Šogad Valsts policijas Bauskas iecirkņa teritorijā ceļu satiksmes negadījumos cietušas 47 personas, tai skaitā seši bērni

Pēc Valsts policijas datiem, šogad Zemgalē ceļu satiksmes negadījumos ir cietušas 329 personas, tajā skaitā 49 bērni vecumā no viena līdz 17 gadiem. Minētajā laika posmā bojā gājušas 22 personas, tajā skaitā viens bērns.

Jaunajā mācību gadā Valsts policija (VP) aicina par ceļu satiksmes drošības noteikumiem atgādināt ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem nebūt pārgalvīgiem un neuzmanīgiem, vadot transportlīdzekli, aicina Dace Kalniņa, VP Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Šogad no 1. janvāra līdz 24. augustam VP Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) teritorijā ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušas 22 personas – 11 automašīnu vadītāji, četri pasažieri, viens velosipēda un viens mopēda vadītājs, kā arī pieci gājēji, tajā skaitā 2010. gadā dzimis bērns VP Bauskas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā. Aizvadītajā gadā minētajā laika posmā bojā gājušas 16 personas – deviņi automašīnu vadītāji, trīs pasažieri, tajā skaitā 2015. gadā dzimis bērns Jēkabpils iecirkņa apkalpojamajā teritorijā, un četri gājēji, rezumē D. Kalniņa.  

Diemžēl šogad, salīdzinājumā ar 2019. gadu, ir palielinājies smagi cietušo personu skaits. Pērn laika posmā no 1. janvāra līdz 24. augustam ceļu satiksmes negadījumos smagas traumas guva 46, bet šogad – 55 personas.

Likumsargi uzsver, ka ceļu satiksmes noteikumi nav domāti, lai traucētu un sarežģītu dalību ceļu satiksmē, bet gan lai izvairītos no dažāda smaguma miesas bojājumiem un traģēdijām, tāpēc ir būtiski nepieļaut transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā vai psihotropo vielu ietekmē, esot nogurušiem, kā arī vienmēr ir jālieto drošības jostas gan sev, gan pasažieriem, tajā skaitā arī bērniem. Jāatceras, ka autovadītāja novēršanās no ceļa vai mobilā tālruņa izmantošana, esot pie stūres, arī  apdraud paša un citu ceļu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvību.

Valsts policija aicina bērniem atgādināt par ceļu satiksmes drošības noteikumiem pirms jaunā mācību gada sākuma, kā arī pieaugušajiem, vadot transportlīdzekļus, būt uzmanīgiem, atbildīgiem un neapdraudēt sevi un apkārtējos.Laika posmā no 1. janvāra līdz 24. augustam ceļu satiksmes negadījumos cietušās personas:

20200904-1123-polic-tabula.jpg


Laika posmā no 1. janvāra līdz 24. augustam ceļu satiksmes negadījumos cietušie bērni vecumā no viena līdz 17 gadiem:

20200904-1123-polic-tabula1.jpg

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas