Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sola risināt piedūmojuma problēmu Iecavā 4

Rudens darbi dārzos ar nokritušo lapu vākšanu un dedzināšanu rada lielu piedūmojumu Iecavā, traucējot daļai iedzīvotāju. Amatpersonas sola situāciju risināt.

«Brīvdienās mitrās lapas dedzināja lielākajā daļā piemājas dārzu Edvarta Virzas un Raiņa ielas apkaimē,» par novēroto «Bauskas Dzīvei» telefonsarunā pavēstīja kāda Iecavas iedzīvotāja, kura nevēlējās publiskot savu vārdu. «Arī darbdienās nereti nevar iziet no mājas, izkārt dārzā izmazgātās drēbes, kas tūlīt pievelkas ar dūmu smaku, kur nu vēl pastaigāties ar bērnu un baudīt labo laiku, jo visapkārt Iecavas centrā gaiss ir pilns ar dūmiem.»

Iecavā saistošie noteikumi, kas liedz ciema piemājas dārzos dedzināt mitrās lapas un citus atkritumus, pieņemti 2010. gadā. To ievērošanas kontrole uzdota pašvaldības kārtībniekiem, kuru skaits šogad divkāršots līdz četriem, iegādāts arī dienesta auto. Publiski pieejamajos informācijas avotos nav ziņu, cik šādu pārkāpumu konstatēts.

Novada domes opozīcijas deputāte Astrīda Vītola («Vienotība») «Bauskas Dzīvei» pavēstīja, ka pēdējās pāris nedēļās, braucot cauri Iecavai automašīnā, jutusi smogu, kas klājas pār ciematu. «Lapu, zaru un citu atkritumu dedzināšana mūsu pašvaldībā notiek īpaši intensīvi. Dedzina ne tikai biomasu, bet ugunskuros met arī plastmasu, kas degot izdala īpaši kaitīgas vielas. Iedzīvotāji sūdzas, ka ir grūti elpot, mazus bērnus nevar izvest pastaigās, jo tie indīgos dūmus uztver īpaši smagi. Statistikas dati liecina, ka Iecavā ar vēzi slimo iedzīvotāju skaits pieaug, varbūt pie tā daļēji var vainot indīgos dūmus,» pauž deputāte. A. Vītola lūgusi šo jautājumu apspriest pašvaldības komitejās, uzaicināt kārtībniekus sniegt paskaidrojumus.

Pašvaldības dārzniece Sarmīte Avota «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka pirms pāris gadiem lapu vākšana no piemājas dārziņiem organizēta ar «Dzīvokļu komunālās saimniecības» (DzKS) spēkiem, taču pēc tam, kad lapās un augu atkritumos iedzīvotāji ieslēpuši arī būvgružus un citus atkritumus, tas pārtraukts. Viņa šo problēmu aicinājusi risināt jau iepriekš, nosakot atsevišķas dienas vai neilgus laikposmus gadā, kad atļauta sausu lapu un augu atlieku dedzināšana ciematu dārzos. Lai arī pati savā praksē S. Avota šo metodi neizmanto, izvēloties kompostēšanu, tomēr atzīst, ka apdzīvotās vietās nokritušo koku lapu daudzums var sagādāt problēmas. Dārzniece iecerējusi jautājumu atkal aktualizēt pašvaldībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Kārkls

Vītola tāda pārāk jūtīga. Iecavnieki kaut kā nejūt nekādu smogu. Varbūt tajā mašīnā kaut kas gruzdēja?

pirms 6 gadiem, 2013.10.20 20:07

koks

Visi palikuši tik jūtīgi, ka pilnīgi riebj.Un tā vēža pieminēšana ir vienkārši smieklīga. Nededzina jau tās lapas visu cauru gadu, un pa tām pāris brīvdienām, kurās cilvēki cenšas sakārtot savu apkārtni, nekas jau nenotiks. Es arī labāk lapas kompostēju, bet, ne visiem ir, kur tās lapas, un ja vēl ir zari, tad labākais sakārtošanas veids ir tos sadedzināt. Varbūt, vajag būt drusku iecietīgākiem vienam pret otru

pirms 6 gadiem, 2013.10.21 10:06

viesis

Ja Jūs dzīvotu Dartijas mikrorajonā, tad saprastu kā ir dzīvot nemitīgā smogā. Lapas gruzd gan parkā, gan pie privātmājām, gan bērnudārza teritorijā:( Ļoti ceru, ka lapu,atkritumu dedzināšana tagad tiks stingrāk kontrolēta un varēsim elpot tīru gaisu.

pirms 6 gadiem, 2013.10.21 11:05

Iecavniece

Privātmāju rajonos nevar iziet ārā pastaigāties. Māju arī nevar izvēdināt - kā atver logu, tā visi dūmi iekšā. Nedomāju, ka pie vainas ir tikai lapas. Ir taču sākusies arī apkures sezona.

pirms 6 gadiem, 2013.10.21 13:01

Vietējās ziņas