Šodien pieminēs Bauskas aizstāvjus 1

Šodien, 14. septembrī, pulksten 14 pie pieminekļa Bauskas aizstāvjiem pret otrreizējo padomju okupāciju norisināsies piemiņas brīdis, kurā godinās latviešu karavīrus, kas nolika savas galvas, aizsargājot savu Tēvzemi pret uzbrūkošās Sarkanās armijas vairākkārtīgu pārspēku.

1944. gada augusta un septembra kauju atcere pie 2012. gadā pilsētā atklātā pieminekļa Bauskas aizstāvjiem  jau kļuvusi par stabilu atmiņu tradīciju. Mūsdienu militāro vēsturnieku skatījumā tieši pusotru mēnesi ilgās cīņas un Sarkanās armijas apturēšana Bauskas apkārtnē, iespējams, bija tas apstāklis, kas novērsa Latvijas galvaspilsētas Rīgas sagraušanu un ātrāku ieņemšanu, vēstīts vietnē sargs.lv.

Šo Latvijas Otrā pasaules kara militāro norišu svarīga iezīme ir arī tā, ka sākotnējo padomju spēku triecienu un arī vēlākos uzbrukumus pilsētai lielā mērā atturēja desmitkārtīgam pārspēkam brīvprātīgi ceļā stājušies pilsētas un tās tuvākās apkārtnes iedzīvotāji, kas kopā ar citām vācu un latviešu karavīru vienībām cīnījās līdz pēdējai iespējai, lai aizsargātu savu zemi pret otrreizējo padomju okupāciju.
Kritušie latviešu cīnītāji tika apglabāti gan pie Bauskas Sv.Gara baznīcas, gan Ceraukstes pagasta Ķīķerkalna kapos, gan Codes pagasta Butku kapos, kur ir izveidotas piemiņas vietas. Daudzu citu kareivju atdusas vietas ir nezināmas un nav rotātas ar piemiņas zīmēm.

Nacionālās apvienības Bauskas nodaļa aicina ikvienu nākt un godināt latviešu karavīru piemiņu, īpaši gaidīti skolotāji kopā ar skolēniem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas