Sporta skolai Vecumniekos izraudzīta direktore 1

Par Vecumnieku novada domes sporta skolas direktori kļuvusi Gita Briņķe. Domes sēdē 25. jūnijā deputāti viņu amatā iecēla vienprātīgi. 


Pašvaldības izpilddirektore Aiga Saldābola informēja, ka konkursā uz izsludināto vakanci saņemti divi pieteikumi. Izvērtējot pretendentus, vairāk punktu ieguva un par piemērotāko atzīta G. Briņķe. Viņa ir Sporta skolas vieglatlētikas trenere un sporta pedagoģe gan Stelpes, gan Valles pamatskolā, novada sporta skolotāju metodiskās apvienības vadītāja. Līdz apstiprināšanai amatā bijusi Sporta skolas direktora pienākumu izpildītāja.


 «Šo izaicinājumu pieņēmu, jo Sporta skolā ir laba treneru komanda, ir tradīcijas un iesāktas lietas, kas jāattīsta. Gaidāmās administratīvi teritoriālās reformas dēļ pašlaik dižas pārmaiņas neplānoju; mans uzstādījums ir turpināt nodrošināt mācību treniņu grupu darbu volejbolā un vieglatlētikā un nodarbības basketbolā, kas pagaidām ir interešu izglītība,» tiekoties ar deputātiem, sacīja jaunā profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādes direktore. Viņa Sporta skolā strādā kopš tās dibināšanas, tāpēc «viss ir zināms, kas jādara». 


G. Briņķe atzina, ka Sporta skolas pienākums ir vadīt arī vispārizglītojošo skolu sporta metodisko darbu. Lai sadarbība būtu veiksmīgāka, jāveido ciešāks kontakts, jāuzlabo komunikācija ar katras pamatskolas un vidusskolas direktoru. «Ir svarīgi izprast situāciju un panākt, lai Sporta skola rēķinās ar vispārizglītojošo skolu darbu un arī otrādi. Audzēkņi mums novadā ir vieni un tie paši, un mēs strādājam viņu nākotnes labā,» viņa uzsvēra. 


Deputāte Anna Balgalve interesējās, vai plānots atvērt mācību treniņu grupu basketbolā, jo agrāk tāda bijusi un novadā ir piemērota infrastruktūra, lai nodrošinātu nodarbībām nepieciešamo. «Lai atvērtu grupu, sākumā jāveido sagatavošanas grupa, jo jābūt pakāpenībai. Misā basketbols vienmēr bijis cieņā un katrā skolā ir tradīcija, kas kādā no sporta veidiem vairāk iesakņojusies. Pozitīvi, ka pašvaldība sponsorē šo interešu izglītību un skolēni piedalās visās Sporta skolas sacensībās komandā, ko organizē iecavnieki. Visu laiku bijis tā, ka basketbolisti startējuši apvienotā komandā «Iecava/Vecumnieki»; Jura Orinska vadībā darbs bija ļoti labi organizēts,» sacīja G. Briņķe. 
«Grupu varētu komplektēt, ja būtu labs treneris, kas vēlētos strādāt ar bērniem. Viņam ir jābūt ļoti ieinteresētam, vienlaikus gan skolotājam un menedžerim, gan tētim un mammai. Tāds ir trenera darbs, kas būtiski atšķiras no ikdienas skolotāja pienākumiem un rūpēm. To sajutu, kad 2007. gadā sāku strādāt par treneri.» G. Briņķe ir absolvējusi toreizējo Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtu (tagad – Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija); viņai ir profesionālais maģistra grāds un piektā līmeņa profesionālā kvalifikācija. Strādājusi par sporta darba organizatori Valles pagastā, vieglatlētikas treneri Aizkraukles rajona sporta skolā un Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolā; kopš 2011. gada – Vecumnieku novada domes sporta skolā.


 Pedagoģe un trenere organizē un vada novada vispārizglītojošo skolu audzēkņu sporta sacensības, nodrošina Valles pamatskolas un Vecumnieku sporta skolas audzēkņu piedalīšanos dažāda mēroga sacensībās Zemgales reģionā, Latvijā un starptautiskā mērogā, kur gūti vērā ņemami sasniegumi. Kopš 2010. gada viņa ir bērnu nometņu vadītāja. 


«Bauskas Dzīve» jau vēstījusi, ka šopavasar pēc ilgstošas slimības mūžībā aizgāja Vecumnieku sporta skolas direktors un volejbola treneris Jānis Plūme. Viņš profesionālās ievirzes izglītības iestādi vadīja kopš 2019. gada 28. augusta. Pirms tam direktors bija Ivars Sprancis. 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Bolts

Jo dziļāk mežā, jo vairāk malkas !!!

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.03 19:14

Vietējās ziņas