«Sony World Photography Awards» Nacionālo balvu saņem īslīcietis Jānis Paļulis 5

«Sony World Photography Awards» Nacionālo balvu saņēmis īslīcietis Jānis Paļulis, kura fotogrāfiju «Mirdzošā sēne» žūrija novērtēja kā labāko no 440 latviešu fotogrāfu attēliem konkursa Brīvajā kategorijā, no kuras atlasīti uzvarētāji Nacionālajām balvām, portālu informēja «Sony» pārstāve Latvijā Ieva Līcīte.

Jānis Paļulis ar fotografēšanu nodarbojas vairāk nekā 10 gadus, lielākoties strādājot ar macro, dabas, ainavu, kāzu un mākslas foto. Atzinību guvušais attēls uzņemts Bauskas pusē 2020. gada augustā, iemūžinot gaismas spēli mežā ap saulrieta laiku. Fotogrāfija veidota gaismas zīmēšanas («light painting») tehnoloģijā.

Komentējot savu uzvaru, viņš sacīja: «Pirms pieciem gadiem, kad man bija tikai 22 gadi, es pirmo reizi saņēmu šo balvu. Tas bija ne tikai pagodinājums, bet arī dzinulis turpināt attīstīt savu talantu. Es guvu apliecinājumu pats sev, ka varu būt fotogrāfs, un fotografēšana ir kļuvusi par manu pamatnodarbošanos. Es esmu ļoti priecīgs un gandarīts par atkārtotu panākumu starptautiskā mērogā. Tas motivē tiekties uz izcilību.»

I. Līcīte skaidro, ka konkursa Nacionālā balva  ir Pasaules Fotogrāfijas organizācijas un «Sony» iniciatīva nolūkā atbalstīt vietējās fotogrāfu kopienas visā pasaulē – šogad konkursā tika iesūtīti darbi no 53 valstīm. Šogad «Sony World Photography Awards» konkursā tika iesniegti vairāk nekā 330 000 darbi, un vairāk nekā 165 000 no iesniegtajām fotogrāfijām iekļāvās Brīvajā kategorijā.

Visu Nacionālo balvu ieguvēju darbi apskatei pieejami konkursa mājaslapā.

Šogad Nacionālo balvu žūrijā Baltijas valstis pārstāvēja fotogrāfi Mārcis Baltskars, Kaupo Kikkass un Dans Macijausks.

«Šis ir viens no pasaules lielākajiem un atvērtākajiem fotokonkursiem. Dalība ir bez maksas, tāpēc talanti pat ar ļoti ierobežotu budžetu var parādīt savus darbus. Atlasot attēlus, es vērtēju stāstu un izpildījumu. Lai uzkavētos pie fotogrāfijas, tai ir jābūt interesantai – jāsajūt attēla vēstījums. Vēlos iedrošināt ikvienu fotogrāfu meklēt saistošas tēmas visa gada garumā un iesniegt savus darbus konkursam. Apsveicam uzvarētājus, jūsu darbs tiek novērtēts!» akcentēja «Sony» vēstnesis un konkursa žūrijas loceklis Dans Macijausks.

«Sony World Photography Awards 2021» studentu, jauniešu, brīvās un profesionālās konkursa kategorijas uzvarētāji tiks paziņoti 2021. gada 15. aprīlī.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Man

liels prieks par Tavu sasniegumu. Skatos un smaidu, jo rodas tik patīkamas emocijas. Tā turpināt!

pirms 8 dienām, 2021.02.17 14:09

SUPER!

Jānis vienmēr izceļas soc tīklos ar gaumigām un fantastiskām fotogalerijām! Pelnīti! Tā turpināt!

pirms 8 dienām, 2021.02.17 14:32

Vērotāja

Esmu sajūsmā par viņa foto.Viņš vienmēr prot pārsteigt ar lieliskām bildēm.

pirms 7 dienām, 2021.02.18 16:03

Budzis

Cik fantastiski nožēlojami šajā tā kunga 2021. gadā vietējās avīzītes mājaslapā sakompresē kvalitatīvas fotogrāfijas, ka tur pazūd viss, kas vien no kvalitātes var pazust... :)

pirms 7 dienām, 2021.02.18 17:52

Vietējās ziņas