Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šofera tiesības pastā vairs nederēs 3

Pasta sūtījumu, naudas pārvedumu izņemšanai pastā kā dokuments no 1. aprīļa vairs netiks pieņemta autovadītāja apliecība, portālu informē valsts akciju sabiedrības «Latvijas Pasts» (LP) sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

Tas tiek darīts, pildot Ministru kabineta (MK) noteikumus «Par prasībām ierakstīto un apdrošināto pasta sūtījumu izsniegšanā». Tajos noteikts, ka pasta sūtījumu adresātam izsniedz tikai tad, ja tiek uzrādīts personu apliecinošs dokuments. Latvijas Republikā personu apliecinoši dokumenti ir tikai pase un personas apliecība. Šie noteikumi tika pieņemti pērnā gada augustā. LP ir nācis pretī klientiem un līdz 31. martam noteicis sava veida pārejas periodu. Ir ļauts uzrādīt arī autovadītāja apliecību gadījumos, kad sūtījums jāizsniedz ilggadējam un pasta nodaļas darbiniekiem zināmam klientam.

Uzņēmējs no Gailīšu pagasta Indulis Pētersons šādu prasību vērtē ne visai pozitīvi. Viņam šķiet, tas ir piespiedu mehānisms iedzīvotājiem līdztekus pasei izņemt arī personu apliecības. «Pase ir liela, neērta, to ikdienā līdzi nenēsāsi. Prasība pēc personas apliecībām liek domāt, ka tas ir kārtējais valsts radītais piespiedu solis naudas iekasēšanai no iedzīvotājiem.»

LP pārstāve A. Tērauda skaidro, ka uzņēmums ir ieinteresēts, lai klientiem sūtījumu saņemšana būtu maksimāli ērta un vienkārša. Tāpēc LP sagatavojis priekšlikumu veikt grozījumus MK noteikumos, paredzot, ka sūtījumus vērtībā līdz 150 eiro būtu iespējams izsniegt, uzrādot arī citu dokumentu, ja vien tajā norādīts dokumenta izdevējs, derīguma termiņš, redzama īpašnieka fotogrāfija, personas kods un personiskais paraksts. Iepriekš spēkā esošie noteikumi paredzēja, ka ierakstītus pasta sūtījumus un pasta sūtījumus par apdrošinājuma summu līdz 100 latiem iedzīvotājiem var izsniegt, ja tiek uzrādīts personu apliecinošs vai jebkurš cits dokuments, tostarp transporta līdzekļa vadītāja apliecība.

Ko par jauno kārtību domā pasta nodaļu darbinieki, lasiet laikraksta drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

ums

ar ko šofera tiesības atšķiras no gājēju tiesībām ? smieklīgi.
ir auto vadītāja apliecība.
Atkal uzrakstīts kaut kāds murgs.

pirms 6 gadiem, 2014.03.28 11:32

Š.Holmss

man ir pavisam nelāga pieredze ar pastu gan Bauskā, gan Rīgā - tik sovjetisku, birokrātisku un sliktu klientu apkalpošanu nav nācies saskarties sen. Argumentu nav, toties lielas mutes, kas spļauj ārā absolūtas stulbības!!!
P.S. Auzān - Tev pašam neriebjas kā pārvaldi dzimto valodu (ceru ka latviešu Tev ir dzimtā)!!!

pirms 6 gadiem, 2014.03.28 19:08

Vietējās ziņas