Sporta halle Bauskā sāk darbu 35

Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas hallē stadiona teritorijā šonedēļ notiek defektu novēršanas darbi, kā arī ar jauno zāli iepazīstas treneri un jaunie sportisti. Basketbolisti, brīvās cīņas pārstāvji, dambretisti un vieglatlēti nākamnedēļ aizvadīs brīvos treniņus.

Sporta halle nodota ekspluatācijā 7. decembrī, un ar šo brīdi sākusies ievākšanās telpās. Pagaidām gan bez skaļiem pasākumiem un svētkiem. «Atklāšanas pasākumu plānojam. Būs basketbols, brīvā cīņa, dambrete, vieglatlētika. Tomēr tas būs tad, kad apstākļi ļaus,» informē Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) direktore Biruta Grantiņa.

Labi apstākļi
Tikmēr 9. decembrī savās telpās sāka iekārtoties brīvās cīņas sportisti. «Pagaidām izskatās lieliski. Trenēties es sāku salīdzinoši nelielā telpā tepat stadionā zem tribīnēm. Ar šo nevar salīdzināt. Cits līmenis, citi apstākļi, laba ventilācija – treniņprocess būs labāks,» vērtē brīvās cīņas audzēknis Dāvis Rimševics, kurš Latvijas valsti ir pārstāvējis arī starptautiskās sacensībās.

Ar jauno telpu apmierināts ir Bauskas novada BJSS brīvās cīņas treneris Andrejs Vasiļjevs. Līdz šim treniņi aizvadīti Codes pamatskolā, tagad visu varēs pārcelt uz Bausku. Brīvās cīņas treniņi gan nav vienīgie, kas notika citās zālēs, jo tāpat nācies uz citurieni braukāt basketbolistiem un vieglatlētiem. A. Vasiļjevs cer, ka, redzot jauno Bauskas zāli, aizvien vairāk jauniešu vēlēsies sportot un pievienoties nodarbībām.

Ar skatu uz stadionu

Tikmēr sporta zālē meistari uzklāj pēdējo, ceturto lakas kārtu. Vispirms uz koka grīdas uzklātas pirmās divas kārtas, tad veikts krāsojums, uzklāta trešā kārta un šajā nedēļā pēdējā, ceturtā lakas kārta. Sporta hallē vēl aizvien vietām pieslēdz arī ventilāciju, bet jau ir skaidrs, ka nākamnedēļ varēs sākties individuālie treniņi basketbolā.

Tāpat Bauskas novada BJSS darbinieki pārvācas no pašreizējās ēkas Uzvaras ielā 4 uz jaunajām telpām, kuru gan ir salīdzinoši maz. Divi gandrīz savienoti kabineti direktores vietniekiem, metodiķiem un citiem darbiniekiem, neliels direktores kabinets un medmāsas kabinets. Kā vērtē direktore, jauno telpu viens no ieguvumiem ir plaši logi ar skatu uz stadionu.

Virkne telpu ir apvienotas ar citām. Piemēram, vienā no ventilācijas telpām atrodas neliela virtuve. Arī citas līdzīgas telpas plānots izmantot kā noliktavas dažādu sporta veidu inventāram. Apsildāmie elementi daudzās telpās veidoti kā soliņi, uz kuriem var sēdēt.

Atvieglos sacensību rīkošanu
Jaunās ēkas ieguvums lielā mērā ir gaišas telpas. Vislabāk tas novērojams administratīvajā korpusā un brīvās cīņas zālē – plaši logi un skats uz Mūsas ieleju.

«Skats pa logiem mūsu sporta zālei ir tik labs kā nekur citu Latvijā,» atzīst A. Vasiļjevs. Viņš vērtē, ka jaunā zāle atvieglos vietējo un reģionālo sacensību rīkošanu – nebūs jāiet un speciāli kādā citā zālē jāuzstāda cīņas paklājs, varēs sacensties treniņu zālē. Latvijas čempionātu gan šeit rīkot nevar – vajadzēs izmantot sporta halles zāli vai citas telpas. Tomēr jau tagad treneris atzīst, ka varēs atjaunot pirms vairākiem gadiem rīkotās komandu sacensības starp jaunajiem brīvās cīņas pārstāvjiem – šādas sacīkstes jaunā telpā var rīkot. Telpas ieguvums ir arī grīdā iestrādātie elektrības pieslēgumi, kas atvieglos tiesnešu darbu un būs mazāk problēmu ar kabeļiem.
Tikmēr sporta skolas direktore jau plāno telpu piepildījumu. Būs atsevišķi stendi, kur varēs skatīt dažādu sporta veidu panākumu vēsturi – brīvajā cīņā, vieglatlētikā, basketbolā. Zāles būvniecības process ir beidzies, tagad jādomā par treniņu procesu, telpu piepildījumu un teritorijas apsaimniekošanu. «Nebūs sliktāk kā baseinā,» saka B. Grantiņa.

FAKTI

- Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta halles būvniecību veica SIA «Selva būve» par 5 659 960 eiro ar pievienotās vērtības nodokli.

- Līgumu par sporta halles celtniecību 2017. gada 3. maijā parakstīja Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa un SIA «Selva Būve» valdes loceklis un tehniskais direktors Gvido Mičulis, par kopējo summu, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, 4 049 181 eiro. Summa dažādu iemeslu dēļ būvniecības gaitā palielināta.

- Publiskajā apspriešanā 2015. gadā potenciālās halles būvniecības izmaksas novērtēja par 5 405 645,09 eiro ar pievienotās vērtības nodokli.

Pievieno komentāru

Komentāri 35

Tu

par ko tev tik liels prieks par Birutu .... ka nelietderīgi izsaimniekoja naudu ar savam korekcijām halles būvniecibas laika. Par 5,5 mlj jebkurš klauns var ko tādu uzbūvet !

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 15:11

Nodokļu maksātājs

Birutas kundze,nosauciet lūdzu treniņlaikus,kad es,nodokļu maksātājs,par manu nodokļos samaksāto naudu halli uzcēlāt,varēšu iet patrenēties jaunajā sporta zālē. Tātad,Grantiņas kundze un Bauskas novada deputāti,nopublicējat konkrētus laikus,kad Bauskas novada nodokļu maksātāji var nākt un trenēties jaunajā sporta zālē!!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 18:21

Nodokļu maksātājam

Vispār jau tā ir Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas ēka, kur pamatā trenēsies skolas audzēkņi. Pie kuriem sevi pieskaitāt- bērniem vai jaunatnes. Pēc komentāra grūti noteikt, bet velk uz bērniem.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 22:57

nodokļu maksātājiem

pasteidzieties parevidēt armijas piegādāto humpalu sūtījumu, kad halle sāks darboties ar pilnu kaudu, vairumam jūsu bērnu būs iespēja ko mugurā un kājās uzvilkt...

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.12 13:27

Maksātājai

Vispār jau Bauskas Baseins arī ir Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas ēka, un pēc tava komentāra uz baseinu var iet tikai bērni??? Neraksti,ja tēma sveša.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.12 16:47

maksātāja

Nu vispār jau darbs pēc analoģijas arī būs. Tam tā kā būtu jābūt skaidram! Kam te tēma sveša?

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.14 16:06

bumba

Diena iesākās ar ļoti jauku ziņu, paldies projekta īstenotājiem!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 08:24

Volejbolists

Pie volejbola laukumiem nogāzē uz tiesnešu māju bija soliņi,kur vērot spēli,starpspēlēm pasēdēt iedzert kafiju,turpinot skatīties spēles. Bet Bet kāpēc tagad sēdvietas,skatītāju soliņi ir likvidēti? Vai tiešām tāpēc,ka vēl naudu ieekonomētu? iR TAČU MILONĀ PĀRMAKSĀTS,bet samazināts darba apjoms,soliņi būtu jāatjauno. Esmu šausmā,ka spēles būs jāskatās no gājēju trepēm vai sporta skolas balkona,kur mani nelaidīs,jo neesmu sporta skolas darbinieks"!!!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 16:39

Iedzīvotājs

Izskatās, ka lielajā sporta zālē būs tikai viens volejbola laukums, absurds, ja jau, Codes un Griķu skolās varēja divus iespiest, tad šajā projektā tikai viens, gan jau kaut kas projektētājiem nogājis greizi! Kāpēc tā?

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.14 08:53

Malači

Malači ! Darbs ir paveikts ! Prieks par tiem, kas centās no sirds, neskatoties ne uz kādām grūtībām, nebūšanām un citām nejaukām lietām.
Lai veicas arī turpmāk !
Mūsu sportistiem sasniegt jaunas virsotnes sportā !
Priecīgus Ziemassvētkus !

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 08:46

sports

Birute savā vietā! Ar pamatdarbu īsti neveicās, bet celtniecība iet no rokas.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 08:50

Pans Kleksis

Izskatās, ka Birutei PR troļļu bars arī labi strādā. Lielisks foto ar Birutes mašīnu pie halles logiem. Izskatās, ka jau pašā hallē grib noparkoties :-)

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 08:54

...

Vajag iespļaut ? Jums arī jauku dienu !!!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 09:46

He

Palūko trešo bildi, žurnālists varēja tuvplānu uzņemt :-) Šāds demonstratīvs auto novietojums izsaka visu!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 09:52

Auseklis

Pavērtē objektīvi- direktore pārved aprīkojumu ar savu privāto mašīnu !!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 12:52

Pensionārei, kurai ir 67 gadi, problēmas ar pārvietošanos.Labāk būtu gājusi pensijā.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 13:36

pieaugušo spēles

vis jau būtu labi, ja vien šajā miljonus vērtajā hallē sportojošo bērnu vecāki nebūtu pateicīgi domei par piešķirto desmitnieku šo bērnu pusdienām...

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 10:30

Klukste

Basketbolisti, brīvās cīņas pārstāvji, dambretisti un vieglatlēti nākamnedēļ aizvadīs brīvos treniņus. Kā? Vai Bauska neietilpst LV teritorijā, kur ir izsludināts ārkārtas stāvoklis ar aizliegumu sporta nodarbībām telpās?

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 13:24

Čukste

Nav aizliegums sporta nodarbībām, ir tikai kaut kādi kritēriji, kas jāizpilda. Turklāt profesionālajiem sportistiem tie kritēriji ir vēl citādāki.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 13:30

Ieviña

Kur trenèsies futbolisti?Vai atkal neatradìsies vieta futbola treniñiem?Iepriekśèjo gadu vajadzèja braukt uz lauku skolu sporta zàli.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 17:21

Uraa

Lai vai kā tur kas gājis, veicies, neveicies, halle ir gatava! Gaidu to brīdi, kad gan bērni varēs pilnvērtīgi sportot kopā , gan arī vecākiem tiks kādi labie treniņi pieejami savam priekam un veselībai. Tas ir labi, ka ir uzņēmīgi ļaudis kas uzņemas ko šādu realizēt! Bauska sen halli bija pelnījusi! Nu jālūkojas ledus halles virzienā! :)

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 17:27

bērni sen pelnījuši

lai uzkrātu spēkus darbam, pieaugušo kārtā nokļuvušiem ar saviem nodokļiem spētu atdot šos aizņemtos miljonus

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.13 12:26

Ar slotu pa pēcpusi

Par maz naudas vēl Bauskas domes un administrācijas kreisroči izplenderējuši?

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.13 14:54

rapsis

Nav slikti priekš dažiem jauniešim kur tur nositīs savu laiku ,par pieciem miljoniem .Unsliktāk kā baseinā jau nebūs,jobaseinā džakuzi,jatovar saukt par džakuzi var nosalt riktīgi.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 17:33

Es

Sportot hallē tiem dažiem redz ir interese to darīt, ne jau obligāti jāiet. Kas iet, tas dara, tam tiek.... Un kam gan arī lai nepasportotu 5miljonu hallē, ja ir tāda iespēja...

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 17:45

ip

Birutas kundze,nosauciet lūdzu treniņlaikus,kad es,nodokļu maksātājs,par manu nodokļos samaksāto naudu halli uzcēlāt,varēšu iet patrenēties jaunajā sporta zālē. Tātad,Grantiņas kundze un Bauskas novada deputāti,nopublicējat konkrētus laikus,kad Bauskas novada nodokļu maksātāji var nākt un trenēties jaunajā sporta zālē!!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 18:20

M

Bezjēdzīga zāle!! Aizbrauciet uz Cēsīm un paskatieties kādaj ir jābut sporta celtnei!! Skumīgi!!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 20:15

Joriks

Kas tads tur Cēsis tāds baigais?

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.12 09:26

Sprīdītis

Un atkal kranči žvankst un karavàna iet tālāk. Pažvankstes un apniks. Neviens to nepaveica un neviens to neizdarīja. Varējāt darit labak- nu nesanāca Jums un nebus jûsu vàrds tālāk pa Bauskas forumu ticis. :D

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 20:41

Neticēju

Noticis necerētais , jaunā sporta zāle uzbūvēta , paldies uzņēmīgajiem projekta īstenotājiem .Izskatās skaisti .

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.12 19:36

skaistulis

Skaista sieviete, skaisti uzcēla skaistu celtni par skaistu naudu.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.15 17:09

Fans

Kr4 *** tā sporta zāle, tāpat kā memelē. Kad būs normālas tribīnes?

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.14 01:14

Vietējās ziņas