Šogad peldsezonā Zemgalē no ūdenstilpēm izcelti astoņi bojāgājušie; divi Bauskas novadā

Šogad oficiālās peldēšanas sezonas laikā, no 15. maija līdz 15. septembrim, Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpēm izcēla astoņus bojāgājušos. Visi šie ūdenstilpēs Zemgalē bojāgājušie bija vīrieši, to vidū divi – Bauskas novadā, «Bauskas Dzīvi» informē Viktorija Gribuste, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

V. Gribuste min, ka bojāgājušie izcelti Jēkabpilī no Radžu ūdenskrātuves, Aizkraukles novada Kokneses pagastā no dīķa, Jaunjelgavas pagastā un Pļaviņās (divi bojāgājušie) no Daugavas un Skrīveru pagastā no Dīvajas upes, Bauskas novada Īslīces pagastā no Mūsas un Jelgavas novada Līvbērzes pagastā no dīķa. Vēl vienā gadījumā Bauskas novada Iecavas pagastā bojāgājušo no ūdenstilpes izcēla iedzīvotāji pašu spēkiem pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās.

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz vairākiem negadījumiem ūdenstilpēs, kas saistīti ar peldlīdzekļu lietošanu. Ozolnieku novadā cilvēks no laivas bija iekritis Garozas upē, un viņu izglāba notikušā aculiecinieki. Savukārt Tukuma novadā divi cilvēki laivā bija iebraukuši Kaņiera ezerā un ilgi neatgriezās. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties, cilvēki bija saviem spēkiem nokļuvuši ezera krastā.

Salīdzinājumam – 2020. gadā Zemgalē peldsezonā no ūdenstilpēm izcelti deviņi bojāgājušie, no tiem četri tagadējā Aizkraukles novada teritorijā un pa vienam Jēkabpils pilsētā, Jēkabpils novada Viesītes pagastā, Tukuma novada Kandavas pagastā, Dobeles novada Tērvetes pagastā un Bauskas novada Rundāles pagastā. Vēl negadījumos Jēkabpils pilsētā un Tukuma novada Engures pagastā ugunsdzēsēji glābēji izglāba trīs cilvēkus, statistikas datus nosauc VUGD pārstāve.

Savukārt šogad peldsezonā visā Latvijā ugunsdzēsēji glābēji izglāba 29 cilvēkus, bet no ūdenstilpēm tika izcelti 63 bojāgājušie, tai skaitā viena nepilngadīga persona.

Bojāgājuši cilvēki no ūdenstilpēm tiek izcelti ne tikai peldsezonā, un ne visos gadījumos bojāejas iemesls ir bijusi noslīkšana, paskaidro V. Gribuste. Ziņas par noslīkušiem cilvēkiem apkopo Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrs. Šogad kopumā, arī ārpus peldsezonas, VUGD darbinieki no ūdenstilpēm Zemgalē jau izcēla 16 bojāgājušos, bet visā Latvijā – 86 bojāgājušos.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas