzšinējās – konkurence par iespēju nokļūt pie novada vadības stūres ir augsta, un kandidātu diskusijas sit augstu vilni. Savukārt jaunajā Saulkrastu novadā apvienosies divi kardināli atšķirīgi novadi – atpūtniekiem pievilcīgie Saulkrasti un Sēja, kurā dominē lauksaimniecība. Diskusijas «Tvnet» vada Mārtiņš Daugulis.

Debatēs tiks vērtēts katras pašvaldības iedzīvotāju bezdarba līmenis, analizējot datus, kas apkopoti sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru. Tāpat mēra amata kandidātiem būs jāatbild, kā mazināt korupcijas un nesaimnieciskas rīcības riskus (dati apkopoti sadarbībā ar KNAB un Valsts kontroli); kā uzlabot pašvaldības tēlu sabiedrības acīs. Tēla aptaujas veicis portāls «Tvnet», sniedzot ieskatu par Latvijas iedzīvotāju viedokli par konkrēto pašvaldību.

Debatēs tiks parādīts arī konkrētās pašvaldības iedzīvotāju viedoklis par problēmām. Kandidāti tiks aicināti atbildēt, kā šīs problēmas risināt.

Pirmās debates kanālā ReTV pirmdien, 17.maijā, plkst. 21.25, un nākamajā dienā tās varēs noskatīties arī portālā «Tvnet».

Pievieno komentāru

Komentāri 41

?

Noskatījos diskusiju, visi tik nervozi, trīcoši. Radās jautājums par Bauskas peldbaseinu, ja būvēja ar tik cēlu mērķi,vai paši deputāteļi to neapmeklē vai viņiem ir īpašas caurlaides,ka neviens nezina, cik maksā apmeklējums? Smieklīgākais, ka mans desmitgadīgais bērns momentā precīzi varēja nosaukt atbildi uz šo jautājumu tāpat kā par staciju Grenctālē.

pirms mēneša, 2021.05.18 05:23

Uve

Kāpēc kādam no deputātiem būtu jāzin cik maksā baseina apmeklējums?
Mans minējums, ka neviens to nemaz neapmeklē, bet pat ja apmeklētu - kāpēc, lai zinātu cenas?
Personīgi esmu tur bijis 2x reizes, es pat nepaskatījos cenas, samaksāju un viss.
Desmitgadnieks loģiski, ka zinās, jo viņam taču līdzekļi ir ierobežoti, jāzin cik jāprasa un jāatskaitās cik iztērēts.

pirms mēneša, 2021.05.18 08:48

Uvei

Tavai zināšanai, ja iedziļinātos un zinātu peldbaseina noteikumus, tad desmitgadnieks viens peldbaseinu apmeklēt nevar. Turklāt, ja atrodas kopā ar pieaugušajiem un tie mirkst burbuļvanna, desmitgadnieks nedrīkst peldēt lielajā baseinā viens pats!!!
Ja no skolas vai sporta skolas apmeklē, tad viņam nav jāmaksā. Tā kā nevajag te muldēt tieši tāpat kā tie tukšmulži deputātu kandidāti. Maļ kaut kādu sviestu. Uzņēmējdarbību te attīstīs balstoties uz tūrismu - ēdinātāji, naktsmītņu organizētāji, kur tādus murgus var runāt.

pirms mēneša, 2021.05.18 09:20

Uve

Un kāpēc man jāiedziļinās? Man nav desmitgadnieka, ko ņemt līdzi, tāpēc es neko tādu nezinu.
Tas pats par deputātiem - ne viņi tur iet peldēt, ne ko, tāpēc arī cenas nezin.

pirms mēneša, 2021.05.19 09:33

Nekaslabs

https://www.tvnet.lv/7245731/latvija-teste-pasvaldibas-bauska

pirms mēneša, 2021.05.18 05:25

.....

Šajā sarunā vakar tik visi šie cilvēki muti lieki plātija, ka neko jaunu nepateica

pirms mēneša, 2021.05.18 11:40

Vērīgais

Diezgan vājš sniegums, no līderības, stingras stājas un labas dikcijas tur vēl tālu visiem. Novickis bez lapiņas, iestudētas runas un šļupstēšanas vispār laikam nemāk publiski runāt.
Visiem runas vienveidīgas, neviena konkrēta risinājuma, tās pašas vecās dziesmas, kas katru gadu.

pirms mēneša, 2021.05.18 14:47

Vērīgākais

Nav viegli , bez šļupstēšanas un iepriekš iestudetas runas, ja kājas sapinušās, ka parunāt nevar, viss kā pa sapņiem, kā pa sapņiem

pirms mēneša, 2021.05.19 16:54

Klauns

Un šitādi tiks ievēlēti un pār mums valdīs!? Piekrītu, ka ļoti vāji. Gudrāk darīja tie, kas nepiedalījās, vismaz savu stulbumu neparādīja...

pirms mēneša, 2021.05.18 22:26

Jautājums

kas tad beigās valdīs administrācijas cirka klaunus?

pirms mēneša, 2021.05.19 11:35

Vēlētājs

Noskatījos diskusiju,pārņēma skumjas un kauns par tiem ,kas jau ir deputāti.
Nezin elementāras lietas. Tā bij skaidra nostāja,ka īsti nav svarīgs iedzīvotājs un vēlētājs.
Ar šādu attieksmi,mēs nekur netiksim uz priekšu.

pirms mēneša, 2021.05.19 08:36

Guņča

Švaki tie gribētāji! Nekas taustāms viņu runās,tukša muldēšana. Ne vārda par apvedceļu, es būtu balsojis par to kandidatu kurš būtu organizējis Grenctālē robežas bloķēšanu uz kādām 5-7dienām lai sāktu darbus pie apvedceļa! Tālbraucēji ir saprotoši un izmestu līkumu!

pirms mēneša, 2021.05.19 09:19

Lielvīrs

Neviens neko nesāks bez plānošanas, projektēšanas un apspriešanas, kas diemžēl ir nevis 5-7 dienu jautājums, bet +/- gada ja ne vairāk. Turklāt 2021-2027 ES fondu ietvaros vairs nav naudas, ko atvēlēt apvedceļam un RB projekta ietvaros apdvedceļa izbūve nav plānota.
Nemaz nerunājot par to, ka apvedceļš nebūtu pašvaldības projekts, bet valsts. Nu nevar pašvaldības deputāti pēķšni panākt apvedceļa izbūvi.

pirms mēneša, 2021.05.19 09:39

SM

Diemžēl jāpiekrīt, ka neviens no šiem līderiem nav īsti vajadzīgajā līmenī. Bet ja tā pašķiro sarakstus, tad tur tomēr var atrast arī tādus kas varētu būt gan zinoši un līderi, tikai ranžējot sarakstus kaut kā ir tā jocīgi sanācis, ka pirmie numuri tādi stipri pavāji. Protams ir arī partijas, kur līderis arī ir vislabākais no tā visa sarkasta - nu tādi vājie saraksti.

pirms mēneša, 2021.05.19 11:57

iedzīvotāja

Kompetences, inteliģences un līderības trūkums-tādus redzu kandidātus, tādēļ arī vēlēšanās nepiedalīšos.

pirms mēneša, 2021.05.19 13:02

iedzīvotajai

nepiedalīšos, jo man nekas nepatīk, neko es negribu, gribu tikai kritizēt, Jā, diemžēl tādi mums Bauskas novadā ir lielākā daļa iedzīvotāju.

pirms mēneša, 2021.05.19 13:51

Lielvīrs

Ja nepiedalīsies, tad ir liela iespēja, ka tos kandidātus arī kāds sabalsos.
Labāk jau aizej un nobalso par kādu, kas vismaz attāli simpatizē, tā teikt, par mazāko no ļaunumiem.

pirms mēneša, 2021.05.19 15:47

iedzīvotājai

Saprotu Jūs.Kāda jēga iet uz vēlēšanām,ja nezini par ko vēlēt.Vismaz būsiet godīga pret sevi.

pirms mēneša, 2021.05.21 20:41

Sviesc

Narcise sarkanā jaciņā, to tak visi pamanīja, vai ne? Un neko citu jau nevajadzēja, galvenais, ka ievēroja

pirms mēneša, 2021.05.19 22:35

Žurnālists

Pāsteidzoši daudz aplamas atbildes...Un tādas saņemsim 4 gadu garumā,ja vēlēsim par šiem ""LĪDERIEM""

pirms mēneša, 2021.05.20 00:11

žurnālist!

Par ko vēlēt tiešām nav.Neredzu vairs nevienu partiju,kurai pa tiešām rūp Bauskas novads.Tās pašas frāzes,tie paši solījumi,tās pašas programmas.Un teikt,ka jāvēl par jauniem cilvēkiem?Ar ko viņi atšķiras no jau tur gadu gadiem sēdošajiem.Jā,tas ir skumji,bet ja pēc vairāk kā 30-desmit gadiem neredzi jēgu vēlēšanām.Skumjākais ir arī tas,ka pēc tam jau tiek vainots vēlētājs,sak paši tādus ievēlējāt.Šīs cerams būs mazliet citādas vēlēšanas,jo cilvēki ir palikuši gudrāki.Lielvīrs te komentārā raksta-aizej nobalso par kādu-mazāko no ļaunumiem.Stulbi.Bet mazākais no ļaunumiem patreiz ir Saskaņas Arcimovičs.Viņš nav darījis Bauskai ne labu,ne sliktu.Viņš tur vienkārši sēd un skatās.Nu jau iespējams kopā ar kādu sev radu.

pirms mēneša, 2021.05.20 07:30

kauns

Kauns bija skatīties, gandrīz ne uz vienu jautājumu nevar atbildēt, vienīgais Okmanis, kas puslīdz jēdzīgi kaut ko zināja. Kauns, ka daži uz mēra krēslu tīkotāji ievadrunu nevar pateikt skatoties kamerās, bet lasot no špikeriem, trīcošām rokām un nesakarīgu valodu, tas nozīmē tikai to,ka paši nezina, ko teikt, un nav pārliecināti bez priekšrakstiem. Pat visu gudrais, kurš zina katru kriminālpantu izgāžās, kā veca sēta, tad jau nemaz tik gudrs nav. Kad paši skatijās atkārtojumu, nebija kauns?

pirms mēneša, 2021.05.20 07:36

administrācijas štata komentētāja

paristu dziesminiec, vai nerviņi jau galīgi netur, ka tik dikti "bazūnē" pie katra raksta? Tava "smeldzošā sāpe" visiem zināma, bet ne pašai ārstējama :)

pirms mēneša, 2021.05.20 09:24

nu nu

Ieteikums visgudrajiem dīvāna politiķiem-vēlēšanas dienā pacelt savas gudrās sēžamvietas un aiziet līdz vēlēšanu iecirknim.: SARAKSTOS ir ne tikai esošie PRIEKŠĀsēdētāji un administrācijas pakalpiņi....Ja kāds nepatīk ielieciet minusu ja uzticaties plusu. Domājiet gudrie malā stāvētāji-balsojiet par cilvēkiem ne PARTIJĀM.

pirms mēneša, 2021.05.20 09:57

Aleksandr

Nomierinies!

pirms mēneša, 2021.05.20 19:39

Aleksi

Varētu dažreiz aizvērties, kad nevajag runāt kviec, kā sivēns, runājot līdzībās, bet kad vajag sakarīgu teikumu nevari izdvest.

pirms mēneša, 2021.05.21 16:01

Zīgerista banāns

Līderi nesaprot ,ka jāatzīmē aptaujā viens atbildes variants. Tātad anketā jāatzīmē vīrietis vai sieviete. Šie atzīmē abus. Ha,Ha,Ha.

pirms mēneša, 2021.05.20 17:11

leja

visu vispārākais - Kalniņš (murminātājs)! Ko viņš sacerējies? Bauskas novada galvenais - klusais ārprāts.

pirms mēneša, 2021.05.20 18:47

šausmas

kas tas par vadoni (Vecumnieku Kalniņš!!!), kas runā gulēdams. Tāds iespaids radās! Cilvēks, kurš pamodināts no miega. Tikai ne šo!!!

pirms mēneša, 2021.05.20 19:45

kovalim

No kurienes ZZS-esam tas Kovalis? Šausmas! Kā gan šie cilvēciņi nejēdz būt paškritiski? Nu nostājies pie spoguļa un paskaties uz sevi paškritiski un sapratīs, ka esi "nekas"! Spogulis izķemmēs arī tavas prāta spējas! Attopies pirms krīti kaunā!

pirms mēneša, 2021.05.20 19:52

Šausmas

Pētersone tādu izgāšanos! Vai kauns nepalika, vēl esot vidā bijusi iecelta par priekšnieci. Peld jebkurā jautājumā!

pirms mēneša, 2021.05.21 01:17

šausmām

Toties ceļš iespējams (noteikti) uz Ozolaini-Bārbeli tiks sakārtots-vismaz līdz pagriezienam un Skaistkalni.Pie tā arī paliksim.

pirms mēneša, 2021.05.21 07:32

blēžu partija

ko var tukši solīt?

pirms mēneša, 2021.05.21 09:33

šausmās

Tur visi izgāzās, vienīgais, kas kaut cik virs ūdens noturējās bija Okmanis, pārējie, kā studenti, kuri sesijas laikā plenderēja, un eksāmenā cerēdami uz laimes biļeti, stostijās, švaipsitjās un nesakarīgi murmulēja, jo galvā pilnigs vakums. Kauns, kauns, un vēlreiz kauns.

pirms mēneša, 2021.05.21 15:58

Nacionālā apvienība

Vai tiešām "noturētājs" Okmans neko "nezināja" par LAD ierosināto kriminālprocesu par nekvalitatīvo Svitenes ceļa būvniecību?

pirms mēneša, 2021.05.22 10:15

Par līderiem

Kauns par Aleksandru.Nobijās no jauna cilvēka savā partijā Maksima Krutikova.Daudzi būtu par Maksimu balsojuši,bet acīmredzot Aleksandrs to saprata,ka varētu vairs nebūt līderis.Bet vajag sev vietu,Aivijai un kādam vēl,kurš jau iepriekš ieplānots.Patiesi kauns,ka negrib jaunos.Ar to arī viņš daudzu acīs ir 100% zaudētājs,bet Maksims Ieguvējs.

pirms mēneša, 2021.05.22 10:40

Maksimam Ieguvējam

Pabeidz vispirms kaut arodskolu, pastrādā kaut nedaudz, tad varēsi nākt uz domi un mācīt tautu kā dzīvot!

pirms mēneša, 2021.05.22 12:14

Kaimiņš

Maksim neklausies to paklīdušo kranci. Tu esi gudrs un talantīgs jauneklis, un labi vien ir, ka nesapinies ar nenoteiktas uzvedības cilvēku.

pirms mēneša, 2021.05.22 12:41

ES

Es balsošu par konsevatīvajiem, tur ir daudz jaunieši un tas man patīk.

pirms mēneša, 2021.05.22 12:42

palīdziet

kādu skolu jābeidz, lai būtu tikpat gudrs un talantīgs kā Maxims Ieguvējs? Gribu sapities ar noteiktas uzvedības cilvēku! Skatos tikai Attīstībai par vai Latvijas attīstībai virzienā!

pirms mēneša, 2021.05.23 12:21

skats TV

Okmaņa kungam jau ir ceļu un ēku objektu iepirkuma un būvniecības pieredze, ieskaitot negatīvo pieredzi, tātad pluss. Tomēr intervijā bija jūtams, ka Okmanim pilnībā joprojām nav skaidras būvniecības procesa juridiskās un praktiskās nianses. Pārējie vispār neizrādīja nekādu sapratni un interesi par būvniecības un iepirkuma procesiem, un korupcijas procesiem, izņemot Novicka kungu. Par darbavietām vislielākā apņēmība tika izteikta no Novicka puses, pārējie tik par "sveču liešanu" ģimenes lokā.

pirms mēneša, 2021.05.24 13:32

Vietējās ziņas