Šogad Zemgalē reģistrēts mazāk pārkāpumu par agresīvu braukšanu

Šī gada pirmajos piecos mēnešos Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) apkalpojamajā teritorijā par agresīvu braukšanu kopā ir noformēti 27 administratīvā pārkāpuma protokoli, kas, salīdzinot ar 2019. gada attiecīgu laika posmu, ir par astoņiem protokoliem mazāk, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Šogad no janvāra līdz maija beigām vismazāk administratīvā pārkāpuma protokolu par agresīvu braukšanu ir noformēti VP ZRP Aizkraukles, Bauskas un Dobeles iecirknī – katrā divi. Salīdzinot ar tādu pašu laika periodu iepriekšējā gadā, Aizkraukles un Bauskas iecirknī pārkāpumu skaits ir samazinājies attiecīgi par četriem un trim gadījumiem, bet Dobelē palielinājies par vienu gadījumu. Savukārt Tukuma iecirknī sastādīto protokolu skaits nav mainījies – seši šogad un seši pagājušajā gadā pirmajos piecos mēnešos, informē D. Kalniņa.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas satiksmes uzraudzības rotas inspektore Antra Kerēvica Bauskas iecirknī stāsta: «Vairāk šādu pārkāpumu ir uz A7 Rīgas virzienā, jo īpaši pirms Iecavas. Šoferi apdzen tur, kur to nedrīkst darīt, neievēro tā sauktās drošības saliņas, nepārtrauktās līnijas.»

Kā liecina Valsts policijas apkopotā informācija, no šī gada sākuma līdz 24. maijam uz Latvijas autoceļiem ir notikuši 6511 satiksmes negadījumi, kuros cietušas 1274 personas, no tām smagas traumas guvuši 144 cilvēki. Šogad negadījumos bojā gājuši 45 cilvēki, informē Līna Kaļķe,

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste. Šogad līdz 15. maijam kopumā notikušas 2065 sadursmes, kurās iesaistītas divas vai vairākas automašīnas (vai motocikli), šajos negadījumos cietuši 444 satiksmes dalībnieki un bojā gājuši desmit. Daļa no viņiem, iespējams, bijuši agresīvas braukšanas upuri.

Situācija Jelgavā ir uzlabojusies, jo 2019. gadā no janvāra līdz maijam VP ZRP Jelgavas iecirkņa policisti noformēja 12 administratīvā pārkāpuma protokolus par agresīvu braukšanu, bet šogad pirmajos piecos mēnešos – astoņus.

Salīdzinājumā ar aizvadīto gadu vairāk agresīvu transportlīdzekļu vadītāju ir bijis Jēkabpilī – šogad likumsargi noformējuši septiņus administratīvā pārkāpuma protokolus, kas ir par diviem vairāk nekā pērn.

Agresīva braukšana ir likumpārkāpums, kas ir aktuāls visās sezonās un var novest pie traģiskām vai arī letālām sekām, turklāt agresīvi transportlīdzekļu vadītāji, radot bīstamas vai satiksmi traucējošas situācijas uz ceļa, apdraud ne tikai sevi, bet arī citus satiksmes dalībniekus. Likumsargi aicina cienīt citam citu un ievērot ceļu satiksmes noteikumus, kā arī atgādina, ka par agresīvu braukšanu transportlīdzekļa vadītājam paredzēts sods no 70 līdz 280 eiro.
Agresīva braukšana izpaužas dažādi:
·    ignorējot citu transportlīdzekļu vadītāju intereses (strauju manevru izdarīšana, pagrieziena signālu nerādīšana, vairākkārtēja braukšanas joslu maiņa apsteidzot, vairāku sastrēgumā esošu vai kolonnā braucošu transportlīdzekļu apdzīšana pa pretējā virziena joslu vai apbraukšana pa sabiedriskā transporta joslu, ceļa nomali, ietvi, gājēju ceļu, velosipēdu ceļu vai citām vietām, kas nav paredzētas transportlīdzekļu braukšanai u. tml.);
·    apzināta sānslīdes radīšana uz ceļiem vai citās vietās, kur iespējama satiksme (laukumi, pagalmi, stāvlaukumi u. tml.);
·     braukšana ar mopēdu vai motociklu uz viena riteņa un triciklu vai kvadriciklu uz aizmugurējiem riteņiem uz ceļiem vai citās vietās, kur iespējama satiksme (laukumi, pagalmi, stāvlaukumi u. tml.);
·    apzināta strauja bremzēšana, kas rada ceļu satiksmei bīstamu situāciju, ja saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem tā nav nepieciešama ceļu satiksmes drošībai;
·    ātruma pārsniegšana;
·    luksofora signālu vai ceļa zīmju prasību neievērošana, piemēram, nedodot priekšroku pa galvenās nozīmes ceļu braucošai mašīnai, braucot pie aizliedzošā (sarkanā) luksofora signāla, neapstājoties pirms gājēju pārejām, ja ceļa braucamo daļu šķērso viena vai vairākas personas.
Lai pievērstu uzmanību bīstamas uzvedības, agresīvu manevru veikšanas riskiem un citiem būtiskiem problēmjautājumiem ceļu satiksmē, Valsts policija 26. maijā atklāja informatīvu kampaņu «Agresīva braukšana atstāj rētas». 

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris pastāstīja par CSDD 2019. gadā veiktā pētījuma rezultātiem par autovadītāju uzvedību ceļu satiksmē un attieksmi pret noteikumiem. «Pētījumā tika konstatēts, ka 92% ceļu satiksmes dalībnieku agresīvu braukšanu uztver kā Latvijas problēmu. Turklāt katrs trešais respondents norādīja, ka viņam ir kāds draugs vai radinieks, kas ir guvis traumas agresīva vadītāja izraisītā avārijā. Lai ietekmētu šāda tipa braucējus, Latvijā darbojas pārkāpumu uzskaites punktu sistēma – sakrājot astoņus punktus, no kuriem seši ir piešķirti par agresīvu braukšanu, vadītājam ir jāapmeklē korekcijas grupu nodarbības. Pagājušajā gadā tās apmeklēja aptuveni 250 cilvēki,» atklāja CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas