Sporta skolu pedagogi plāno ar saviem audzēkņiem strādāt attālināti 4

Atceltas sporta sacensības, treniņi, nometnes – tāda situācija ir gan Bauskas novadā, gan Latvijā pēc ārkārtas situācijas pasludināšanas un karantīnas noteikšanas. Tomēr sporta skolas savu darbu pārtraukt nedomā – pienācis brīdis padziļināti apgūt sacensību noteikumus un sporta vēsturi.

Jāatzīmē, ka vienīgie, kas pašlaik vēl aktīvi darbojas savā sporta veidā, ir Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) dambretes nodaļas audzēkņi. Tas gan pateicoties sporta veida specifikai – trenere Inga Bernāte aicina savus jauniešus neatslābināties un piedalīties dažāda veida interneta dambretes turnīros, tai skaitā, Igaunijas turnīrā, kurš šajā valstī sarīkots speciāli atbilstošajai situācijai.

Bauskas novada sporta centrā «Mēmele» visi treniņi un sacensības ir apstādinātas. «Viss notiek atbilstoši valsts noteikumiem. Uzskatām, ka pats svarīgākais ir veselība un drošība – gan pašu sportistu, gan mūsu darbinieku un strādnieku. Publiski neviens pasākums nenotiek. Tādi rīkojumi ir arī no federācijām – visu apstādināt. Pieaugušo sportā visu pārkārtojam federāciju darbībai,» informē sporta centra direktore Līga Rimševica.

Paši darbinieki gan strādā. «Daudz darba ar dokumentāciju un visu pārējo. Notiek arī izmaiņas, un tās jāņem vērā. Tikko bija jāinformē Bauskas novada dome, ka no sēdes kārtības jāizņem divi jautājumi par atbalstu vieglatlētiem, kam bija plānota nometne Spānijā. Tagad tas viss ir atcelts,» stāsta L. Rimševica.

Jau no piektdienas, 13. marta, ir slēgta trenažieru zāle Bauskas stadionā. L. Rimševica aicina ikvienu sportot un trenēties gribētāju izmantot stadiona skrejceļu vai āra trenažierus. Tiesa, pēdējos iesaka pirms lietošanas dezinficēt – vīruss tomēr izplatās arī saskares ceļā. «Darbojamies vairāk ārā – dzīvojam svaigā gaisā. Nedrūzmējamies masveidā, darbojamies saprāta robežās. Individuāli trenēties nevienam nav aizliegts, var strādāt pats ar sevi – skriet krosu pa mežu un strādāt mājās, nevis svaru zālē, » saka speciāliste. Viņa aicina stadionā neveidot masveida pulcēšanos, nodarboties vairāk individuāli.

Līdz 14. aprīlim treniņu nodarbības, sacensības un mācību treniņu nometnes nenotiks arī Iecavas novada sporta skolā «Dartija». Tā informē sporta skolas metodiķe Evelīna Traumane.

Treniņi un sacensības nenotiek arī Vecumnieku novadā un novada domes sporta skolā. Tā informē sporta skolas direktors Jānis Plūme. Viņš ir sarūgtināts arī par to, kā tas skar pieaugušo sportu. «Līdz sezonas beigām bija palikušas tikai trīs nedēļas. Tas viss velk uz nepabeigtu sezonu. Visdrīzāk arī jaunatnes līgu mačos,» atzīst J. Plūme. Tomēr, lai kādas būtu emocijas, veselība ir svarīgāka.
«Viss ir pilnīgi atcelts – nenotiek ne treniņi, ne nodarbības, visa veida sacensības ir atceltas. Kā bija valsts rīkojums, tā reaģējām. Visas nometnes atcēlām – 16. martā bija paredzēta vieglatlētiem nometne Panevēžā, to arī atcēla. Mēs, administrācija, esam darbā,» informē Bauskas novada BJSS metodiķis Aivars Solzemnieks.

Jaunos basketbolistus trenē L. Rimševica, un viņai savā ziņā žēl, ka nedēļas nogalē nenotika Baltijas basketbola līgas sacensības. «Uz mačiem gatavojās ierasties gruzīni, lietuvieši un somi, būtu iespaidīgs turnīrs,» vērtē trenere.

Bauskas novada BJSS treneri strādās attālināti. «Treneri sastāda audzēkņiem individuālos treniņu plānus. Domājam par to, kā strādāt attālināti. Plānojam mācīt teorētisko daļu, informēt par sacensību noteikumiem, par sporta vēsturi, izciliem sportistiem, pareizu uzturu,» stāsta A. Solzemnieks. Visa informācija būs pieejama caur e-klasi.

«Sūtīšu bērniem video ar vingrinājumiem, kas viņiem ir jādara, lai darbojas. Aicināšu ierakstīt savus treniņus un atsūtīt man šos ierakstus,» stāsta L. Rimševica. Viņa gan atzīst, ka tas ir sāpīgi, jo ir skaidrs, ka ietekmēs sportistu attīstību – mainās visi plāni. «Tas ir mēnesis, kurā sportisti ir izņemti no ritma. Visvairāk cieš profesionāļi. Piemēram, visa tā treniņu bāze, kas jāieliek vieglatlētikā. Arī treneri tagad ir neziņā, kā darbu organizēt. Tomēr jāatzīst, ka visi esam vienādā situācijā,» pauž trenere.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

realitāte

Vingrot mājās, individuālie treniņu plāni, trenēties , skatoties video - tas viss ir labi un šobrīd pieņemami. Bet beidziet fantazēt par mačiem! tas pielīdzināms apzinātai ( šī brīža ceļotāju ) kaitniecībai!

pirms gada, 2020.03.17 11:52

Bitute

Vai tad viegatlētiem ir viegatlētikas bāze,kur ielikt treniņu bāzi? Līguci,kad Bauskas novadā viegatlētiem būs viegatlētikas manēža? Vai turpinās tribīnēs iegūt treniņu bāzi? Pašai smieklīgi neliekas sacītie vārdi?

pirms gada, 2020.03.17 16:27

Vietējās ziņas