SOS ciemata bērnudārzs var izrādīties lieks 12

Īslīces SOS ciemata teritorijā esošais bērnudārzs 2012. gadā var izrādīties nevienam nevajadzīgs. Tā bija viena no atziņām, kas secināma pēc šīs nedēļas novada domes izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdes.Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja bija sagatavojusi vēstuli novada vadībai. Tajā izteikts aicinājums izvērst sadarbību, kas nākotnē izpaustos kā bērnudārza pārņemšana pašvaldības pārziņā.Komitejas sēdē I. Paleja skaidroja, ka SOS jaunā stratēģija paredz no 2012. gada pārtraukt visu savu bērnudārzu finansēšanu. Daudzviet Eiropā SOS bērnudārzus jau tagad savā pārziņā pārņēmušas pašvaldības. I. Paleja par to rosināja domāt arī Bauskas novada domi. Viņa skaidroja, ka pašvaldības pārziņā nonāktu moderni aprīkota ēka ar labu materiāli tehnisko bāzi un augsti kvalificētiem speciālistiem. Bērnudārzā ir vietas 80 mazuļiem, pašlaik tajā četrās grupās ir 73 audzēkņi.Uzklausījuši I. Paleju, deputāti pauda viedokļus, kuros dominēja šaubas, vai pašvaldībai ir nepieciešams vēl viens bērnudārzs. Kad tiks pabeigti visi iecerētie remonti «Zīlītes» un «Pasaulītes» abās filiālēs, tajās būs vieta papildu 180 bērniem. Precizējot bērnu reģistru, var izrādīties, ka pēc pāris gadiem būs problemātiski nokomplektēt visas vietas esošajos bērnudārzos.Novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips pateicās SOS bērnu ciematu asociācijai par ierosmi: «Piedāvājums ir labs. Ja būs bērni, kāpēc gan pašvaldībai nepārņemt savā pārziņā gatavu objektu?» Tika nolemts, ka deputāti maija beigās dosies klātienē iepazīties ar SOS ciemata bērnudārzu. Par tā pārņemšanu pašvaldības pārziņā diskusijas vēl turpināsies.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

anonīms

SOS ir tik ideāls bērnudārzs! Bļāviens, vai tiešām cilvēkiem jau galīgi ir aizgājis ciet (atvainojos par vārdu izmatošanu)! Es vienkārši vairs nesaprotu, ko vēl vajag!!! Varbūt vēl likvidējam Bausku kā pilsētu? Tad tie Lēmēji varēs sēdēt siena šķūnī un lobīt tārpus !!! Kauna namaz nav!!!

pirms 10 gadiem, 2010.05.18 23:12

Par attīstību

Pārņemt ir viens, taču vai Jūs saprotat, kāds finansiālais slogs uzgulsies uz pašvaldību? uzturēt n-tās mājas būs ļoti dārgi, līdz ar to kādai citai sfērai būs jāņem nost (un te ar tradicionālo norādījumu par algu samazināšanu nepietiks). Tā kā tiešām ir par ko padomāt, jāskatās alternatīvas.

pirms 10 gadiem, 2010.05.16 15:23

Saba

Skumji, protams, ka tik tālu esam nodzīvojušies, ka protam tikai slēgt un likvidēt. Bērnudārzs patiešām superīgs!!! Attieksme pret bērnu ir kā pret personību. Bet, ja Novada dome izdomās slēgt,- tad slēgs un nekādu tiltu bloķēšana nelīdzēs ( ir jau pieredzēts).

pirms 10 gadiem, 2010.05.16 13:31

Arnolds

SOS Bērnu dārzs privāts??? No kurienes tā melīgā informācija??? ārzemju un arī latvijas cilvēki saziedojusi naudu, lai bērni tur superīgos apstaklos varētu augt un mācīties, arī tie berni, no kuriem citi bērnu darzi kratās vaļā, jo redziet berns nespēj iekļauties sitēmā. Un tagad to likvidē??? TAS IR NOZIEGUMS, PAR KURU šOS VALDOšOS NOZIEDZNIEKUS JāVED PIE KARATAVAM!!! Vain iepriekšejais muldētētajs un lielais visszinis vispār apjēdz - cik maksā vieta privata bērnu dārzā??? Te bērniņiem, kam ir kādas grūtības nav jāmaksā NEKAS! Un pārejiem drusku vairak kā citos bērnu dārzos! Un pasvaldībai to piedāvā paņemt - un vēl nav labi??? Vai tiešam domē tie cilvēki ir NOMBēTI???

pirms 10 gadiem, 2010.05.16 13:22

*viņiem ir dzīvi vecāki un vecvecāki ,lai iet dzīvot tur,bērnunamu vajag slēgt!

pirms 10 gadiem, 2010.05.15 14:39

domā ar galvu

Komentētāji varbūt nezina, ka SOS bērnudārzs ir privāts, ka tur vecāki par savu atvašu pieskatīšanu maksā vairāk kā pašvaldības bērnudārzos. Bet tur nav problēmas - vecāki drīkst savus bērnus ievietot jebkurā bērnudārzā pēc brīvas izvēles.
Problēma ir cita: vai pašvaldībai, kura būs atrisinājusi vietu trūkumu savos bērnudārzos, vajadzētu pabalstīt arī privātus bērnudārzus, tādejādi radot iespējamību, ka būs jāslēdz kāds savējais, kur ieguldīts ne mazums līdzekļu? Padomājiet par to, pirms bļaustieties!

pirms 10 gadiem, 2010.05.15 11:24

āpāāāC

Nu gan jūs Bauskā laižas lielos ūdeņus - vai tad tautai vairs nav teikšanas - bloķējiet tiltus vēlreiz - Tādu bērnudārzu likvidēt - ja nezinātu kā bērniem tur ir, tad neko neteiktu - tas ir labākais kas vien var būt Bauskā - Tauta - izejiet ielās un novāciet no piltiskās skatuves tos bezsmadzeņu mūdžus...!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.05.15 10:48

opis

Pievienojos omei vai pats priekšnieks nenāk no Gailīšiem, kur arī viss ir izputināts, konservu cehs, kopmītnes, pats centrs ,nedarbojās neviena strūklaka...tā varētu daudz vēl uzskaitīt....var jau vainot privatizācijas un naudas trūkumu , bet lai izpostītu strūklakas, puķes, zālājus tur vjag mācēt , tātad kaut kas nav kārtībā.. kauns tagad vēl postīs vēl vienu sakārtotu vietu.

pirms 10 gadiem, 2010.05.15 09:24

cilveks

viss iet tikai uz galu..visu bankrote visu reorganize..driz bus ta ko lauka iesesi ar to ari partiksi..cik berniem pats iemacisi tik arī berniem bus tas zinasanas

pirms 10 gadiem, 2010.05.15 09:23

ome

Visu postiet tik laukā!Piena kombināts,PMK,PMK 7, ATU, apvienība Apsardze, slimnica un daudz citu !Driz nagus grauzīsiet un liksies garšīgi!Uz priekšu,Urrrrrrrrrrrrrrrrāaaaaaaaaaaaaaa!

pirms 10 gadiem, 2010.05.15 00:58

Kika

Tas būtu noziegums iznīdēt vislabāko bērnudarzu!

pirms 10 gadiem, 2010.05.14 20:49

Vietējās ziņas