Šoferis Brunavā policistiem piedāvā 50 eiro kukuli 5

Bauskas novada Brunavas pagastā, ceļa Bauska–Rīga–Lietuvas robeža 81. kilometrā, 7. septembrī pēc pulksten 21 tika pieķerts automašīnas «Audi A4» 1988. gadā dzimis vadītājs, kurš vadīja transportlīdzekli 2,448  promiļu reibumā. Lai izbēgtu no nepatikšanām, šoferis policistiem piedāvāja 50 eiro kukuli. Autovadītājs tika aizturēts, portālu informē Ieva Sietniece Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas darbinieki, veicot ceļu satiksmes uzraudzību, aizturēja trīs autovadītājus, kuri, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumu prasības, mēģināja piekukuļot policijas darbiniekus.

Pret visiem trim autovadītājiem ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta 1. daļas, kas noteic, ka «par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai apsolītāja, vai citas personas interesēs, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu».

Zemgales reģionā šogad policisti aizturēja jau 14 autovadītājus un vienu velosipēdistu par kukuļdošanu. Bauskas iecirkņa likumsargi šogad aizturējuši četrus kukuļdevējus – trīs autovadītājus un vienu riteņbraucēju. Policija turpina strādāt kukuļdošanas apkarošanas jomā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Bardžūni

50 eiras ir Brunavas standarts. Nesen viens riteņbraucējs tikpat piedāvāja.

pirms gada, 2019.09.10 08:07

secinājums

Dot tikai 50€ ir kā spļāviens sejā lepnajiem "centurioniem".

pirms gada, 2019.09.21 15:31

patriots

Tā taču ir ņirgāšanās, jo ko tu šodien par 50 eiro nopirksi!

pirms gada, 2019.09.25 18:56

100

Pret 100 un vairāk nekad nav bijušas pretenzijas.

pirms gada, 2019.09.26 07:05

Vietējās ziņas