Šonedēļ – «Atvērtās dienas laukos» 1

No šodienas, 10. jūnija, līdz svētdienai, 13. jūnijam, visā Latvijā norisināsies jau par tradīciju kļuvušās atvērtās dienas laukos, kuru laikā tiek popularizēti laukos audzēti, ražoti, gatavoti produkti un sniegtie pakalpojumi un katrs uzņēmums viesus gaida ar savu īpašo piedāvājumu. Mūspusē pie sevis ciemos aicina zemnieku saimniecība «Krišjāņi» Brunavas pagastā, Kugrēnu vīna darītava Gailīšu pagastā, brīvdabas muzejs «Ausekļu dzirnavas» Bārbeles pagastā, «Laima Ceramics» Svitenes pagastā, «Rožmalas» Ceraukstes pagastā, Rundāles ūdensdzirnavas un kafejnīca «Ozollāde» Rundālē, saldumu ražotne «Poļu nams» Bauskā.
 
Zemnieku saimniecībā «Krišjāņi» no ceturtdienas līdz svētdienai varēs iepazīties ar aitu saimniecību, noprovējot aitu piena produkciju, govs piena 16 sieru veidus, degustācijai tiks piedāvātā arī vītināta liellopu desa.
 
Ausekļu dzirnavās no 11. līdz 13. jūnijam būs iespēja apskatīt muzeju gida pavadībā, iepazīstot un izzinot seno darbarīku un mehānismu pielietojumu un demonstrējumus, sasmaržot un nogaršot tikko samaltus miltus ūdensdzirnavās. Pēc ekskursijas varēs nobaudīt svaigi ceptas pankūkas Ausekļu dzirnavu gaumē.
 
Kugrēnu vīna darītava apmeklētājiem piektdien, sestdien un svētdien piedāvās vīna darītavas apskati, stāstījumu par vīna tapšanas procesu, piecu vīnu degustāciju un uzkodas, kā arī viktorīnas pieaugušajiem un bērniem ar balvām.
 
Atpūtas kompleksā «Rožmalas» no 11. līdz 13. jūnijam varēs iepazīt  Ribbes vējdzirnavu vēsturi, uzzināt, kāds ir grauda ceļš līdz gatavai maizei, kā arī izcept savus pīrādziņus un baudīt tos kopā ar tēju.
 
Sestdien, 12. jūnijā, interesenti tiek gaidīti keramikas darbnīcā «Laima Ceramics». No pulksten 11 – 15 darbnīca būs pieejama apskatei, pulksten 11 sarūpēta bezmaksas  ekskursija, pulksten 12 kopīga veidošanas nodarbība – mierīgs un meditatīvs process, kura laikā tiks izveidota bļodiņa. Ekskursijai un veidošanas nodarbībai jāpiesakās iepriekš.
 
Saldumu ražotnē «Poļu nams» atvērto dienu laukos laikā no 10. līdz 11. jūnijam tiek piedāvāta padomju kultūras nama apskate ar stāstījumu, iepazīšanās ar ražotni un produkcijas degustācija. Organizatori aicina ekskursijai pieteikties vismaz vienu dienu iepriekš.
 
Rundāles ūdensdzirnavās apmeklētājiem būs iespēja apskatīt muzeju un iznomāt ūdens inventāru ar 50% atlaidi, savukārt kafejnīca «Ozollāde» Rundāles pilī būs parūpējusies par īpašu ēdienkarti.

Kopumā visā Latvijā interesentus uzņems vairāk nekā 240 lauku tūrisma uzņēmēji – naktsmītnes, amatnieki, pirtnieki, pārtikas ražotāji, biškopji, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un muižas, lauku krodziņi un restorāni, dabas takas un daudzi citi uzņēmēji.
Asociācijas «Lauku ceļotājs» pārstāvji norādīja, ka pasākuma dienās saimnieki piedāvās atlaides, īpaši sagatavotas programmas, ekskursijas, spēles, gardumu degustācijas, kā arī īpaši draudzīgas cenas saviem ražojumiem un pakalpojumiem.

Tomēr pasākumu apmeklētājiem jāņem vērā, ka nepieciešams viesošanos saimniecībās pieteikt iepriekš. Pasākuma standarta norises laiks ir no plkst. 10 – 18, taču saimniecībām var būt arī individuāli norādīts apmeklējumu laiks. Organizatori informē, ka saimnieki ir gatavi uzņemt viesus, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, taču ciemiņiem jāizturas atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem.

«Atvērtās dienas laukos» organizē «Lauku ceļotājs» un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Vairāk informācijas par pasākumu pieejama «Lauku ceļotājs» tīmekļvietnē «celotajs.lv».


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas