Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Spirtnieku» labiekārtošana tuvojas nobeigumam

Iecavas novada «Spirtniekos» trurpinās aktīvās atpūtas zonas labiekārtošana. Atpūtas zonas uzlabojumus pie Iecavas upes par 11 532 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa veic Bauskas novada uzņēmums SIA «Kvintets M». «Darbi rit veiksmīgi, beigsim ātrāk, nekā paredzēts,» atklāj uzņēmuma valdes loceklis Ainārs Marinsks. Būvniecībai atvēlētais termiņš – no šī gada 21. maija līdz 15. jūlijam.
 
«Tikpat kā viss jau ir pabeigts. Atlicis tikai uzstādīt šūpoles bērniem, pabeigt veidot otru volejbola laukumu un izlabot dažus darba procesā radušos defektus,» skaidro A. Marinsks. «Pēdējie paredzētie darbi bija vēl tualešu un atkritumu urnu uzstādīšana. Pirms būvdarbu nodošanas teritorija tiks sakopta,» informē M. Veinbergs.

Pie Iecavas upes publiski pieejama aktīvās atpūtas zona ar galdiem un soliem, un pludmales volejbola laukumu, kas nodrošina iedzīvotājiem rekreācijas iespējas, ir izveidota 2006. gadā. Novada iedzīvotāji te izmanto iespēju piekļūt upei, lai peldētos. Tādējādi tur ir izveidojusies publiskā peldvieta. Astoņu gadu laikā uzstādītā infrastruktūra ir nolietojusies, tāpēc nolemts teritoriju labiekārtot.
Otrs volejbola laukums tiek veidots pēc vietējo jauniešu ieteikuma, atklāj M. Veinbergs.

Iepriekš atpūtas zonā bija pieejams viens galds un ugunskura vieta. Siltajos vasaras vakaros liela daļa aktīvās atpūtas cienītāju nevarēja sagaidīt, kad atbrīvosies vienīgais volejbola laukums. Tagad vieta būs pieejamāka plašākam ļaužu lokam.
 
Atpūtas vietā iedzīvotāju ērtībām iecerētas vairākas pārmaiņas. Upes krastā ierīkota 100 kvadrātmetru liela pludmale, norokot zemes auglīgo kārtu un uzberot biezu grants slāni. Atpūtnieku vajadzībām izvietota pārģērbšanās kabīne, kas ir novietota uz bruģēta laukuma. Vecās atpūtas vietas koka konstrukcijas aizstātas ar jauniem masīvkoka galdu un divu solu komplektiem, kur vienlaikus var sēdēt vismaz seši cilvēki. Kopā ir izveidotas sešas šādas atpūtas vietas. Ir padomāts arī par divu ugunskura vietu ierīkošanu.

Lai dažādotu bērniem brīvā laika pavadīšanas iespējas, kamēr vecāki sauļojas pludmalē, uzturas atpūtas vietās vai spēlē pludmales volejbolu, plānots uzstādīt rotaļu konstrukciju.

Publiskās rekreācijas zonu norobežojošais koka žogs ir noņemts un aizstāts ar kontūrgrāvi, gar kuru izveidota dekoratīvu stādījumu josla. Tas novērsīs automašīnu iebraukšanu minētajā teritorijā un radīs tur esošo iedzīvotāju, galvenokārt bērnu, drošību. Lai iedzīvotāji piekļūtu publiskajai teritorijai, ir atstātas divas grāvja pārejas vietas. Aktīvās atpūtas zonā uzstādītos atkritumu konteinerus un tualetes varēs ērti apsaimniekot – tiks nodrošināta to pieejamība smagajam autotransportam, saglabājot iebrauktuvi, kas norobežota ar paceļamu un slēdzamu metāla barjeru.
 
M. Veinbergs informē, ka teritoriju aktīvi izmanto jaunieši un ir saņemtas sūdzības no tuvējās apkaimes iedzīvotājiem par vietas piemēslošanu, tāpēc pašvaldība raudzīšot, lai atpūtas vietu regulāri uzmana kārtībnieki.

Iecavnieci, kura nevēlējās atklāt savu vārdu, satrauc arī ainava, kas paveras līdz labiekārtotajai atpūtas vietai: «Nogriežoties no Baldones ielas un pabraucot garām pirmajām apdzīvotajām mājām, paveras nesimpātisks skats – pļavas aizaugušas un piebērtas ar būvgružiem. Jādomā, kā izskatās visa kopējā ainava, ne tikai pati atpūtas vieta.»

«Spirtnieku» labiekārtošanu īsteno ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalstu. ELFLA finansējums šajā projektā ir 90 procenti no visām attiecināmajām izmaksām. Tie ir 10 379,18 eiro, bet pašvaldības ieguldījums – 3575,05 eiro.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas