Sporta kompleksu «Mūsa» pārbūvē rallijkrosam 2

13. un 14. jūlijā sporta kompleksā «Mūsa» Bauskas novada Gailīšu pagastā tiks aizvadīts Ziemeļeiropas (NEZ) rallijkrosa čempionāta trešais posms. Sacīkstei, kurai jau pieteikušies astoņu valstu sportisti, Mūsas trase tiek pārbūvēta līdz nepazīšanai.
 
Mūsas autotrases saimnieks Edgars Maišelis «Bauskas Dzīvei» skaidro, ka rallijkross Eiropā attīstās un kļūst populārs, piesaista vairāk skatītāju, tālab arī «Mūsā» izlēmuši izveidot apstākļus šim sporta veidam. Latvijā rallijkrosa popularitāti noteikti vairo Reiņa Nitiša uzvaras Eiropas čempionāta posmos.

Tā kā Reinis šosvētdien brauc kārtējās čempionāta sacīkstēs Zviedrijā, vēl skaidri nav zināms par viņa dalību NEZ posmā Bauskā. Ja tur viss būs kārtībā, viņš nākamsestdien varētu startēt arī «Mūsā», laikrakstam stāsta Viesturs Saukāns, Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) preses dienesta vadītājs.

Rallijkross ir tik populārs, ka visi nemaz nevar tikt Eiropas čempionātā piedalīties, tālab izveidota vēl Centrāleiropas sacīkšu zona un Ziemeļeiropas zonas sacīkstes. Rallijkrosam no autokrosa svarīgākās atšķirības ir tās, ka autokrosā tomēr liels uzsvars uz bagijiem, bet rallijkrosā brauc tikai salonautomašīnas; autokrosā cīnās pa grants seguma trasi, bet atbilstoši visiem Eiropas standartiem un nosacījumiem rallijkrosa trasei jābūt 75 procentiem asfalta seguma un līdz 25 procentiem grants segumam, skaidro E. Maišelis. Tālab notiek vērienīga trases paplašināšana un pārbūve. Viņš pat lielo apzīmējumu – sākusies jauna ēra.

Sacīkšu organizatori brīdina skatītājus, ka nākamsestdien un svētdien rallijkrosa sacīkstes sporta kompleksā «Mūsa» varēs vērot tikai A un D tribīnē, drošības apsvērumu dēļ B un C tribīnes būs slēgtas. Braukšanas ātrums rallijkrosā ir ļoti liels.

Pašlaik pieteikušies vairāk nekā 30 dalībnieku, cīņai NEZ rallijkrosā gatavojas Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Norvēģijas, Zviedrijas un Dānijas sportisti, kopīgi ar NEZ sastāvā ietilpstošajām valstīm spēkosies arī Baltkrievijas un Polijas braucēji. 

13. un 14. jūlijā «Mūsā» līdztekus NEZ rallijkrosa posmam notiks arī LAF Folkreisa vasaras kausa 3. posma sacensības, jauno Mūsas trases versiju iemēģinās kroskartu braucēji, posms tiks aizvadīts arī Latvijas Bērnu čempionāta Beta bagijiem ieskaitē.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

dainis

sacakarēs tik trasi ar savu asfaltu un viss

pirms 7 gadiem, 2013.07.07 16:53

chiko

nu drosi vien nebus tik traki ka sacakares trasi..Butu loti labi ja padomatu partribines atjaunoshanu.Protams tur ir vajadzigi lieli lidzekli.

pirms 7 gadiem, 2013.07.08 09:25

Vietējās ziņas