Šovasar Bauskas Rātslaukumā būs pieejamas brīvdabas klavieres 24

Trešdienas, 26. jūnija, agrā rītā Bauskas Rātslaukumā tika uzstādītas klavieres, kas ir brīvi pieejamas ikvienam, kurš vēlas tās spēlēt.
Ideju par publiskajām klavierēm realizējis 18 gadu vecs baušķenieks Matīss Kataņenko.

Pērn puisis piedalījās mācībās «Baltic Youth Leadership Programme» Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV). Tālā zeme Matīsu patīkami pārsteidza. «Man ļoti iepatikās Ņujorkas Centrālā dzelzceļa stacija, jo tur bija brīvi pieejamas klavieres. Steigas pārņemtie cilvēki ik pa laikam pie tām apsēdās un spēlēja dažādas melodijas, arī es savam priekam un laika īsināšanai uzspēlēju dažus gabalus. Stacijā valdīja pozitīva noskaņa, šķita, ka cilvēki, klausoties mūziku, smaida vēl vairāk un patiesāk,» stāsta baušķenieks. Šis skats īpaši iespiedies Matīsa atmiņā, un mācību laikā ASV puisis izstrādājis projektu «Public piano installation in Bauska» («Publisko klavieru izvietošana Bauskā»). Mācību organizatori  Matīsa projektam piešķīruši finansiālu atbalstu. Projektā gūtie līdzekļi daļēji seguši ieceres izdevumus – iegādātas klavieres, krēsls, krāsa, mūzikas instrumenta stiprinājumi pie bruģa un plēve, kas klavieres pasargās no lietus.

Projekta realizācijā jaunietis ieguldījis lielu darbu. Klavieres rūpīgi slīpētas un nokrāsotas silti sarkanas, lai garāmgājējiem ir labāk pamanāmas. Lai saskaņotu ieceri, jaunietis vairākas reizes devies uz tikšanos ar Bauskas novada domes speciālistiem.

«Īpaši pateicīgs esmu Bauskas novada domes priekšsēdētājam Arnoldam Jātniekam un attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītājai Lainei Bahai, kas sniedza vērtīgus ieteikumus un palīdzēja īstenot gadu lolotu sapni! Paldies arī Kevinam Berlinskim, kas palīdzēja klavieres glīti noformēt! Projekta realizācija nebūtu iespējama arī bez draugu un ģimenes atbalsta,» atzīst Matīss.

Lai klavieres pienācīgi uzstādītu, jaunietis padomu meklējis pie Andra Lankas, kas kopā ar brāli šādas klavieres Latvijā jau ir uzstādījuši. Līdzīgi projekti realizēti Jūrmalā, Kuldīgā, Liepājā un citviet, kur tuvu pie tūrisma apskates objektiem brīvi pieejamā vietā novietotas klavieres, kuras var spēlēt jebkurš garāmgājējs.

Arī Bauskas Rātslaukumā tagad var spēlēt klavieres. «Vienīgais lūgums – ja līst, apsedziet tās ar blakus novietoto plēves pārklāju!» aicina M. Kataņenko. Brīvā dabā klavieres būs pieejamas līdz tūrisma sezonas noslēgumam.
Publisko klavieru svinīgā atklāšana plānota ceturtdien, 27. jūnijā, pulksten 19.

Pievieno komentāru

Komentāri 24

Ideja

Tur Rātslaukumā derētu visādus krāmus savietot. Vajadzētu izsludināt nolietotas sadzīves tehnikas ievešanu. Vides serviss varētu uzņemties šo atbildīgo pienākumu. Tad visi varētu klabināt, cik sirds patīkas

pirms gada, 2019.06.26 18:00

Skumji

Patiesi skumji lasīt šos ārkārtīgi "seklos" un aprobežoto ļaužu komentārus.. Skumji! Bet pāri visam šim stāv ideja! Lieliska ideja!
Paldies, Matīss, ka savu projektu īstenoji tieši Bauskā! Paldies, ka Tu kā jaunietis lepojies ar savu pilsētu un nesi Bauskas vārdu pasaulē (ASV). Lai Tavs projekts gūst atsaucību iedzīvotāju vidū un pieskandina Rātslaukumu!

pirms gada, 2019.06.26 19:53

skumji?

Man nemaz.Lai viņi raksta ko grib.Ideja tik ļoti,ļoti laba.Liels paldies Matīsam.Kaut vairāk būtu šādu jauniešu.

pirms gada, 2019.06.26 20:12

P

Labs komentārs,bet kāda mārutka pēc Tu izcēli(ASV)?!

pirms gada, 2019.06.30 22:37

Priecīgā

Cik patīkami redzēt, ka arī Bauska atdzīvojas. Ja mēs katrs izdarītu kaut daļiņu, no tā ko dara Matīss, mēs dzīvotu pavisam savādākā pilsētā. Paldies par paveikto.

pirms gada, 2019.06.26 21:22

Piekrītu

Ja ne katrs,tad vismaz daļa.Es arī cenšos darīt apkārtni ap savu dzīvesvietu skaistāku un sakoptāku un no paveiktā ir gandarījums

pirms gada, 2019.06.26 21:34

Bauskas dzīvei

Varbūt esiet tik saprātīgi un izņemiet ārā komentāru -ideja.Jūs taču to variet izdarīt.Vai tas jums pašiem patīk?

pirms gada, 2019.06.27 06:18

Seklais

Man naktīs nenāk miegs, jāizstaigā uzspēlēt.

pirms gada, 2019.06.27 10:22

Bezdibenis

Žēl,ka nav bazūnes,es tavai nakts uzspēlēšanai piepūstu klāt.

pirms gada, 2019.06.27 10:39

P

Šaubos,vai pāris min. uzspēlēsi,tevi iemidzinās.pamodīsies kaut kur-labi,ja slimnīcā.

pirms gada, 2019.06.30 22:44

Rondo

Paldies Tev, Matīss, ka kaut ko tādu uzdrīkstējies izdarīt un turklāt Bauskā! Vienmēr esmu priecājusies par klavierēm Kuldīgā, zināju, ka Jūrmalā tādas ir, un tagad arī mazā, skaistā Bauska var lepoties ar košām klavierēm. Rātslaukums ieskanas! Jau pirmajā dienā pie klavierēm redzēju bērnu un jauniešu barus, lielais laukums kļūst apdzīvots - skan mūzika un priecīgas čalas. Kaut vairāk būtu tādu cilvēku, kas uzdrīkstas un dara! Paldies, Matīss!

pirms gada, 2019.06.27 11:24

Iebrauceja

Skaisti, ka jaunietis domā par savu novadu darot to interesantu. Viena jauka ideja un izpildījums un laukums kļūst modernāks un dzīvīgāks. Kaut nu vietējie to saudzētu un pieņemtu. Kaut laukumā skanētu skaistas melodijas. Paldies idejas autoram!

pirms gada, 2019.06.27 12:23

P

bez idejas nekādi?

pirms gada, 2019.06.30 22:46

Vietejais

Cienījami ko spēj paveikt jaunietis. Gan izvirzīt ideju, piesaistīt līdzekļus un personīgi izpildīt. Matīss, dziļa ciena par Tavu gaumīgi paveikto! Lai veicas turpmāk!

pirms gada, 2019.06.27 12:27

vietēji vietējais

Kuldīgā un Jūrmalā jau pasen plinkšķina - tātad tā nav Matīsa ideja,bet gan pakaļdarinājums. Bet esot gaumīgi paveikts - ha ha ha !

pirms gada, 2019.06.27 12:50

Bailes

Bauska pietiekami daudz vandaļu. Kā nosargāt klavieres, sevišķi naktīs.

pirms gada, 2019.06.27 12:41

ES

varbūt savu pienesumu varētu dot pašvaldības policija un neatstāt klavieru uzraudzību Matīsam,privātuzņēmēji jau savus puķu podus uz nakti vāc nost.......

pirms gada, 2019.06.27 20:43

Vieteji vietejam

Ko Tu pats personīgi esi paveicis un ieguldījis sabiedrībai? Idejas ir mums visapkārt, bet vajag kādu kas tas iīsteno nežēlojot ne savu laiku, ne papildus līdzekļus. Esmu daudz redzējis. Priekš viena cilvēka paveikta, neiesaistot dizaineru un strādnieku komandu darbs perfekts! Parādi savu paveikto. Ai, Ai.

pirms gada, 2019.06.27 15:07

OOOO

Tās klavieres takš, tiks ap***as, ap***as, salauztas, apspļaudītas, aplietas ar alkoholu, apmētātas ar izsmēķiem un apvemtas.

pirms gada, 2019.06.27 19:02

vietēji vietējam

Matīss taču pats raksta par klavierēm Jūrmalā un citur.Neskaud,nav smuki.Pats labāk bez tā ha ha kaut ko izdari.

pirms gada, 2019.06.27 20:23

Vietējās ziņas