Sporta skolas turpina darbu attālinātā mācību režīmā 5

Arī ārkārtas situācijā valstī sporta skolu treneri un administrācija turpina darbu. Saziņa un treniņu plānu kontrole ar skolēniem notiek attālināti, savukārt sporta skolu administrācijas pārstāvjiem arī šajā situācijā ir, ko paveikt.

Aktīvs darbs notiek Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolā (BJSS) – izglītības iestāde gatavojas akreditācijai. «Jādomā, ka akreditācija līdz 18. jūnijam, kā plānots, noteikti nenotiks, jo arī daudz kas cits ir pārcelts. Tomēr gatavojamies – rēķināmies, ka akreditācija varētu notikt vasaras vidū vai rudenī,» stāsta Bauskas novada BJSS direktore Biruta Grantiņa.

Direktore norāda, ka sporta skolas darbā apstājies nekas nav. «Treneri māca skolēniem teoriju, informējam par sporta veidu vēsturi. Sporta skolas mājaslapā ir daudz publikāciju – gan viktorīnas pa vecuma grupām, gan arī treniņu plāni,» stāsta B. Grantiņa.

Bauskas peldbaseins ir slēgts, un visās tilpnēs izlaists ūdens. Tomēr notiek peldbaseina servisa apkope, kurā iesaistīti baseina darbinieki.

Sporta skolas mājaslapā pašlaik ievietoti nodarbību apraksti dambretē, sporta peldēšanā, basketbolā, kā arī viktorīnas vieglatlētikā, galda tenisā un futbolā. «Sporta skolas e-klasi regulāri apmeklē apmēram 60 procenti interesentu. Jāatzīst, ka bērni ir ļoti noslogoti, daudz darba mācību priekšmetos. Treneri ar audzēkņiem darbojas vismaz trīs reizes nedēļā. Mēģinām gūt pieredzi arī no citām sporta skolām,» informē B. Grantiņa.

Aktīvi ar saviem jauniešiem cenšas strādāt Bauskas novada BJSS basketbola treneris Juris Ojāru. «E-klasē liekam uzdevumus, ko bērni var pildīt mājas apstākļos. Ar bumbām un bez bumbām, lai nepazūd bumbas sajūta un reizē ir vingrinājumi spēkam, ātrumam, izturībai,» stāsta J. Ojāru.

Viņš sociālajos tīklos meklē vingrinājumu ierakstus, lai var nosūtīt jauniešiem paraugus. Treneris cer, ka jaunākajiem bērniem nodarbības pieskatīs vecāki, bet vecākajām grupām pašām esot jāsaprot, ka jāuztur sevi formā; ja pie mājas ir grozi, uzmest bumbu vai kaut centīgi nodarboties ar driblu. «Katrā ziņā tas ir kas jauns mums un arī bērniem,» teic J. Ojāru.

Tāpat darbu aktīvi turpina Vecumnieku novada domes sporta skola. «Pašlaik plāni ir tādi paši kā parastajā skolā – strādāt līdz 31. maijam. Pieļauju, ka varbūt arī ilgāk un būs darbs vasaras sezonā. Bērniem ir individuālie plāni, laba atgriezeniskā saite, viss notiek. Jaunieši ir diezgan apzinīgi, rēķinājāmies, ka centība būs mazāka. Strādā visi, prasa, trenējas,» stāsta sporta skolas direktors Jānis Plūme.


Pievieno komentāru

Komentāri 5

Raimis

Bet par ko direktore saņem algu,ja treneri neatrodas darbā? Vai nevajadzētu,kamēr karantīna ,sporta skolas kolektīvam iet bezalgas atvaļinājumā?

pirms gada, 2020.04.03 14:57

Laima

Igor, atslābsti vienreiz. Tev visi mājās? nepietiek, ka zvanīji uz policiju katru dienu no savām mājām ar binokli skaitīji stadiona kustētāj gribētājus? 1935.gada basketbola komanda beidza darbību stadionā, tāpēc beidzot arī pieaudz.

pirms gada, 2020.04.04 00:58

lūk

Kas tā tāda akreditācija , ka nav ko akredītēt. Palieciet mājās un vasarā strādājiet ar pilnu jaudu.

pirms gada, 2020.04.03 22:15

Kovid-19

Vai nevajadzētu aizvērties un beigt skaitīt naudu svešā makā. Ir taču karantīna. Jāatbalsta visi, ko varam. Jeb no publiskā budžeta apmaksātie cilvēki nav cilvēki? Viņiem nav ģimeņu un viņiem nav bērnu?

pirms gada, 2020.04.03 22:21

Vietējās ziņas