Spēcīgs vējš nodara plašus postījumus Budbergā 1

Pamatīgus postījumus šonodēļ vējš un negaiss nodarījis Bauskas novada Budbergas parkā. Nogāzti daudzi koki, nolūzuši neskaitāmi zari un līdz ar zemi «nolīdzināta» arī parka estrāde. SIA «Vides serviss» darbinieki jau 9. jūnijā kopā ar vietējiem iedzīvotājiem sākuši vētras seku likvidēšanas darbus.

8. jūnija vakarā  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma divus izsaukumus uz Bauskas novada Brunavas pagastu. Uz autoceļa Ērgļi– Budberga un pie Budbergas kapiem tika novākti nolauzti koki, atklāja Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā.

Brunavas pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Marčenkova stāsta, ka arī 2015. gadā negaiss nodarījis posta darbus, tikai toreiz no tā cieta publiskās vietas, šoreiz pagasta saimniecei sāp sirds arī par to, ka apskādētas individuālās dzīvojamās mājas, ne tikai estrāde un skaistais Budbergas parks.

Otrdien, 9. jūnijā, «Vides servisa» strādnieki no kokiem atbrīvojuši ceļu parkā, lai tur vispār var iekļūt. «Darba daudz, grūti pateikt, cik laika tie prasīs, varbūt divas nedēļas. Saprātīgi rīkojoties, estrādi varētu atjaunot,» pauž B. Marčenkova.

Budbergas parks saņēma pirmo negaisa un vēja «triecienu», bet tā spēkos nebija pasargāt Līvānu māju teritoriju mazliet tālāk no tā. Saimniece Gunta stāsta, ka vairākiem ciemā negaisa laikā elektrības kontaktligzdas un ierīču kontaktdakšas sakusušas, arī telefona lādētājs sakusis, nolauzti koki, iesperts kaimiņa metāla skurstenī, notikušas arī citas trakas lietas.

Pretī kaimiņmājas pagalmā atradies batuts, negaisa laikā tas parauts gaisā un iesviests Guntas un saimnieka Āra dīķī, kas atrodas ap 115 metru no tā. Kas par viesuli bijis! «Pie plūmītes atradu atsperes, tad sākām lūkot, no kurienes tās, un atradām batutu. Četri vīri, izrāvuši no dīķa, to nesa, bet vējš aizrāva tāpat,» piedzīvoto «brīnumu» apraksta saimniece.

«Viasat» televīzijas «šķīvim» izrauts robs, citiem kaimiņiem zibens tādu pašu saspēris. Arī ūdenssūknis sadedzis.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs teic, ka «estrāde nu kā aizvērta grāmata». Novada vadība 10. jūnijā apmeklējusi Budbergu un tikusies ar pārvaldes vadītāju Baibu Marčenkovu, nolēmuši, ka estrādi demontēs, palikšot grīda, kāds dēlis gan jānomaina. Jāveido jauna konstrukcija. «Pašlaik «Vides servisa» darbinieki kopā ar Brunavas pagasta strādniekiem visus spēkus veltīs koku novākšanai. Uz Jāņiem noteikti nebūs jauna estrāde, iespējams, vasaras otrajā pusē,» teic V. Čačs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vests

Eh,grūti elektrības automātu izslēgt negaisam tuvojoties?Agrāk cilvēki apzinīgāki bija-plīts šīberi ciet,korķus ārā utt. .

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.11 18:13

Vietējās ziņas