Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Speciālisti reģionos nav apmierināti ar e-veselības darbību 4

Ģimenes ārsti un citi speciālisti reģionos izjūt traucējumus e-veselības darbībā un tie sagādā problēmas, informēja medicīnisko iestāžu vadītāji.

Pašvaldības aģentūras "Iecavas veselības centrs" direktors Sandris Kaidaks klāstīja, ka sistēma strādā "kā pa celmiem". Pašlaik sistēmā nevar izrakstīt e-receptes, tāpēc speciālisti tās sagatavo papīra formā.

"Piecos mēnešos neesam sagaidījuši, ka viss strādātu, kā nākas. Gala lietotājam iemesli, kur ir problēma, nav zināmi," atzina Kaidaks.

Veselības centra vadītājs uzskata, ka pērnā gada ārstu protesti, paužot bažas par sistēmas darbību, bija pamatoti. Viņš gan atturējās komentēt, vai arī tagad speciālistiem būtu jāvienojas protesta akcijā.

Arī Irlavas Sarkanā Krusta slimnīcas vadītājs Kaspars Kārkliņš atzina, ka "ģimenes ārsti spļaudās", lietojot e-sistēmu. Viņaprāt, problēmas novēršanai nepieciešams valstisks risinājums, jo datortehnika iestādē ir jauna, lai arī no valsts vadības izskanēja informācija, ka normālu sistēmas funkcionēšanu nespēj nodrošināt ārstu un iestāžu tehnika.

Savukārt Bauskas slimnīcas valdes locekle Mirdza Brazovska atzina, ka slimnīcā izrakstīto recepšu un darba nespējas lapu apjoms ir daudz mazāks nekā ģimenes ārstu praksēs, taču arī ārstniecības iestāžu speciālisti saskaras ar grūtībām. Pēc Nacionālā veselības dienesta (NVD) paziņojuma par pārtraukumiem sistēmas darbībā slimnīcā izdots rīkojums par recepšu izrakstīšanu papīra formātā.

"Tas, ka mēs paspējam izrakstīt e-recepti, nenozīmē, ka pacients paspēs recepti atprecot aptiekā, jo sistēmā var rasties problēmas," stāstīja Brazovska.

Slimnīcas speciālisti sistēmu kopumā atzinuši par labu, taču ar nosacījumu, ka tā strādās bez ievērojamiem traucējumiem, kā tas ir pašlaik.

Kā ziņots, pēdējās nedēļās e-veselības sistēmā ir novērojami bieži darbības traucējumi. NVD pārstāve Evija Štālberga skaidroja, ka sistēma tika projektēta pirms desmit gadiem un daļēji neatbilst mūsdienu prasībām, tāpēc tagad sākta tās pilnveide, kā rezultātā rodas traucējumi.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija paziņoja, ka ārstu pacietība darbā ar e-veselības sistēmu ikdienas trūkumu un traucējumu dēļ zūd, kā rezultātā biedri sākuši aicināt asociāciju organizēt protesta akciju.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

hmm

kad tie mediki beigs kunkstet un saks stradat----ja no cilveka prasa samaksat obligato veselibas apdroshinashanu tad ludzu kur ir pakalpojumi? kapec jastav 6 meneshi rinda? pec visa izskatas ka arstiem vairak rup nauda nevis pacients un shi e-veseliba ir arstu ieksheja problema kura nedrikst skart pacientus

pirms gada, 2018.05.08 14:19

Vieni psihoterapēti

Veselibas centrs, veselības speciālists, kur ir dakteri (dr.) ?

pirms gada, 2018.05.08 15:33

nezinitis

paši mediķi ir neieintresēti sakārtot savu jomu,jo "bardaks " medicīnā ir izdevīgāks.

pirms gada, 2018.05.08 16:17

patriots

Īstens patriots cenšas dakteru pakalpojumus neizmantot, jo viņam nav lielākas laimes kā, netērējot ne centa valsts finansējuma, atdot galus par valdošās šķiras labklājību un labsajūtu.

pirms gada, 2018.05.08 16:19

Vietējās ziņas