Šovasar tīrīs Lielupi pie Cepļa 11

Bauskas novada finanšu komitejas sēdē skatīja jautājumu par dalību Valsts zivju fonda projektu konkursā. Mērķis šoreiz ir tīrīt upi Mežotnes pagastā pie Cepļa. Līdz šim veikti jau vairāk nekā desmit līdzīgi projekti.

Par projektu informēja Bauskas novada attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Jolanta Kalinka. Viņa uzsvēra, ka galvenais ieguldījums šajā projektā ir Valsts zivju fonda nauda, kamēr no Bauskas novada domes līdzfinansējums aptuveni trīs tūkstošu eiro apmērā jau ir paredzēts budžetā – tā ir jau plānotā upes niedru izpļaušana.

«Izvēlētās vietas apstiprinātas ar laboratorijas «BIOR» zivju speciālistu piekrišanu. Šajā gadījumā izvēlēts Ceplis, jo tur ir labas zivju nārsta vietas. Tās tiešām ir stipri aizaugušas, nepieciešams atjaunot. Mēģinām saskaņot vēl divas komponentes – dabas daudzveidību, kas arī ir svarīga, kopā ar Bauskas dabas parka ekspluatācijas noteikumiem. Trešā – lai cilvēkiem būtu izdevīgums – tas uzlabo atpūtas iespējas, var ierīkot peldēšanas zonas, tīri ainaviski vieta ar laiku kļūst pievilcīgāka, salīdzinot ar aizaugušo upes gultni. Līdz šim kā biedrība esam veikuši līdzīgus darbus 10 – 12 vietas pa visu aptveramo Mūsas un Lielupes teritoriju, kur tehniski tas ir iespējams un kur ir izdevīgums cilvēkiem,» informēja Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības pārstāvis Valērijas Gabrāns.

Interesi par projektu paudis arī Rodrigo Fomins, kuram pieder īpašums Ceplī. «Viņš ir apstiprinājis informāciju par to, ko nodrošinās no savas puses. Tai skaitā arī projekta publicitāti un kultūras programmu projekta dalībniekiem,» informēja J. Kalinka.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

tā arī vajadzēja teikt

"iespējas un izdevīgums cilvēkiem", vienīgi varēja precizēt- kuriem? Nekāda pļaušana, vai "pabraukāšna" ar buldozeru, vietās, kur ieplūst attīrīšanu staciju notekūdeņi, vairs nespēs mūsu kādreiz zivīgās upes atgriezt iepriekšējā stāvoklī, kādas tās bija līdz nokļuva "saimnieku" rokās. Nekāda pļaušana, lokāla gultnes "pastumdīšana" vairs nemainīs to tagadējo novadgrāvju statusu. Pārāk daudz ir "sa***s", laikā, kad paši it kā esam saimnieki, bet kādi, kas neredz tālāk par savu iespējamo peļņu, cēloņus, kādēl mūsu upes turpina pamest viss dzīvais

pirms 14 dienām, 2021.02.23 11:25

līdaka

Ceplis ir Mežotnes pagastā.

pirms 14 dienām, 2021.02.23 14:20

līdakai

vaitad kāds ir apšaubījis tavas zināšanas ģeogrāfijas jomā?

pirms 14 dienām, 2021.02.23 14:50

?

Ceplis? Atpūtas vietas?! Cik tur iedzīvotāju dzīvo, cik vispār tur ir vietas, kur pie upes pieiet?

pirms 14 dienām, 2021.02.23 12:57

Upsī

kā reiz Ceplī pie upes pieeju nodrošina pašvaldības zeme, atšķirībā no Codes kur visu kampēji prihvatizējuši, un pie upes tikt nav iespējams

pirms 14 dienām, 2021.02.23 13:47

!

"pieiet pie upes", kā govij, lai padzertos, vai tikai lai paskatītos, jo, kā redzams pēc Mūsas parauga, peldēšanai tā vairs nav izmantojama, ceļgali peldot sitas pa upes dibenu. Ja atceramies, tad tieši Ceplī, abpus kādreizējai pārbrauktuvei virs Priedīšu kapiem pavasaros bija varenas vimbu copes vietas. Priedīšu pusē esošo ar buldozeru izlīdzināja vietējais zemnieks, bet otrpus esošajai, cerams, punktu pieliks iecerētās kārtējās "nārsta vietas" ierīkošana

pirms 14 dienām, 2021.02.23 14:48

Knabam

Atslēgas vārds ir pie Cepļa. Ieejam kadastrs.lv kartes un redzam , kuram ir nepieciešams kā tekstā rakstīts "uzlabo atpūtas iespējas, var ierīkot peldēšanas zonas, tīri ainaviski vieta ar laiku kļūst pievilcīgāka, salīdzinot ar aizaugušo upes gultni".
Un nav ko mālēt acis ar nārsta vietām.

pirms 14 dienām, 2021.02.23 14:41

Ahā

Rodrigo laikam ir plāni vasarā taisīt pasākumus pie upes.
Forši, ka pašvaldība ir gatava skriet palīgā, tiklīdz kādam +/- pazīstamam cilvēkam ir tāda nepieciešamība.

Sarkasms, ja kāds nesaprata.

pirms 11 dienām, 2021.02.26 08:44

Vietējās ziņas