Spēkavīrs Jānis Ilgavižs Skotijā ieraksta Pilsrundāles vārdu 5

Pilsrundāles spēkavīrs Jānis Ilgavižs aizvadījis veiksmīgus startus sacensībās Skotijā. Vispirms 21. septembrī Glāzgovā «SFN expo 2019» notikušajās Eiropas svara stieņa vilkšanas sacensībās uz maksimālo svaru («Europe Deadlift Max») izcīnīta 2. vieta, paceļot 400 kg smagu stieni.

«Ceļā tika pavadītas garas stundas, un Glāzgovā ierados tikai īsi pirms pusnakts, līdz ar to maz laika miegam, jo jau agri no rīta bija jābūt sacensību arēnā. Pirms sacīkstēm necerēju pat tikt trijniekā, jo bija ļoti spēcīgs dalībnieku sastāvs, taču aizraujošā cīņā, paceļot 400 kg, izdevās iegūt otro vietu, par ko, protams, liels gandarījums,» stāsta J. Ilgavižs.

Pēc tam J. Ilgavižs devās uz mazu pilsētu Skotijas ziemeļos Potarču. «Šajā pilsētiņā atrodas slavenie «Dinnie Stones» (akmeņi, kas nosaukti 19. gadsimta Skotijas spēkavīra Donalda Dinnija vārdā). Viens akmens sver 188,02 kg un otrs 144,47 kg, un uzdevums tos ir pacelt no zemes, katru turot savā rokā. Spēka sporta pasaulē šī tiek uzskatīta par ļoti prestižu disciplīnu. Ja esi cēlis «Dinnie Stones», tad tas tiek vērtēts ļoti augstu, jo īpaši šo akmeņu celšanu novērtē tieši Anglijā. Atlēti no visas pasaules brauc uz šo mazo pilsētu, jo tikai ar šiem oriģinālajiem akmeņiem oficiāli tiek atzīmēti rezultāti, kas pēc tam tiek ierakstīti vēsturiskajā «Dinnie Stones» rezultātu grāmatā, kurā ir iekļauti visi rezultāti kopš 19. gadsimta vidus.

Kad ierados Potarčā, bija tāda izjūta, ka visa pilsēta jau ir informēta, ka latvietis ir ieradies celt «Dinnie Stones». Akmeņiem ir īpaši neērti rokturi, kas padara to celšanu sevišķi grūtu. Man šos akmeņus izdevās pacelt diezgan pārliecinoši. Līdz ar to kļuvu par pirmo latvieti, kam ir izdevies pacelt «Dinnie Stones», kļuvu par 61. cilvēku vēsturē, kas tos ir pacēlis, turot gar sāniem. Kā apliecinājumu sasniegtajam saņēmu oficiālu sertifikātu, kurā bija rakstīts, ka esmu palicis vēju zem «Dinnie Stones». Liels gandarījums, ka kļuvu par pirmo latvieti, kas ir pacēlis šos akmeņus, un Pilsrundāles vārds ir ierakstīts «Dinnie Stones» vēstures grāmatā,» par sasniegto stāsta J. Ilgavižs.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Pilsrundāle

No lepnuma un laimes sajūtas aš apraudājos

pirms gada, 2019.09.29 11:39

pirmlatvietim

tur cilāt ģeldēja skotu bruncīšos - kiltos

pirms gada, 2019.09.29 18:01

Iecavnieks

Nu forši, malacis, 400 kg tjagā, kaut arī ar ļamkām ir pamatīgs sasniegums, līdz Ilgavīžam šāds svars Latvijā padevās tikai Konstantīnam Konstantinovam. Malacis

pirms gada, 2019.09.29 20:07

vai

Vismaz vaļas brīžos uzstutējiet mammītei normālu nojumīti!

pirms gada, 2019.10.01 12:35

Vietējās ziņas