Sporta skolas beidz vieglatlēti, basketbolisti, florbolisti un galda tenisisti

Jūnijā Bauskas un Iecavas novadā bija sporta izglītības iestāžu izlaidumi. Šķiršanās brīži bija īpaši aizkustinoši, jo treneri ar audzēkņiem pavadījuši kopā vairāk nekā desmit gadus.

Iecavas novada sporta skolas «Dartija» izlaidums notika 8. jūnijā sporta namā «Dartija». Savukārt Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) izlaidums izglītības iestādē bija 16. jūnijā.

Bauskā izlaidumam bija divas daļas. Vispirms notika izglītības programmas «20V» izlaidums, kurā sumināja 28 audzēkņus, kas beiguši pamatskolu. Daļa no viņiem turpinās studijas citos novados, citi – paliks tepat un trenēsies Bauskā.

Izglītības programmu «30V», kurā mācījās vidusskolu beidzēji, Bauskā šoreiz absolvēja 12 jaunie sportisti. Bauskas novada BJSS direktore Biruta Grantiņa atzina, ka viņa priecājas, vecāku rindās redzot bijušos sporta skolas audzēkņus. «Sports dod rūdījumu nākotnei,» jauniešiem teica B. Grantiņa.

Divi absolventi spēlē florbolu – Uģis Ritvars Jirgensons un Aivis Barkovskis. Abus pazīst arī kā veiksmīgus pieaugušo komandu spēlētājus. U. R. Jirgensons ir viens no Latvijas «Elvi» florbola virslīgas vienības «Bauska» aizsardzības balstiem.

Beidzēju vidū ir arī Māra Šekava trenētie četri jaunie basketbolisti – Elvis un Endijs Simanoviči, Oskars Skuja un Rinalds Ņikaņins, kas pārstāvējuši Bausku gan Latvijas mēroga sacīkstēs, gan starptautiskos turnīros. Daži jaunieši bija komandas sastāvā, kas savulaik Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 2. divīzijā savā grupā izcīnīja pirmo vietu.

Visemocionālākā grupa bija galda tenisisti – piecas meitenes un viens puisis, kas ar treneri Modri Indriksonu kopā pavadījuši pat vairāk nekā desmit gadus un piedalījušies daudzos turnīros un sacīkstēs. «Esmu lepns, ka ir tik daudz manas nodaļas audzēkņu,» pauda M. Indriksons, kuram saviļņojuma dēļ bija grūti runāt. Viņš atcerējās kaut ko par katru savas grupas audzēkni, sakot labus vārdus un kavējoties atmiņās.

Galda tenisa grupu šogad beidza Viktorija Agejeva, Lauma Meimere, Agita Solzemniece, Beāte Šīmane, Silga Ose un Roberts Puriņš. Meitenes atzina, ka nākamo mācību gadu Bauskā diez vai pavadīs, tomēr brīvdienās sacensībās vēl plāno piedalīties. S. Ose beigusi ne tikai galda tenisa, bet arī vieglatlētikas grupu un cer mācīties Latvijas Sporta un pedagoģijas akadēmijā.

Emocionālajā izlaidumā M. Indriksonam bija grūti valdīt asaras. Audzēkņi trenerim dāvāja skaistu kūku, kas izskatījās kā galda tenisa rakete ar bumbiņu. Pedagogam bija grūti izšķirties – ēst vai baudīt ar acīm. «Novēlu jums arī turpmāk labus panākumus,» teica M. Indriksons.

Iecavā 8. jūnija pievakarē skolas beigšanas apliecības saņēma pieci Iecavas novada sporta skolas «Dartija» izglītojamie. Trīs bija vieglatlēti, treneres Daces Vizules audzēkņi – Rūdolfs Jānis Štāls, Dairis Feldmanis un Matīss Rihards Mītins. Divi absolventi bija trenera Viļņa Gailuma audzēkņi – basketbolisti Edžus Kauķis un Ritvars Priede. Sporta skolai «Dartija» šis ir jau septītais izlaidums, liecina sporta skolas «Dartija» mājaslapas informācija.

Arī iecavniekiem vērā ņemami panākumi. E. Kauķis šogad basketbola kluba «Dartija» sastāvā kļuva par Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas čempionu. No vieglatlētiem visvairāk pazīstams ir R. J. Štāls, kurš nodarbojas ar lodes un diska mešanu. Sportisti turpina pārstāvēt savu novadu. Aizkraukles novada sporta skolas atklātajā čempionātā diska mešanā 11. jūnijā R. J. Štāls izcīnīja otro vietu gan U20, gan pieaugušo konkurencē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas