Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sola pašvaldību iepazīstināt ar pasažieru pārvadātāja līgumu 10

Pirmdien, 20. janvārī, Bauskas novada pašvaldībā notika valsts SIA «Autotransporta direkcija» (ATD) rosināta darba tikšanās, kurā ATD un divas pašvaldības vienojās, ka ATD pašvaldības iepazīstinās ar līgumu, kas slēgts ar SIA «Sabiedriskais autobuss», un pašvaldībām tiks sniegta arī cita veida informācija.

Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Matuļenko  informēja, ka tikšanās gaitā diskusijās un sarunās tika panākta vienošanās, ka ATD pašvaldību iepazīstinās ar līgumu, kas slēgts ar SIA "Sabiedriskais autobuss", pašvaldībai tiks sniegta informācija par veiktajām kontrolēm un pārvadātājam uzliktajām soda naudām, informācija par pasažieru autobusu ietilpību tiks sniegta informatīvajam portālam "www.1188.lv".

Tāpat Bauskas novada un Iecavas novada pašvaldības un ATD vienojās, ka notiks sarunas par to, lai autobusu tehniskais stāvoklis tiktu pārbaudīts, autobusam atrodoties reisā.

ATD valdes loceklis Modris Jaunups pašvaldībai solīja vēlreiz uz sarunu ar ATD valdi aicināt SIA "Sabiedriskais autobuss" valdes locekli Vitāliju Komaru un par sarunu rezultātu informēt pašvaldību.

Kā skaidroja pašvaldības pārstāve, tam par iemeslu, neskatoties uz ATD agrākiem apgalvojumiem, ka maršrutā Rīga-Bauska vairāki uzlabojumi jau veikti, bet atlicis risināt problēmu ar vietu skaitu autobusā, pašvaldību rīcībā joprojām ir sūdzības par nepietiekamu pakalpojuma kvalitāti.

Tikšanās reizē šodien ATD pārstāvēja valdes loceklis Jaunups, Finanšu analīzes un audita daļas vadītāja vietniece Ilona Puķīte un Juridiskās daļas vadītāja vietniece Sanita Mince, informēja Matuļenko.

No pašvaldības puses pakalpojuma saņēmēja - reisa Bauska-Rīga pasažieru - intereses pārstāvēja domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks (VL-TB/LNNK), priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis (LSDSP), Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis (VL-TB/LNNK, LZS), deputāts Uldis Kolužs (V), kurš ir arī vietējās pasažieru pārvadātājas SIA "Aips" vadītājs, pašvaldības izpilddirektors Jānis Kalinka, izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka un Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone.

Pēc pašvaldības pārstāves paustā, ATD valdes loceklis tikšanās gaitā atzina, ka šo sarunu galvenais mērķis ir definēt pasākumus un rīcības uzdevumus, kas būtu jāveic, lai, nepārtraucot līgumu ar pašreizējo pasažieru pārvadāšanas pakalpojuma sniedzēju SIA "Sabiedriskais autobuss", uzlabotu pakalpojuma kvalitāti atlikušajos līguma darbības mēnešos līdz šī gada beigām.

Kā sacījis Jaunups, "nav būtisku pārkāpumu, lai lauztu līgumu ar SIA "Sabiedriskais autobuss"".

Savukārt domes priekšsēdētājs un pārējās pašvaldības amatpersonas šim apgalvojumam nepiekrita, nosaucot daudzus būtiskus argumentus, sākot ar nenotikušiem reisiem, nepiemērotiem autobusiem, pārkāpumiem biļešu tirdzniecībā un citus pārkāpumus. Pašvaldības izpilddirektors uzsvēris, ka visbūtiskākais šī pakalpojuma mīnuss ir pasažieru drošības jautājums, jo autobusos, kuros nav paredzētas stāvvietas, tomēr tiek uzņemti pasažieri.

Iecavas novada domes priekšsēdētājs Pelsis atzina, ka no četrām ATD nosūtītajām vēstulēm atbildes saņemtas tikai uz divām. Pelsis nolasīja 2013.gada martā ATD nosūtītu vēstuli, kurā uzskaitīti visi vēl šodien aktuālie trūkumi pasažieru pārvadājumu pakalpojumā reisā Bauska-Rīga. Gada laikā būtisku uzlabojumu neesot bijis, secināja Pelsis.

Tomēr pasažieri esot atzinīgi novērtējuši papildreisu Iecava-Rīga, kas darbojas jau otro mēnesi un tika ieviests pēc pēdējām sarunām starp Iecavas un Bauskas pašvaldību, ATD un SIA "Sabiedriskais autobuss".

Kolužs atzina, ka esošais pakalpojums ir tieši tāds, kādu iespējams sniegt par neadekvāti zemu piedāvāto cenu, ko iepirkumā nosolījis uzņēmējs.

"Nekādi uzlabojumi vienkārši nav iespējami. Tiek pieļauti rupji pārkāpumi. Kvalitātes dēļ ir milzīgs ieņēmumu kritums, pasažieru skaits samazinās, pieaug nelegālo pasažieru pārvadājumu apjoms," secināja Kolužs.

ATD valdes loceklis vēlreiz uzsvēra, ka līguma pārtraukšana un jauna iepirkuma izsludināšana nav labākais risinājums. Ja tiek izvirzītas papildu prasības, tam jāatrod finansējums, bet ATD šo līdzekļu nav. Viņš apgalvoja, ka tiek izstrādāti atbilstoši tehniskie noteikumi nākamajam iepirkumam šajā reisā, tajā būs atbilstošas tehniskās prasības, par tikšanās laikā pausto klāstīja Matuļenko.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

URĀ!

Super valsts, citēju: "Kā sacījis Jaunups, "nav būtisku pārkāpumu, lai lauztu līgumu ar SIA "Sabiedriskais autobuss"", uzņēmējs DZĪVO no NODOKĻU MAKSĀTĀJU NAUDAS, no valsts budžeta, tai pat laikā nedod biļetes, APZOG VALSTI, NEMAKSĀ NODOKĻUS, un tas lūk N A V P Ā R K Ā P U M S ." Mīļie uzņēmēji, nafig jūs maksājat nodokļus, pēc ATD propagandas, nodokļus maksā muļķi, jo draugi (savādāk komaru nenosauksi, jo vesela valsts institūcija,arī tērējot nodokļu naudu, aizstāv šo kadru) drīkst nemaksāt nodokļus, drīkst apzagt sociālo budžetu (biļetes dodot uz invalīdiem) un tas izrādās IR GODA LIETA!!!! Aizdomājieties visi kuri maksā šos nodokļus, ir kur tiekties...

pirms 6 gadiem, 2014.01.21 09:42

rūta

Jā protams, piekrītu par nodokļiem, bet izskatās, ka cilvēciņi no ATD ir aizmirsuši Zolitūdes traģēdiju un izskatās, ka nekā nav mācījušies no tā.Pasarg Dievs, ja kaut, kas gadītos šajā reisā.Kā var aizstāvēt bezatbildīgu uzņēmēju kāds ir šis Komars.Vakar biju spiesta braukt ar šo mazo oranžo grabuli uz Rīgu un biju priecīga, ka sēdēju malā pie ejas vismaz vienu kāju varēja izstiept.Redzēju arī,ka cilvēkiem nav kur pieturēties un avārijas izeja ir pa jumta lūku, kas lika aizdomāties, vai nepieciešamības gadījumā es vecāka gadugājuma pasažiere spētu pa to izrāpties, vai spētu to dabūt nost no jumta, vai arī iesprūstu tajā.

pirms 6 gadiem, 2014.01.21 10:50

PIebildīšu

tie ir oranžie zārciņi, nevis grabuļi... Avārijas izeju jumta lūkā vajadzētu izmantot Jaunupa kungam.

pirms 6 gadiem, 2014.01.21 10:58

pasažieris

Jā, ko nevar nopirkt par naudu, to var par ļoti lielu naudu. Iepazīstoties ar to līgumu, varbūt būs skaidrs, kurus tas košmars par to lielo naudu nopircis.
Pāris reizes mēnesī esmu spiests riskēt ar savu veselību un dzīvību, braucot ar ceļu satiksmei un cilvēku dzīvībām bīstamajām transporta līdzekļu karikatūrām. Esmu ļoti laimīgs un apmierināts...kad izkāpju Rīgā vai Bauskā...dzīvs. Te laikam vienīgais- gaidīt jaunu Zolitūdi, kad varbūt kāds atrisinājums sekos un beigsies ieilgusī klajā ņirgāšanās Bauskas iedzīvotājiem.

pirms 6 gadiem, 2014.01.21 12:18

Kristīne

Vēl cienā tos korumpantus ar konfektēm, kas pirktas par Bauskas nodokļu maksātāju naudu!

pirms 6 gadiem, 2014.01.21 13:36

triks

Ne tikai ar končām , bet kafijas pods arī galdā.

pirms 6 gadiem, 2014.01.21 17:07

u

nu tieshaam,., tur citu podu vaidzeeja likt galdaa,., )))

pirms 6 gadiem, 2014.01.21 23:22

???

Ka tas viss ir apriebies! TAUTAS "kalpi" savu SAIMNIEKU UN DARBA DEVEJU- LATVIESU TAUTU-ir pataisijusi par mulki!!! Cik ilgi vel tadi "Komari" un ari citi asinssuceji izturesies pret mums ka pret lopiem?

pirms 6 gadiem, 2014.01.21 20:40

glumais

Nu šie ir īstie Rīgas frukti. Vēlēšanas nav aiz kalniem. Vai tiešām mēs nevaram vienreiz ievēlēt tādus cilvēkus kas šos maitasgabalus vienreiz notiesātu ar visu pērkamo prokuratūru priekšgalā desmit gadus uz priekšu, nevaram? Tas atkarājas tikai no mums. Domāju, nemaz tik grūti nav, ja tik vien grib. Pilsētas mērs nu beidzot taču vienreiz tā ka būtu ievēlēts. Nu tad rudenī pacentīsimies pamainīt arī augšas, pcentīsimies, palauzīsim galvas. Ir taču vērts, vai ne, priekš sevis vēlēsim un, Dievs dos, ka tādi jaunupi un Co vairs mums normāli dzīvot netraucēs.

pirms 6 gadiem, 2014.01.21 22:51

B.i.

Zolitūdes traģēdijā vainīgas ,laikam, būs skrūves, ja kāds minētā uzņēmēja autobuss iekļūs avārijā, tad vainīgi izrādīsies pasažieri un šoferītis, jo stāvvietas šiem autobusiem nebija paredzētas, un to nezināja tikai pasažieri un autobusa vadītājs...

pirms 6 gadiem, 2014.01.22 10:40

Vietējās ziņas